Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska samonastawne SKF

Łożyska samonastawne SKF

Czy warto kupić łożyska samonastawne SKF? Aby mieć pewność, że komponenty te będą optymalnym dla nas rozwiązaniem, warto poznać podstawowe informacje na ten temat.

  1. Co to jest łożysko samonastawne?
  2. Łożyska samonastawne SKF

Dostępny na stronie producenta katalog łożysk to idealna broszura, która pomoże Ci znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie w przypadku komponentów tego rodzaju. Tam znajdziesz wszystkie dokładne informacje na temat interesujących Cię modeli. Aby mieć pewność, że ostatecznie zamontujemy odpowiedni komponent, musimy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie parametry produktu. Zanim jednak do tego dojdziesz, w pierwszej kolejności powinieneś poznać podstawowe informacje na temat łożysk ogólnie. By wiedzieć, jaki w ogóle model łożyska tocznego szukać. Dlatego dziś, nim przejdziemy do omawiania łożysk samonastawnych produkowanych przez markę SKF, przypomnimy, czym właściwie te komponenty samonastawne są.

Co to jest łożysko samonastawne?

Standardowe łożyska samonastawne to komponenty posiadające elementy toczne w postaci kulek. Najczęściej produkuje się je w wersji jednorzędowej z uszczelnieniami technicznymi po obu stronach. Stosuje się je w prostych łożyskowaniach, szczególnie przy krótkich wałach. Nierzadko wykorzystuje się modele samonastawne jako łożyska ustalające. Do zalet komponentów tego rodzaju zalicza się przede wszystkim zdolność kompensacji niewspółosiowości występujących podczas pracy. Łożysko samonastawne przenosi obciążenia ściśle poprzeczne. Zakres temperatury pracy wynosi od -30 do 100 stopni Celsjusza, chociaż wartości te mogą nieco się różnić – w zależności od producenta czy materiałów użytych do produkcji komponentu.

Łożyska samonastawne SKF

Łożyska samonastawne SKFJeśli interesują Cię wydajne łożyska samonastawne, koniecznie sprawdź produkty serii Y w ofercie marki SKF. Dostępne są specjalne zespoły łożyskowe, posiadające łożysko kulkowe jednorzędowe zwykle z wypukłą, kulistą zewnętrzną powierzchnią oraz oprawy. Obudowa na tle innych rozwiązań wyróżnia się kulistą i jednocześnie wklęsłą powierzchnią otworu. Zatem zespoły łożyskowe to rozwiązanie składające się z łożyska samonastawnego i odpowiednio dobranej oprawy.

Produkty tego rodzaju wyróżniają się zdolnością do skutecznego kompensowania wszelkich umiarkowanych i wstępnych niewspółosiowości. Warto jednak pamiętać, że te zespoły łożyskowe nie pozwalają na żadne osiowe przemieszczenia. Do zalet zalicza się także ich gotowość – a mianowicie tuż po rozpakowaniu można od razu je zamontować.

W ofercie marki SKF zespoły łożyskowe z łożyskiem samonastawnych dostępne są w wersji z oprawą stojącą, kołnierzową lub naciągową. Obudowy produkuje się między innymi z szarego żeliwa, materiału kompozytowego lub stalowej blachy.

Budowa łożyska samonastawnego Y

Samonastawne łożysko SKF serii Y składa się z następujących elementów:

  • pierścień zewnętrzny i wewnętrzny,
  • smarowy otwór,
  • koszyk i elementy toczne w kształcie kulek,
  • zintegrowane uszczelnienie,
  • mimośrodowy mocujący pierścień.

 

+48 71 341 69 75