Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Narzędzia serwisowe Optibelt

Narzędzia serwisowe Optibelt

Poza pasami napędowymi marka Optibelt oferuje swoim klientom różnego rodzaju narzędzia serwisowe. Dostępne są między innymi akcesoria służące do szybkiego oraz dokładnego ustalania poprawnego naciągu paska czy ułatwiające montaż. Decydując się na zakup narzędzi serwisowych, możesz mieć pewność, że zarówno montaż pasów napędowych, jak i ustawianie kół pasowych czy serwis samego napędu będzie dla Ciebie proste. Wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązania, które są proste w użyciu i zapewniają, że wyniki będą precyzyjne.

Dostępne w asortymencie urządzenia serwisowe przydają się nie tylko do montażu, ale i regulacji oraz określenia naprężenia napędu. W ofercie znajdziesz – na przykład – mierniki częstotliwości, wzorniki pasów klinowych, laserowe wskaźniki, łaty pomiarowe czy Notebox’y. Te ostatnie przeznaczone są do prowadzenia przede wszystkim czytelnej oraz bezpiecznej dokumentacji związanej z pierwotnym naprężeniem. Jeśli zatem zależy Ci na szybkim i rzetelnym serwisie swoich napędów, narzędzia serwisowe do pasów Optibelt to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie!

zestaw serwisowy Optibelt

Zestaw serwisowy

Zestaw serwisowy Optibelt SERVICE KIT to świetna opcja dla tych osób, które chcą indywidualnie przeprowadzać prace serwisowe. W niniejszym produkcie znajdziesz przeróżne przydatne akcesoria, które ułatwią i przyspieszą serwis każdego napędu. Zestaw obejmuje między innymi wskaźnik laserowy – Optibelt laser pointer II, miernik częstotliwości ułatwiający mierzenie naprężeń pasków czy boks serwisowy. Narzędzia dostępne w tym zestawie możesz wykorzystać również do montażu pasów i kół.

Czytaj więcej

opis/zastosowanie PDF

Laser Pointer II

Laser Pointer II

Laser Pointer II to urządzenie umożliwiające poprawne ustawienie kół pasowych przekładni. Jest proste w obsłudze i świetnie sprawdzi się do codziennego użytkowania. Do zalet niniejszego narzędzia zalicza się również szybkość działania, niezawodność, długą żywotność i precyzyjną metodę pomiaru. Laser Pointer II można wykorzystać między innymi przy osiowych przesunięciach kół pasowych, poziomych lub pionowych odchyleń kątów. Zastosowanie dokładniejszej optyki w niniejszym produkcie zapewnia precyzyjniejsze wyniki.

Czytaj więcej

opis/zastosowanie PDF

Optibelt TT

Optibelt TT 

Optibelt TT  to nic innego jak miernik częstotliwości. To narzędzie pozwala przeprowadzać pomiary w zakresie od 10 do 600 Hz. Urządzenie nie tylko jest łatwe w obsłudze, ale i zachowuje precyzję powtórzeń podczas powtórnych pomiarów. Dodatkowo ma wbudowaną bazę wartości naprężeń pasków, które są zalecane przez producenta Optibelt. Użytkownik może także samodzielnie wprowadzić własne dane do urządzenia. Jednostkami odczytu w niniejszym przyrządzie do pomiaru naprężenia wstępnego jest częstotliwość w Hz oraz Newtony (po podaniu odpowiednich parametrów paska).

Czytaj więcej

opis/zastosowanie PDF

skrzynka serwisowa Optibelt

Skrzynka serwisowa

Skrzynka serwisowa to rozbudowane akcesorium zawierające 4 sztuki OPTIKRIK (typ 0, I, II, III), zestaw sprawdzianów do kół pasów klinowych i pasów klinowych, taśmę pomiarową (3 m), długopis i latarkę. Za pomocą materiałowej taśmy pomiarowej można w prosty i szybki sposób określić rozstawy osi, średnice kół oraz długość pasków. Sprawdziany rowkowe służą do identyfikacji pasków klinowych oraz kół. Wykorzystuje się je do kontrolowania między innymi błędów kątowych oraz zużycia – również boków rowków umieszczonych w pasowych kołach. Specjalny długopis z wkładem w kolorze średnim pozwala na nanoszenie czytelnych wymiarów pasa i znaków informacyjnych na każdym pasku. Przyrząd pomiarowy OPTIKRIK natomiast służy do określania naprężenia pasa.

OPTIKRIK

OPTIKRIK

OPTIKRIK to przyrząd pomiarowy, którym w niezawodny i szybki sposób można skontrolować, czy pas napędowy jest poprawnie naprężony. Uproszona metoda wstępnego naprężenia ułatwia każdemu monterowi konserwację niemalże wszystkich napędów pasowych – również wtedy, gdy kluczowe dane techniczne nie są danej osobie znane, a optymalne wstępne naprężenie w danej aplikacji nie występuje. Przyrząd dostępny jest w kilku wariantach, które między sobą różnią się zakresem pomiarowym: Optikrik 0 – zakres pomiarowy: 70 — 150 N, Optikrik I — zakres pomiarowy: 150 — 600 N, Optikrik — zakres pomiarowy: 500 — 1,400 N, Optikrik III — zakres pomiarowy 1,300 – 3,100 N.

Notebox Optibelt

Notebox

Optibelt Notebox to popularne naklejki „Tension Notes”, które służą do dokumentacji wartości zadanych dla poprawnych sposób wstępnego naprężenia. Produkty tego rodzaju są niezawodną informacją dla przyszłych monterów.

wzornik pasów i rowków

Wzorniki pasów i rowków

Wzorniki pasów klinowych oraz rowków to produkty, które ułatwiają pomiary profili zarówno pasków, jak i kół. Produkty te nazywane są sprawdzianami do pasów klinowych i rowków.

listwa pomiarowa

Listwa pomiarowa

Zakres pomiaru łatwy pomiarowej dostępnej w ofercie marki Optibelt wynosi 500 – 2500 mm wewnętrznej długości.

model szkoleń Optibelt

Model szkoleń Optibelt

W asortymencie Optibelt dostępne są również modele do prezentacji. To przydatne rozwiązanie, które wykorzystuje się w trakcie szkoleń i prezentacji. Urządzenie stołowe, które znajdziesz w ofercie Optibelt służy przede wszystkim do naprężania wstępnego w celach szkoleniowych. Model przyda się szczególnie do pokazywania, jak używa się i jak działają narzędzia serwisowe Optibelt.

Optibelt CUT II

CUT II

Optibelt CUT II to urządzenie służące do przecinania rękawów pasów. Nawojowa maszyna umożliwia docinanie pasów każdej szerokości z jednego zwoju. Jest prosta w obsłudze i pozwala wycinać popularne profile zarówno pasów zębatych, jak i wieloklinowych.

Wetem WS 68 Loctite 8005

WEKEM WS 68 / Loctite 8005

Do pasów klinowych I płaskich – wykonanych zarówno z gumy, jak i tkaniny czy skóry – polecamy preparat WEKEM WS 68 i Loctite 8005. To przydatne produkty dla pasów transmisyjnych, które wykorzystuje się w wielu branżach przemysłowych, rolnictwie oraz motoryzacji. Preparat WEKEM WS 68 skutecznie chroni, pielęgnuje i konserwuje pas napędowy, zwiększając ciąg pasków klinowych i efektywność pracy całego napędowego układu. Dodatkowo zwiększa jego elastyczność, zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, wilgocią i agresywnymi mediami, a także poprawia przyczepność.