Jak obniżyć koszty utrzymania czystości?

Koszty związane z utrzymaniem czystości zależą od kilku czynników, dlatego ich optymalizacja może zostać przeprowadzona na różne sposoby i to bez potrzeby decydowania się na tańsze, a zarazem gorsze preparaty.

higiena-w-przemysle

W przypadku środków czystości przeznaczonych do zastosowań przemysłowych, gdzie cena idzie w parze z jakością, a skuteczność preparatów zależy między innymi od ilości oraz jakości substancji czynnych, nie powinno się oszczędzać na samych środkach. Zamiast tego należy się skupić na odpowiednim doborze środków oraz prawidłowym dozowaniu, dzięki czemu wykorzystując mniejszą ilość środka udaje się uzyskać zadowalające efekty. Warto też pamiętać, że stosowanie zbyt dużej ilości środków wcale nie przekłada się na osiągnięcie lepszych efektów, a dozowanie „na oko” nie jest zbyt skuteczne. Jak więc zorganizować proces dozowania, żeby za każdym razem użytkownik otrzymywał pożądaną ilość środka czyszczącego? Podstawą w takiej sytuacji jest odpowiednio dobrany dozownik, który pozwoli otrzymać precyzyjnie wymierzoną ilość preparatu. Stanowi to również doskonałe zabezpieczenie przed wspomnianym przedozowaniem preparatu.

Odpowiedni dobór jest niezwykle ważny również w przypadku czyściw, gdzie dzięki stosowaniu dobrego rodzaju czyściwa można cieszyć się większą skutecznością, a to z kolei przekłada się na mniejszą ilość odpadów. Jeżeli na przykład chodzi o zbieranie oleju, to należy stosować do tego czyściwa typu Avatex 550, 630 lub 802.

 

WsteczDo góry

ul. Krakowska 180, 52-015 Wrocław

Nasi handlowcy obsługują miasta Opole, Legnica, Leszno, Wałbrzych, Gostyń, Namysłów, Kluczbork, Krotoszyn, Brzeg, Polkowice, Nysa, Lubin i inne.

 

+48 71 341 69 75