Przycisk Wróć
Wróć do sprzęgieł

Sprzęgła RIGIFLEX-N​

KTR RIGIFLEX-N

KTR RIGIFLEX-N A-H

Sprzęgła RIGIFLEX-N to stalowe rozwiązania płytkowe, które świetnie sprawdzą się tam, gdzie istotne jest niezawodne oraz bezobsługowe przenoszenie obrotowego momentu mimo przemieszczania się wału. Stalowe płytki, które wykorzystuje się w niniejszych produktach mają formę pakietów płytek, które są odpowiednio taliowane i powlekane. Płytki łączy się z kołnierzami lub piastami w sposób bezluzowy z wykorzystaniem pasowanych sworzni.

Całostalowe sprzęgła płytkowe RIGIFLEX-N to skrętnie sztywne i bezluzowe komponenty, które mogą kompensować wysokie odchyłki. Nominalny moment obrotowy standardowego modelu bezzużyciowego wynosi maksymalnie 280 000 Nm. Niniejsze sprzęgło płytkowe doskonale sprawdzi się tam, gdzie temperatura nie przekracza 280 stopni Celsjusza.

Stalowe sprzęgła płytkowe RIGIFLEX-N dostępne są w dwóch wykonaniach. Poniżej omawiamy podstawowe informacje na ich temat, a szczegóły znajdziesz w katalogu producenta.

RIGIFLEX-N

Sprzęgło RIGIFLEX-N

Sprzęgło RIGIFLEX-N to stalowe rozwiązanie płytkowe zgodne z API 610 i opcjonalnie zgodne z API 671. Zakres momentów obrotowych w tym przypadku wynosi 0 – 280 000 Nm. Niniejszy produkt sprawdzi się w napędach, w których występują średnie i wysokie obroty. Sprzęgło RIGIFLEX-N to doskonała opcja między innymi dla sprężarek oraz pomp. Sprzęgło całostalowe ma komponenty pośredniego elementu, które są montowane fabrycznie. Skrętnie sztywny komponent bezluzowy dostępny jest w wariancie dwukardanowym. Ponadto jest zgodny z normą ATEX zgodnie z dyrektywą UE 2014/34/UE.

Czytaj więcej

RIGIFLEX-N A-H

Sprzęgło RIGIFLEX-N A-H

Seria RIGIFLEX-N A-H obejmuje stalowe sprzęgła płytkowe z dzielonymi piastami, które są zgodne z API 610 i opcjonalnie z API 671. Do cech charakterystycznych niniejszych rozwiązań zalicza się prosty, promieniowy montaż oraz demontaż dzięki wspomnianym dzielonym piastom, pakiety płytek, które są fabrycznie już zamontowane oraz fakt, że komponenty w tym wykonaniu są wyważane jako całość. Jeśli natomiast chodzi o zalety produktów tej gamy, warto wiedzieć, że sprzęgła płytkowe RIGIFLEX-N A-H są odpowiednio optymalizowane zarówno pod względem wydajności, jak i kosztów. Kompaktowe wymiary sprzęgieł sprawiają, że nadają się przy względnie małych odległościach pomiędzy wałami. Jest również możliwość łączenia wałów, które mają stosunkowo dużą średnicę. Skrętnie sztywne sprzęgło płytkowe RIGIFLEX-N A-H dostępne jest w wersji dwukardanowej. Zakres momentów obrotowych wynosi 0 – 2400 Nm.

Czytaj więcej

Zanim zdecydujesz się na niniejsze produkty, pobierz katalog KTR i zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi danymi technicznymi interesujących Cię rozwiązań. Masz problem z dobraniem sprzęgła? Skontaktuj się z naszym technikiem już dziś!