Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgła BoWex-ELASTIC

Sprzęgła BoWex-ELASTIC to sprzęgła kołnierzowe wysokoelastyczne, które są połączeniem zalet systemu BoWex oraz elastyczności znanej z wysokoelastycznych sprzęgieł produkowanych w kompaktowej konstrukcji. Komponenty w tej formie skutecznie redukują i tłumią zarówno drgania skrętne, jak i obciążenia udarowe. Przeznaczone są przede wszystkim do silników spalinowych o mocy wynoszącej maksymalnie 5000 kW. Osiowo wtykane, kompaktowe sprzęgła kołnierzowe składają się z elastycznego, gumowego elementu pierścieniowego, który wykonuje się z kauczuku naturalnego. To materiał wykazujący świetną odporność na działanie temperatury.

Niniejsze sprzęgła kołnierzowe dostępne są w kilku wykonaniach. Poniżej omawiamy podstawowe informacje na ich temat, a szczegóły obejmuje katalog KTR, który polecamy pobrać, aby zapoznać się ze wszystkimi danymi technicznymi poszczególnych rozwiązań.

BoWex-ELASTIC HE1 HE2

Sprzęgło BoWex-ELASTIC HE1(HE2) KTR

BoWex-ELASTIC HE1(HE2) to wysokoelastyczne sprzęgło kołnierzowe składające się z kołnierza przyłączeniowego wykonanego z poliamidu. Niniejsze produkty dostępne są w pięciu rozmiarach sprzęgła i w sześciu kołnierza SAE. Temperatura robocza, w jakiej mogą pracować sprzęgła kołnierzowe w tym wykonaniu, wynosi maksymalnie 100 stopni Celsjusza.

Do zalet komponentów tej gamy zalicza się skuteczne tłumienie drgań obrotowych oraz kompensacja niewspółosiowości zarówno po stronie napędzanej, jak i napędzającej. Niniejsze modele przeznaczone są do montażu przy spalinowych silnikach. Maksymalny moment obrotowy wynosi 2 000 Nm, a maksymalna dopuszczalna prędkość obwodowa to 42 m/s.

Czytaj więcej

BoWex-ELASTIC HE3 HE4 HE-D

Sprzęgła BoWex-ELASTIC HE3(HE4)HE-D

Sprzęgło kołnierzowe BoWex-ELASTIC HE3(HE4)HE-D to model ze stali w wykonaniu krótkim, które przeznaczone jest do montażu przy silniku spalinowym. Niniejsza gama obejmuje komponenty w aż 16 rozmiarach sprzęgła i 10 kołnierza SAE. Kołnierz przyłączeniowy ze stali umożliwia bezproblemowe zredukowanie grubości samego elastomeru i to aż o 10 mm. Dzięki temu udało się uzyskać rozwiązanie wyróżniające się wyjątkowo kompaktową budową. Produkty tej gamy przystosowane są do pracy w aplikacjach, w których temperatura robocza nie przekracza 100 stopni Celsjusza.

Wysokoelastyczne sprzęgła kołnierzowe BoWex-ELASTIC HE3(HE4)HE-D skutecznie kompensują niewspółosiowości po obu stronach – napędzanej i napędzającej, a dodatkowo bez problemu tłumią drgania obrotowe. Maksymalny moment obrotowy wynosi 70 000 Nm, a dopuszczalna prędkość obwodowa to 42 m/s.

Czytaj więcej

BoWex-ELASTIC HEW1 HEW2

Sprzęgło BoWex-ELASTIC HEW1(HEW2)

BoWex-ELASTIC HEW1(HEW2) to sprzęgło łączące wały, składające się ze standardowego elastomeru BoWex-HE z kołnierzową piastą oraz z piastą wyposażoną w zęby łukowe. Produkty tej gamy doskonale sprawdzą się w maszynach tłokowych czy silnikach elektrycznych. Przystosowane są do pracy w aplikacjach, w których temperatura robocza wynosi maksymalnie 100 stopni Celsjusza, moment obrotowy nie więcej niż 30 000 Nm, a prędkość obwodowa – do 48 m/s. Do zalet sprzęgieł w tym wykonaniu zalicza się zdolność kompensacji niewspółosiowości oraz łatwy montaż (dzięki nasadzaniu osiowemu).

Czytaj więcej

BoWex-ELASTIC HE-ZS HEW-ZS

Sprzęgła BoWex-ELASTIC HE-ZS(HEW-ZS)

Sprzęgła BoWex M-C wyróżniają się przede wszystkim kombinacją materiałową. W tym pvrzypadku do wyprodukowania niniejszych rozwiązań wykorzystano stal oraz poliamid wzmocniony włóknem węglowym. Dwukardanowe sprzęgło tego rodzaju umożliwia bezobsługową oraz bezluzową i ciągłą pracę w aplikacjach, w których temperatura sięga maksymalnie do 120 stopni Celsjusza. Produkty tej gamy są zgodne z dyrektywą ATEX między innymi przez brak elektrostatycznych ładunków w tulejach wykonanych z poliamidu. Poza standardowymi opcjami dostępne są także sprzęgła z otworem stożkowym oraz calowym do pomp hydraulicznych.

Czytaj więcej

BoWex-ELASTIC HEG

Sprzęgło BoWex-ELASTIC HEG

Wysokoelastyczne sprzęgło pomocnicze przeznaczone do przegubowego wału napędzanego spalinowym silnikiem BoWex-ELASTIC HEG to komponent charakteryzujący się świetnymi parametrami tłumiącymi. Dodatkowo produkty w tym wykonaniu mają tarczę cierną, która w tym przypadku naprężana jest osiowo przez elastomerowy element. Stałe tarcie powoduje, że komponenty charakteryzują się – jak wspominaliśmy – doskonałymi właściwościami tłumiącymi. Dzięki temu w trakcie rozruchu czy podczas przejścia przez rezonans wszelkie duże zmienne obciążenia są skutecznie redukowane. Maksymalny moment obrotowy wynosi 7 500 Nm, a maksymalna dopuszczalna obwodowa prędkość 47 m/s.

Czytaj więcej