Przycisk Wróć
Wróć do sprzęgieł

Sprzęgła COUNTEX

CountexW asortymencie marki KTR dostępne są specjalne sprzęgła do enkoderów marki COUNTEX. To trzyczęściowe, skrętnie sztywne i bezluzowe rozwiązania przeznaczone do wykorzystania w technice regulacyjnej oraz pomiarowej.

Standardowe sprzęgło do enkoderów ma krótką konstrukcję i jest montowany osiowo. Łącznik, który się w nim wykorzystuje, charakteryzuje się świetną odpornością na wysokie temperatury. Jego właściwości są takie same również w temperaturze wynoszącej 160 stopni Celsjusza. Do zalet niniejszych produktów zalicza się także zwartą konstrukcję, dzięki której sprzęgło COUNTEX świetnie sprawdzi się w wąskich przestrzeniach. Bezluzowe komponenty tej gamy to rozwiązania izolujące elektrycznie, które nadają się do względnie niewielkich odległości pomiędzy wałami. Dodatkowo skutecznie kompensują odchyłki kątowe, osiowe oraz promieniowe.

Sprzęgła COUNTEX to specjalnie zaprojektowane do zastosowania w regulacyjnej oraz pomiarowej technice komponenty. Są zgodne z normą ATEX, co oznacza, że można wykorzystywać je w tak zwanych strefach Ex – czyli miejscach zagrożonych wybuchem. Sprzęgła COUNTEX mogą pracować w temperaturze otoczenia od -40 do 160 stopni Celsjusza. Te trzyczęściowe, skrętnie sztywne i bezluzowe rozwiązania nazywane są także sprzęgłami tachometrycznymi.

Jeśli jesteś zainteresowany sprzęgłami serii COUNTEX, zanim wybierzesz odpowiednie rozwiązanie, pobierz katalog KTR i dokładnie sprawdź pełną specyfikację techniczną. W przypadku problemów z dobraniem sprzęgła KTR, skontaktuj się z naszym technikiem. Wspólnie znajdziemy najlepsze sprzęgło KTR dla Ciebie!

COUNTEX®
– bezluzowe połączenie wałów do układów pomiarowych o małych momentach obrotowych
– 3-częściowe sprzęgło dwukardanowe
– niewielkie wymiary
– krótkie terminy dostaw dla otworów standardowych
– otwory gotowe wg ISO, tolerancja H7