Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgła ROTEX GS

Seria ROTEX GS obejmuje sprzęgła kłowe przeznaczone do serwonapędów. Główne obszary zastosowania takich sprzęgieł do serwonapędów to obrabiarki, technika automatyzacji, medyczna, pakowania, kontrolna, pomiarowa oraz napędy pozycjonujące i sterujące. Modele ROTEX GS to trzyczęściowe sprzęgła do serwonapędów bezluzowe, które dostępne są w wielu wykonaniach. Bezobsługowe komponenty to ekonomiczne rozwiązania skutecznie tłumiące drgania i odporne na przebicie. Ponadto zapewniają izolację elektryczną do przerwania pełzających prądów i wydajną pracę w temperaturze otoczenia wynoszącej -50 – 150 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o zakres temperatury, może się ona różnić, w zależności od wieńca zębatego.

Wybór materiału piasty uzależniony jest od rozmiaru, na jaki się zdecydujesz. Piastę producent wykonuje ze stali oraz z aluminium. Sprzęgła ROTEX GS doskonale sprawdzą się tam, gdzie napędy trzeba precyzyjnie ustawić. Chociaż komponenty tej serii mają świetne właściwości tłumiące drgania, są jednocześnie skrętnie sztywne – i to tak, że nawet w bardzo dynamicznych serwonapędach nie trzeba zmniejszać dokładności. Do zalet niniejszych produktów zalicza się skuteczną kompensację odchyłki kątowej, promieniowej i osiowej.

ROTEX GS HP

Sprzęgła ROTEX GS HP

ROTEX GS HP to szybkobieżne sprzęgło bezluzowe, przeznaczone do pracy tam, gdzie występują bardzo duże prędkości obrotowe. Wysokowydajne, trzyczęściowe rozwiązanie ze względu na zamkniętą budowę, generuje niewielkie turbulencje powietrza i tym samym stosunkowo niski poziom hałasu – nawet tam, gdzie mamy do czynienia z maksymalnym obciążeniem. Niniejsze produkty dostępne są z kilkoma wersjami piast przeznaczonych do przeróżnych montażowych sytuacji.

Skrętnie elastyczne sprzęgło szybkobieżne kompensuje odchyłki promieniowe, osiowe oraz kątowe. Wyróżnia się wykonaniem krótkim oraz dużą gęstością momentu obrotowego. Sprzęgło ROTEX GS HP sprawdzi się tam, gdzie maksymalna prędkość obwodowa wynosi 175 m/s. Niniejszy komponent polecany jest przede wszystkim do głównych napędów wrzecion i stanowisk badawczych.

Czytaj więcej

ROTEX GS miniaturowe

Miniaturowy  ROTEX GS

Sprzęgła ROTEX GS dostępne są także w miniaturowej wersji. Gama ta obejmuje komponenty w wielkości od 5 do 16, które wyposaża się w piasty wykonane z aluminium. W porównaniu z innymi wersjami niniejsze rozwiązania wyróżniają się małym wymiarem i niskim momentem bezwładności masy. Zakres momentów obrotowych wynosi 0,2 – 12 Nm, a temperatury: -50 – 120 stopni Celsjusza. Elastyczne łączniki dostępne są z przeróżnymi twardościami w skali Shore’a. Bezobsługowe sprzęgła miniaturowe tej serii to produkty elektrycznie izolujące.

Czytaj więcej

ROTEX GS Compact

Sprzęgło ROTEX GS Compact

ROTEX GS Compact to gama obejmująca bezluzowe sprzęgła do serwonapędów w krótkim wykonaniu. Niniejsze rozwiązania są o nawet 1/3 krótsze w porównaniu z produktami standardowymi. Skrętnie elastyczne komponenty mają piasty z aluminium, które umożliwiają szybki i prosty montaż sprzęgła. Maksymalny moment obrotowy w przypadku niniejszych rozwiązań wynosi 405 Nm. Montowane osiowo sprzęgła ROTEX GS Compact kompensują odchyłki kątowe, osiowe oraz promieniowe i skutecznie tłumią drgania.

Czytaj więcej

ROTEX GS DKM

Sprzęgła ROTEX GS DKM

Sprzęgło KTR w wykonaniu ROTEX GS DKM to sprzęgło bezluzowe do serwonapędów przeznaczone do wysokich odchyłek promieniowych. Dwukardanowe rozwiązanie doskonale radzi sobie z kompensowaniem większych odchyłek. Zarówno piasty, jak i element pośredni – zwany osią pośrednią – w tym przypadku wykonany jest z aluminium. Wśród dwukardanowych komponentów tej gamy znajdziesz połączenia zaciskowe z rowkiem wpustowym oraz cierne bez wspomnianego rowka. Bezluzowe i skrętnie elastyczne sprzęgło ROTEX GS DKM skutecznie tłumi także drgania. Element pośredni natomiast można łączyć z przeróżnymi rodzajami piast w tym samym rozmiarze.

Czytaj więcej

ROTEX GS z piastami z pierścieniami zaciskowymi ze stali

Sprzęgło ROTEX GS – z piastami i pierścieniami zaciskowymi ze stali

W ofercie KTR dostępne są także sprzęgła ROTEX GS z piastą z zaciskowym pierścieniem wyprodukowanym ze stali. Kły w niniejszym rozwiązaniu charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Samo sprzęgło natomiast wyróżnia się stosunkowo wysokim momentem zamocowania tak zwaną siłą tarcia. Symetryczne obrotowo komponent tłumi drgania i jest opcją izolującą elektrycznie. Skrętnie elastyczne sprzęgło do serwonapędów w tym wykonaniu kompensuje odchyłki osiowe, kątowe i promieniowe i doskonale sprawdzi się tam, gdzie prędkość obwodowa wynosi 40 m/s.

Czytaj więcej

ROTEX GS P

Sprzęgła ROTEX GS P – zgodnie z normą DIN 69002

Seria ROTEX GS P obejmuje sprzęgła do serwonapędów z ogromną precyzją oraz znormalizowanymi stosunkowo krótkimi trzpieniami. Wysokoprecyzyjne rozwiązania kłowe mają dodatkowo zintegrowany system zaciskowy wykonany ze stali. Niniejsze produkty wyróżniają się wysoką precyzją obróbki oraz wynikającą z tego świetną koncentrycznością i cichą pracą – również tam, gdzie występują spore prędkości obrotowe. Skrętnie elastyczne sprzęgła w tym wykonaniu kompensują odchyłki promieniowe, osiowe i kątowe. Doskonale sprawdzą się w krótkich wrzecionach wiertarki przy głowicach wiertniczych zgodnie z normą DIN 69002.

Czytaj więcej

ROTEX GS P ETP

Sprzęgło ROTEX GS P ETP

Sprzęgła ROTEX GS P ETP to modele z zaciskową tuleją hydrauliczną, które zostały zaprojektowane z myślą o szybkich i przede wszystkim częstych montażach (nawet 1000 razy). Piasty, które wykorzystuje się w niniejszych sprzęgłach płytkowych, są wykonane ze stali. Ponadto ciernie i bezpiecznie mocuje się je na wale za pośrednictwem jednej śruby. Nawet przy częstych montażach i demontażach zapewniana jest duża koncentryczność. Prawidłowo dobrane sprzęgło ROTEX GS P ETP gwarantuje cichą pracę również w aplikacjach, w których występują wysokie prędkości. Skrętnie elastyczne produkty w tym wykonaniu kompensują odchyłki i mogą zostać zamontowane w niedostępnych przestrzeniach. Ten ostatni aspekt wiąże się z tym, że śrubę dociskową dokręca się w kierunku promieniowym względem danego wału.

Czytaj więcej

ROTEX GS z piastą rozprężną

ROTEX GS z rozprężną piastą

Asortyment KTR obejmuje także sprzęgła do serwonapędów w wykonaniu z piastą rozprężną. To modele przeznaczone głównie do wałów drążonych. Wykorzystuje się je przede wszystkim tam, gdzie konieczne jest przenoszenie momentu obrotowego przez wspomniany wał drążony. Doskonale sprawdzi się z małymi odległościami pomiędzy wałami oraz w nieco ograniczonych warunkach, jeśli chodzi o zabudowę. Niniejsze sprzęgła kompensują odchyłki promieniowe, osiowe i kątowe. Cierne połączenie typu wał-piasta w przypadku tych sprzęgieł do wałów drążonych wykonuje się za pośrednictwem centrycznej śruby. Produkty tej gamy mają aluminiowe piasty oraz trzpień rozprężny wykonany ze stali.

Czytaj więcej

ROTEX GS A-H

Sprzęgło ROTEX GS A-H

Wykonanie ROTEX GS A-H to bezluzowe sprzęgło montowane promieniowo z dzielonymi piastami aluminiowymi. Zarówno montaż, jak i demontaż niniejszego rozwiązania można przeprowadzać bez przesuwania napędzającej oraz napędzanej strony. Montaż i demontaż odbywają się za pośrednictwem jedynie czterech śrub. Łącznik elastyczny także można wymieniać bez konieczności przesuwania poszczególnych stron. Skrętnie elastyczne sprzęgło ROTEX GS A-H kompensuje odchyłki osiowe, kątowe i promieniowe i jest zgodne z normą ATEX. Oferta sprzęgieł z dzielonymi piastami obejmuje połączenie cierne bez wpustowego rowka i zaciskowe z wpustowym rowkiem.

Czytaj więcej

ROTEX GS ZR1

Sprzęgło ROTEX GS ZR1

Do dużych odległości pomiędzy wałami polecamy między innymi sprzęgło ROTEX GS ZR1. To model ekonomiczny z wałem pośrednim, którego długość dostosowywana jest do zamówienia klienta. Niniejsze komponenty montuje się promieniowo i to bez konieczności przesuwania napędzanej czy napędzającej strony. Bezobsługowe sprzęgło w wersji dwukardanowej kompensuje odchyłki promieniowe, osiowe i kątowe, a także skutecznie tłumi drgania.

Czytaj więcej

ROTEX GS ZR2

Sprzęgła ROTEX GS ZR2

Seria ROTEX GS ZR2 obejmuje sprzęgła wyposażone w stalową rurę pośrednią, dostępną w różnych długościach. Piasty montuje się za pośrednictwem wytrzymałego elementy zaciskowego gamy CLAMPEX. Samo przedmiotowe sprzęgło można zamocować promieniowo bez konieczności odsuwania strony napędzanej oraz napędzającej. Wał pośredni gwarantuje skuteczne przenoszenie momentu obrotowego na spore odległości osiowe. Sprzęgło w tym wykonaniu skutecznie kompensuje odchyłki i tłumi drgania. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest usuwanie dużych odległości pomiędzy wałami, sprzęgła ROTEX GS ZR2 znajdą zastosowanie.

Czytaj więcej

ROTEX GS ZR3

Sprzęgło ROTEX GS ZR3

ROTEX GS ZR3 to gama sprzęgieł do serwonapędów z wałem pośrednim z aluminium. To kolejny model, który przeznaczony jest do aplikacji, w których konieczne jest usuwanie dużych odległości pomiędzy wałami. Ponadto doskonale sprawdzi się tam, gdzie potrzebna jest możliwość promieniowego montażu oraz demontażu bez przesuwania napędzanej i napędzającej strony. Obustronnie wyposażone w zaciskowe piasty dzielone sprzęgło ROTEX GS ZR3 to bezluzowe i skrętnie elastyczne rozwiązanie, które kompensuje odchyłki i tłumi drgania. Dzięki zastosowaniu aluminium produkty w tym wykonaniu wyróżniają się niskim momentem bezwładności masy. Elastyczny łącznik można wymieniać bez konieczności przesuwania stron.

Czytaj więcej

ROTEX GS wykonanie light z piastami z pierścieniem zaciskowym

Sprzęgła ROTEX GS – wykonanie light z piastami z zaciskowymi pierścieniami ze stali

Sprzęgła ROTEX GS w wersji light z piastą z zaciskowym pierścieniem to dwuczęściowe rozwiązanie ze stożkową piastą wykonaną z aluminium oraz z zintegrowanym zaciskowym systemem. Komponenty w tym wykonaniu wyróżniają się niskim momentem bezwładności masy oraz wysokim momentem w przypadku zamocowania siłą tarcia. Ponadto niniejsze produkty są obrotowo symetryczne, dzięki czemu świetnie nadają się do pracy w aplikacjach, w których występują duże prędkości. Skrętnie elastyczne sprzęgło ROTEX GS w wykonaniu light z piastami z zaciskowymi pierścieniami znajdą zastosowanie tam, gdzie prędkość obwodowa wynosi maksymalnie 50 m/s. Bezluzowe modele skutecznie tłumią drgania. Dodatkowo są opcją izolującą elektrycznie.

Czytaj więcej