Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgła mieszkowe TOOLFLEX

TOOLFLEX KTRTOOLFLEX to sprzęgła mieszkowe metalowe, skrętnie sztywne i elastyczne. Standardowe modele wyposażone są w jeden mieszek wykonany ze stali szlachetnej oraz w piasty z aluminium. Przy wielkości 55 oraz 65 i w wariancie KN marka KTR montuje stalowe piasty zamiast aluminiowych. Metalowy mieszek gwarantuje odpowiednią kompensację zarówno odchyłki promieniowej, jak i osiowe oraz kątowej w trakcie przenoszenia momentu obrotowego. Jednocześnie geometryczny kształt komponentów tej gamy sprawia, że sprzęgła mieszkowe wyróżniają się małym momentem bezwładności masy oraz dużą sztywnością skręcania. Metalowe sprzęgło mieszkowe TOOLFLEX wykazuje także wysoką odporność na krytyczne warunki oraz większość mediów. W standardowym wykonaniu produkty przeznaczone są do pracy w aplikacjach, w których temperatura wynosi maksymalnie 200 stopni Celsjusza, a momenty obrotowe: 0,1 – 600 Nm.

Sprzęgła TOOLFLEX znajdą zastosowanie przede wszystkim w technice napędowej, medycznej, opakowania, automatyzacji oraz w maszynach narzędziowych. Seria ta obejmuje sprzęgła w kilku wykonaniach, w których wspominamy w dalszej części niniejszego artykułu.

TOOLFLEX M

Sprzęgło TOOLFLEX M

Sprzęgło TOOLFLEX M to kompaktowe rozwiązanie metalowe i elastyczne, które wyróżnia się sześciosekcyjnym mieszkiem i gwarantuje dużą sztywność skrętną. W bezluzowych komponentach w tym wykonaniu stosuje się piasty z aluminium (do rozmiaru 45) oraz ze stali (od rozmiaru 46). Ogólnie sprzęgła mieszkowe dostępne są jako zaciskowe połączenia z wpustowym rowkiem lub z połączeniem ciernym bez wspomnianego rowka. Niniejsze produkty doskonale radzą sobie w temperaturze do 200 stopni Celsjusza i momentach obrotowych wynoszących nie więcej niż 600 Nm. Do zalet sprzęgieł w tym wykonaniu zalicza się między innymi zdolność kompensacji odchyłek kątowych, osiowych oraz promieniowych.

Czytaj więcej

TOOLFLEX Mini

Sprzęgła TOOLFLEX Mini

TOOLFLEX Mini to sprzęgła mieszkowe miniaturowe bezluzowe i bardzo proste w montażu. Zakres momentu obrotowego w przypadku tej wersji sprzęgieł wynosi 0,1 – 15 Nm. Komponenty dostępne są w rozmiarze od 5 do 20. Na wale mocuje się je za pośrednictwem wkrętów pozbawionych łba. Dzięki temu sam montaż miniaturowego sprzęgła mieszkowego jest szybki i łatwy. Na tle innych rozwiązań niniejsze sprzęgła mieszkowe wyróżniają się niskim momentem bezwładności masy oraz stosunkowo niewielkim rozmiarem. Składają się z mieszka wykonanego ze stali szlachetnej oraz piast z aluminium. Oba elementy są ze sobą sklejane. Bezobsługowe, bezluzowe i skrętnie sztywne sprzęgła mieszkowe miniaturowe przystosowane są do pracy w temperaturze nieprzekraczającej 100 stopni Celsjusza. W standardzie otrzymuje się modele z sześciosekcyjnym mieszkiem. Opcjonalnie można kupić sprzęgło z mieszkiem czterosekcyjnym.

Czytaj więcej

TOOLFLEX S

Sprzęgło TOOLFLEX S

Gama TOOLFLEX S obejmuje sprzęgła mieszkowe metalowe z czterosekcyjnym mieszkiem. Niniejsze produkty wyróżniają się kompaktową budową oraz wysoką skrętną sztywnością. Krótki mieszek sprawia, że mamy do czynienia z równie krótką konstrukcją. W przypadku piast do rozmiaru 45 montuje się elementy aluminiowe, a od rozmiaru 46 używa się piast ze stali. Mieszek natomiast wykonywany jest ze stali szlachetnej. Zakres momentów obrotowych wynosi 0,1 – 15 Nm. Sprzęgło TOOLFLEX S skutecznie kompensuje odchyłki kątowe, osiowe oraz promieniowe. Do zastosowań, w których występują niskie momenty obrotowe, poleca się rozwiązania z piastą z ustalającym gwintem. W ofercie znajdziesz także modele z rowkiem wpustowym.

Czytaj więcej

TOOLFLEX KN

Sprzęgła TOOLFLEX KN

TOOLFLEX KN to sprzęgło mieszkowe posiadające zintegrowany system zaciskowy z piastą stożkową z zaciskowym pierścieniem. Komponenty w tym wykonaniu są obrotowo symetryczne, co sprawia, że świetnie nadają się do pracy ze sporymi prędkościami. Bezluzowe i skrętnie sztywne sprzęgła mieszkowe TOOLFLEX KN mają piasty ze stali i mieszek wykonany ze stali szlachetnej. Ponadto modele w tym wykonaniu zapewniają bardzo duży moment zamocowania siłą tarcia. Zakres momentów obrotowych wynosi 35 – 340 Nm.

Sprzęgło mieszkowe TOOLFLEX KN dostępne jest w konstrukcji S oraz M. W pierwszym przypadku otrzymujesz metalowe rozwiązanie z krótkim czterosekcyjnym mieszkiem, a w drugim komponent z sześciosekcyjnym mieszkiem.

Czytaj więcej

TOOLFLEX PI

Sprzęgło TOOLFLEX PI

Sprzęgła TOOLFLEX PI to metalowe rozwiązania Plug-In służące do szybkiego oraz częstego zarówno montażu, jak i demontażu. W komponentach do rozmiaru 45 wykorzystuje się piasty aluminiowe, natomiast w modelach od rozmiaru 46 – stalowe. Niniejsza gama obejmuje sprzęgła z krótkim czterosekcyjnym mieszkiem (konstrukcja S) oraz z sześciosekcyjnym mieszkiem (konstrukcja M). Do zalet produktów TOOLFLEX PI zalicza się między innymi zdolność skutecznego kompensowania kątowej, osiowej oraz promieniowej odchyłki.

Czytaj więcej

TOOLFLEX CF

Sprzęgła TOOLFLEX CF

Seria TOOLFLEX CF obejmuje metalowe sprzęgła mieszkowe z przyłączem kołnierzowym jednostronnym, umożliwiającym połączenie typu kołnierz-wał. W komponentach do rozmiaru 45 montuje się piasty wykonane z aluminium, natomiast od 46 – ze stali. Mieszek standardowo wyprodukowany jest ze stali szlachetnej. Ten produkt występuje w zaciskowym połączeniu z wpustowym rowkiem oraz w ciernym połączeniu bez wspomnianego rowka. Dostępne są modele w konstrukcji S, M oraz w specjalnej. Wariant S to sprzęgło KTR z czterosekcyjnym mieszkiem, M ma sześciosekcyjny mieszek, a specjalna wersja dotyczy rozwiązań z jedno-, dwu- lub trzysekcyjnym mieszkiem. Dzięki temu, że w przypadku produktów w tym wykonaniu mamy do czynienia ze spawanym połączeniem, sprzęgła TOOLFLEX CF doskonale sprawdzą się tam, gdzie temperatura sięga nawet 280 stopni Celsjusza. Zakres momentów obrotowych wynosi 35 – 340 Nm.

Czytaj więcej

TOOLFLEX ZR

Sprzęgło TOOLFLEX ZR

Sprzęgło TOOLFLEX ZR to dwukardanowe rozwiązanie mieszkowe z wałem pośrednim w postaci przyspawanej rury. Modele w tym wykonaniu doskonale sprawdzą się do łączenia wałów, między którymi mamy do czynienia ze sporymi odległościami. Zmienna długość konstrukcyjna wynosi maksymalnie 4 m. Piasty w sprzęgłach do rozmiaru 45 są aluminiowe, a w modelach większych (od 46 rozmiaru) stalowe. Mieszek wykonuje się ze stali szlachetnej, a rurę pośrednią, którą wykorzystuje się w niniejszym produkcie – ze stali. Skrętnie sztywne sprzęgło TOOLFLEX ZR dostępne jest w wersji dwukardanowej. Ma ścinające przy przeciążeniu elastomery oraz opcjonalnie jest dostępne z wpustowymi rowkami zgodnymi z normą DIN 6885 Arkusz 2.

Czytaj więcej

TOOLFLEX S-H(M-H)

Sprzęgła TOOLFLEX S-H(M-H)

Metalowe sprzęgło TOOLFLEX S-H(M-H) to mieszkowy model z piastami dzielonymi. Komponenty w tym wykonaniu montowane są promieniowo również bez konieczności przesuwania napędzanej czy napędzającej strony. Dodatkowo można mocować sprzęgła tego rodzaju za pośrednictwem jedynie czterech śrub mających walcowy łeb. Produkty tej serii mogą mieć piasty aluminiowe lub ze stali – ten pierwszy wariant stosuje się w sprzęgłach do rozmiaru 45, a drugi – od rozmiaru 46. Do zalet niniejszych sprzęgieł zalicza się skuteczną kompensacje odchyłek wałów przy jednoczesnych małych siłach przywracających oraz wysoką sztywność skręcania.

Sprzęgła TOOLFLEX z piastami dzielonymi dostępne są w dwóch wariantach. Modele o konstrukcji S-H to metalowe komponenty z piastami dzielonymi i czterosekcyjnym mieszkiem. Konstrukcja M-H natomiast obejmuje metalowe sprzęgła mieszkowe z piastami dzielonymi i z sześciosekcyjnym mieszkiem.

Czytaj więcej