Rolnictwo to wymagający przemysł, w którym panują trudne warunki pracy. Jeśli zastanawiasz się, jakie łożyska dla branży rolniczej będą optymalnym rozwiązaniem, polecamy produkty szwedzkiej marki SKF.

  1. Dlaczego SKF?
  2. Łożyska SKF dla branży rolniczej

Oferta marki SKF obejmuje rozwiązania, które sprawdzą się właściwie na każdym etapie cyklu związanego z uprawą. W asortymencie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Dzięki odpowiednio przystosowanym łożyskom zyskasz nie tylko lepsze wyniki, ale i zagwarantujesz sobie bezawaryjną i płynną pracę. Dostępne komponenty świetnie sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Wystarczy wybrać odpowiedni model łożyska tocznego, poprawnie go zamontować i równie prawidłowo eksploatować. Jeśli szukasz niezawodnych rozwiązań, koniecznie sprawdź ofertę SKF już dziś!

Dlaczego SKF?

Dlaczego SKF?Przy trudnych warunkach powinno się wykorzystywać specjalnie zaprojektowane łożyska toczne i takie właśnie są rozwiązania marki SKF! Dostępne w ofercie komponenty świetnie radzą sobie z następującymi czynnikami:

  • zanieczyszczenia w postaci drobin, pyłków czy błota,
  • ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury,
  • woda oraz deszcz,
  • chemikalia,
  • korozja.

Poza wspomnianymi warunkami producent łożysk wziął pod uwagę także okres zimowy. A mianowicie zaprojektował swój asortyment tak, by ten nie niszczył się podczas dłuższego postoju maszyny czy urządzenia, tuż po intensywnej, kilkumiesięcznej pracy. Dzięki temu odpowiedniemu przystosowaniu, łożyska SKF dla branży rolniczej gwarantują nie tylko niezawodność, ale i niskie koszty eksploatacji. Przez cały okres pracują skutecznie i precyzyjnie. W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań łożyska SKF nie zużywają się za szybko, ponieważ wykazują wysoką odporność na negatywne czynniki i trudne warunki.

Łożyska SKF dla branży rolniczej

W asortymencie SKF znajdziesz zespoły łożyskowe z oprawami żeliwnymi lub kompozytowymi. Obudowy te produkuje się w różnych kształtach. Dostępne są między innymi oprawy stojące, w tym także niedzielone, modele z kwadratowym czy owalnym kołnierzem oraz rozwiązania naciągowe. Produkty łączy się z łożyskami serii Y, które zostały zaprojektowane z myślą o branży rolniczej właśnie. Ściągnij katalog SKF, by dokładnie sprawdzić parametry wszystkich dostępnych produktów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz prawidłowe rozwiązanie w swojej maszynie.

Uszczelnienia SKF

W łożyskach marka SKF stosuje różnego rodzaju uszczelnienia. Przy ekstremalnym zanieczyszczeniu poleca się rozwiązanie pięciowargowe. Tam, gdzie poziom zanieczyszczenia jest bardzo wysoki, często stosuje się uszczelnienie typu 2RF. Opcja ta gwarantuje świetną eksploatacyjną trwałość. Przy wysokim zanieczyszczeniu wystarczy uszczelnienie 2F. Dla średniego stopnia zanieczyszczenia natomiast poleca się standardowe rozwiązania lub komponenty 2RS1. Uszczelnienia standardowe mogą być wykorzystywane również przy wysokim zapyleniu.

Pięciowargowe uszczelnienia cieszą się dużą popularnością. Szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z ekstremalnym stopniem zanieczyszczenia. Wyróżnia się przede wszystkim konstrukcją. Między sobą wargi uszczelniające mają odmienne konstrukcje, dzięki temu jako całość uszczelnienie gwarantuje najwyższą skuteczność. To wszystko sprawia również, że rozwiązanie tego rodzaju doskonale spełnia swą funkcję w każdych warunkach – nawet ekstremalnych. Dodatkowo uszczelnienie pięciowargowe świetnie radzi sobie przy niewspółosiowości wału. Te wargi, które umieszcza się w wewnątrz i na zewnątrz skutecznie chronią łożysko przed zanieczyszczeniami. Eliminują także ryzyko wyciekania środka smarnego podczas pracy. Wspomniane wargi działają jak labiryntowe uszczelnienie. Uszczelnienia pięciowargowe mają w środku jeszcze trzy wargi. Te z kolei stykają się z obrzeżami wewnętrznego pierścienia, również gwarantując skuteczne zabezpieczenie.

Okazuje się, że łożyska toczne wyposażone w uszczelnienie pięciowargowe świetnie radzą sobie tam, gdzie mają styczność z ekstremalną wilgotnością oraz zanieczyszczeniem. Doskonale sprawdzają się przy suchych, drobnych lub ciężkich cząsteczkach. Zatem rozwiązanie tego rodzaju będzie doskonałą opcją dla aplikacji, w których łożyska mają kontakt z kamieniami, piachem czy pyłem.