Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgła REVOLEX - palcowe elastyczne

REVOLEX to seria sprzęgieł palcowych, gwarantujących bezpieczne przenoszenie momentu obrotowego. Skrętnie elastyczne sprzęgła palcowe nieprzebijalne przeznaczone są do aplikacji, w których występują wysokie momenty obrotowe oraz uderzeniowe obciążenia. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz zdolnością całkowitej kompensacji każdej odchyłki. Na tle innych rozwiązań sprzęgła REVOLEX charakteryzują się także szczególnie krótką konstrukcją. Standardowo komponenty wyposażone są w demontowane hydraulicznie bolce. Dzięki temu, aby zdemontować sprzęgło, nie trzeba używać specjalnych narzędzi. Bezobsługowe części sprzęgające pozwalają także zdemontować elastomerowe pierścienie z bolcami w stanie zamontowanym.

Najczęściej sprzęgła palcowe serii REVOLEX mają pierścienie elastomerowe NBR 80 ShA. To standardowy materiał, który jest jednocześnie najbardziej uniwersalny. Jeśli potrzebujesz komponentów do zastosowań w stosunkowo niskiej temperaturze, polecamy zdecydować się na sprzęgła z elastomerami NR. Dodatkowo w ofercie znajdziesz bezluzowe i izolujące elektrycznie elastomery wykonane z NBR w kolorze niebieskim, które poleca się do napędów liniowych kolei.

Do zalet sprzęgieł REVOLEX zalicza się zdolność kompensacji odchyłki promieniowej, osiowej i kątowej. Ponadto komponenty tej serii skutecznie tłumią drgania. W ofercie znajdziesz je w kilku wykonaniach, w tym modele wykonane z żeliwa szarego, stali lub z pierścieniem rozprężno-zaciskowym.

REVOLEC KX-D żeliwo szare

REVOLEX KX-D z żeliwa szarego

Sprzęgło palcowe REVOLEX KX-D z żeliwa szarego to rozwiązanie skrętnie elastyczne i bezobsługowe, które uważa się za ekonomiczną opcję. Nadaje się do prędkości obwodowej, która wynosi 35 m/s. Sprzęgło ma fabrycznie zrobiony otwór i jest dostępne w rozmiarze od 105 do 330. Kompensuje odchyłki osiowe, promieniowe i kątowe oraz tłumi drgania. Niniejsze rozwiązanie sprawdzi się przy względnie małej odległości pomiędzy wałami.

Czytaj więcej

REVOLEC KX-D SB

Sprzęgła palcowe REVOLEX KX-D SB

Wykonanie KX-D SB obejmuje sprzęgła palcowe z tarczą hamulcową. Skrętnie elastyczne rozwiązanie przewidziane jest jako hamulec przytrzymujący lub eksploatacyjny. Tarczę hamulcową należy zamontować ze strony odbioru napędu. Niniejsze sprzęgła w tym wykonaniu doskonale sprawdzą się w dźwigach, przenośnikach taśmowych, napędach turbin, generatorach i wentylatorach przemysłowych. Bezobsługowe sprzęgło palcowe REVOLEX KX-D SB z tarczą hamulcową skutecznie kompensuje odchyłki: kątową, osiową i promieniową.

Czytaj więcej

REVOLEX KX-D stal

Sprzęgło palcowe REVOLEX KX-D ze stali

W asortymencie dostępne jest również sprzęgło palcowe REVOLEX KX-D wykonane ze stali. Takie komponenty idealnie nadają się do prędkości obwodowej wynoszącej maksymalnie 60 m/s. Na przykład sprzęgło palcowe ze stali tej serii świetnie sprawdzi się w wentylatorach przemysłowych, których napędy wymagają dużej wydajności oraz bezproblemowej pracy z wysokimi prędkościami obrotowymi. Skrętnie elastyczne sprzęgło palcowe REVOLEX KX-D ze stali kompensuje odchyłki, a także wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami dynamicznymi. Wpływ na ten ostatni parametr mają przede wszystkim odpowiednio obrobione powierzchnie.

Czytaj więcej

REVOLEX KX-D z pierścieniem rozprężno-zaciskowym KTR 650

Sprzęgła palcowe REVOLEX KX-D z pierścieniem rozprężno-zaciskowym

Oferta KTR obejmuje także sprzęgła palcowe REVOLEX KX-D z pierścieniem rozprężno-zaciskowym KTR 650. To elastyczne rozwiązania przeznaczone do ciernego połączenia typu wał-piasta. Kompensują odchyłki kątowe, osiowe i promieniowe i przystosowane są do działania tam, gdzie zakres momentów obrotowych wynosi maksymalnie 265 000 Nm.

Czytaj więcej