Sprzęgła przeciążeniowe KTR to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie trwałość i precyzyjne wykonanie produktów. Producent, dbając o każdy szczegół, dostarcza asortyment wysokiej jakości, który świetnie sprawdzi się również w ekstremalnych warunkach. Wystarczy dobrać odpowiednie sprzęgło do aplikacji i cieszyć się płynną oraz bezawaryjną pracą maszyny.
Sprzęgła przeciążeniowe mają specjalne zadanie. A mianowicie w momencie, gdy napęd przekroczy graniczną wartość obrotowego momentu, sprzęgło przeciążeniowe automatycznie rozłącza je. Można stosować je w każdej gałęzi przemysłowej bez wyjątku. Najczęściej montowane są w obrabiarkach, małych urządzeniach pracujących w laboratoriach czy w branży wydobywczej. Wysokiej jakości modele charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i odpornością na zużycie.
W ofercie KTR sprzęgła przeciążeniowe dostępne są w różnych seriach: RUFLEX, KTR-SI oraz jako bezluzowe modele. Poniżej przedstawiamy charakterystykę wszystkich wspomnianych produktów.
RUFLEX Standard
Sprzęgło przeciążeniowe RUFLEX Standard to model, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 12 000 Nm. Wykonane zostało z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących żywotność i trwałość. Doskonale sprawdzi się przede wszystkim w branży tekstylnej, w maszynach pakujących, a także współpracując z motoreduktorami i reduktorami.
RUFLEX z łańcuchowym kołem
Model tej serii wyposażony jest w koło łańcuchowe. Moment obrotowy wynosi maksymalnie 6800 Nm. Dostarczany jest z ustawionym już momentem obrotowym, który w łatwy sposób można zmienić już po montażu.
RUFLEX ze sprzęgłem serii Rotex
Sprzęgło RUFLEX ze sprzęgłem z serii ROTEX stosuje się jako łącznik wału z wałem. Jest to mogel skrętnie elastyczny i zapewnia bardzo prostą instalację wzdłuż osi. Sprzęgło tej serii dedykowane jest reduktorom, motoreduktorom, napędom osi, a także maszynom drukarskim.
RUFLEX ze sprzęgłem serii BoWex
Sprzęgło RUFLEX ze sprzęgłem serii BoWex to idealne rozwiązanie dla prostych napędów charakteryzujących się małą prędkością. Jest to wariant skrętnie sztywny do połączenia typu wał – wał. Model dwukardanowy doskonale kompensuje szczególnie duże odchyłki. Gwarantuje prostą instalację wzdłuż osi.
RUFLEX max.
Sprzęgło RUFLEX max. To wariant o wykonaniu przedłużonym, stosowany w podwójnych i potrójnych łańcuchowych kołach oraz do wielopasowych kół. Sprawdzi się między innymi w maszynach pakujących oraz rozdrabniaczach.
Sprzęgła KTR-SI dostępne są w wariancie standardowym, FRE oraz FRA.
KTR-SI
Sprzęgło KTR-SI charakteryzuje się momentem obrotowym, maksymalnie wynoszącym 8200 Nm. W ofercie dostępne jest w wariancie synchronicznym, niesynchronicznym oraz nierozłącznym i separującym. Do zalet zaliczyć można precyzję pracy, bezobsługowość oraz prostą instalację. Jest również sposobność na połączenie sprzęgła KTR-SI ze sprzęgłem ROTEX, co pozwala na skuteczne połączenie typu wał-wał.
KTR-SI FRE
Sprzęgło KTR-SI FRE to model separujący o wysokiej precyzji zadziałania. Produkt dostępny w konstrukcji kołnierzowej jest przystosowany do mocowania kół zębatych oraz pasowych. Oferta obejmuje sprzęgło także w wariancie ze sprzęgłem ROTEX, GEARex i RADEX, co pozwala na skuteczne połączenie wał-wał.
KTR-SI FRA
KTR-SI FRQA to model przeciążeniowy automatycznie załączany ponownie. Wariant ten jest nowością w ofercie KTR. Charakteryzuje się przede wszystkim wysoką precyzją ponownego działania. W ofercie KTR dostępny w wariancie FRA typ kołnierzowy FT oraz ze sprzęgłem POLY-NORM, co pozwala połączenie skrętnie elastyczne typu wał-wał.
Bezluzowe sprzęgło przeciążeniowe obejmuje produkty z serii SYNTEX, SYNTEX-NC oraz KTR-SI Compact.
SYNTEX
Bezluzowe i skrętnie sztywne sprzęgło SYNTEX charakteryzuje się wysokim poziomem dokładności. Dostępne jest jako wariant niesynchroniczny oraz synchroniczny. Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 400 Nm. Znajdzie zastosowanie przede wszystkim w obrabiarkach, napędach liniowych oraz napędach typu X-Y-Z.
SYNTEX-NC
Bezluzowe sprzęgło SYNTEX-NC to skrętnie sztywny model, charakteryzujący się między innymi niewielkim momentem bezwładności. Przeciążeniowe zabezpieczenie wynosi maksymalnie 550 Nm. Lekkie sprzęgło może osiągać wysokie momenty obrotowe, mimo swoich niewielkich rozmiarów. Doskonale sprawdzi się w połączeniu typu wał – piasta.
KTR-SI Compact
Maksymalny moment obrotowy sprzęgła KTR-SI Compact wynosi 3100 Nm. Montowany wzdłuż osi model dostępny jest zarówno ze sprzęgłem ROTEX GS, jak i w wykonaniu kołnierzowym. Do zalet tego rozwiązania zalicza się między innymi precyzję działania oraz trwałą konstrukcję.
![]() | Opis sprzęgła RUFLEX®: – sprzęgło cierne, – możliwość regulacji momentu granicznego, – przenoszone momenty do 6800 Nm, – wysoka żywotność okładzin ciernych. [WIĘCEJ] |
![]() | Opis sprzęgła SYNTEX®: – bezluzowe, sztywne sprzęgło przeciążeniowe, – możliwość wyłączenia napędu w przypadku przekroczenia zadanego momentu, – łatwość zespalania z innymi elementami (koła, tarcze itp.). [WIĘCEJ] |
![]() | Opis sprzęgła KTR SI: – bezluzowe, sprzęgło przeciążeniowe, – możliwość wyłączenia napędu w przypadku przekroczenia zadanego momentu, – łatwość zespalania z innymi elementami (koła, tarcze itp.) przenoszone momenty do 8200 Nm. [WIĘCEJ] |