Przycisk Wróć
Wróć do sprzęgieł

Sprzęgła GEARex

KTR GEAREX FA

KTR GEARex FB

KTR GEARex FAB

KTR GEARex DA

KTR GEARex DB

KTR GEARex DAB

KTR GEARex FH

KTR GEARex FR

KTR GEARex DR

KTR GEARex DH

Seria GEARex obejmuje całostalowe sprzęgła zębate ze smarowaniem stałym smarem oraz z uszczelnieniem w formie odpowiedniego uszczelniającego pierścienia, którego kołowy przekrój jest zgodny ze wszystkimi standardami międzynarodowymi. Całostalowe sprzęgła zębate wyróżniają się wysoką gęstością mocy i doskonale sprawdzają się jako elastyczne połączenie wałów. Przeznaczone są do dodatniego przenoszenia momentu obrotowego. Dodatkowo gwarantują kompensowanie przemieszczeń wałów – osiowych, kątowych oraz promieniowych.

Sprzęgła GEARex nadają się do zastosowania w każdym obszarze budowy maszyn – szczególnie tam, gdzie wymagana są wysokie współczynniki bezpieczeństwa działania oraz trwałość. Komponenty tej serii przeznaczone są do poziomego montażu. Jeśli interesują Cię rozwiązania do montażu pionowego, w ofercie znajdziesz sprzęgła w specjalnym wykonaniu. Zakres zastosowania standardowych produktów wynosi -20 – 80 stopni Celsjusza.

Produkty serii GEARex doskonale sprawdzą się nie tylko w ogólnej budowie maszyn, ale także w sprężarkach, napędach pomp oraz w branży hutniczej. W ofercie znajdziesz sprzęgła GEARex w kilku wykonaniach.

GEARex FA

Sprzęgło GEARex FA

GEARex FA to sprzęgło zębate całostalowe, które ma stosunkowo niewielką odległość między połączonymi wałami. Piasty niniejszego rozwiązania można montować osiowo, wykorzystując do tego gwint ustalający lub nadwyżkowe pasowanie. Dwukardanowe sprzęgło zębate w tym bardzo krótkim wykonaniu ma zdolność przenoszenia momentów obrotowych, które maksymalnie wynoszą 135 000 Nm.

Czytaj więcej

GEARex FB

Sprzęgła GEARex FB

Całostalowe sprzęgła zębate GEARex FB to dwukardanowe komponenty w wykonaniu krótkim, które służą do łączenia wałów, między którymi mamy do czynienia ze średnią odległością. Piasty niniejszych produktów można instalować osiowo za pośrednictwem pasowań nadwyżkowych, gwintu ustalającego albo tarcz końcowych. Dodatkowo obie piasty w sprzęgłach tej gamy są zwrócone na zewnątrz. Komponenty GEARex FB przeznaczone są do przenoszenia momentów obrotowych do 135 000 Nm – mimo swoich niewielkich rozmiarów.

Czytaj więcej

GEARex FAB

Sprzęgło GEARex FAB

Sprzęgła zębate GEARex FAB wyróżniają się krótką odległością pomiędzy wałami oraz różną pozycją montażową piast. Ten ostatni aspekt oznacza, że jedna piasta może być zwrócona na zewnątrz, a druga do wewnątrz. Niniejsze produkty doskonale sprawdzą się w ogólnej budowie maszyn, sprężarkach, napędach pomp oraz w hutnictwie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów sprzęgła GEARex FAB są w stanie przenosić stosunkowo duże momenty obrotowe – do 135 000 Nm.

Czytaj więcej

GEARex DA

Sprzęgła GEARex DA

Położenie piast w sprzęgłach zębatych GEARex DA sprawia, że komponenty tego rodzaju mają stosunkowo małą odległość pomiędzy łączonymi wałami. Dwukardanowe całostalowe rozwiązania charakteryzują się wysoką gęstością mocy oraz zdolnością przenoszenia wysokich momentów obrotowych – w tym przypadku do 2 750 000 Nm. Obie piasty w sprzęgle GEARex DA są zwrócone do wewnątrz.

Czytaj więcej

GEARex DB

Sprzęgło GEARex DB

Sprzęgła zębate całostalowe GEARex DB mają średnią odległość pomiędzy łączonymi wałami. Ich piasty skierowane są na zewnątrz i można mocować je osiowo z wykorzystaniem końcowych tarcz, gwintu ustalającego lub nadwyżkowych pasowań. Tuleja z pokrywą natomiast zapewnia dużo łatwiejszy montaż. Mimo niewielkich rozmiarów niniejsze sprzęgła przenoszą wysokie momenty obrotowe – do nawet 2 750 000 Nm. Dwukardanowe sprzęgło zębate całostalowe GEARex DB sprawdzi się tam, gdzie mamy do czynienia z większą odległością między wałami. Komponenty tej gamy można wykorzystać zarówno w napędach pomp, jak i sprężarkach czy w ogólnej budowie maszyn.

Czytaj więcej

GEARex DAB

Sprzęgła GEARex DAB

Całostalowe sprzęgła zębate GEARex DAB to rozwiązanie, w którym pozycja montażowa piast jest różna. W dwukardanowym komponencie tej gamy mamy po jednej piaście, która jest zwrócona na zewnątrz lub do wewnątrz. Jeśli natomiast chodzi o wymiary długości, w przypadku niniejszych rozwiązań oscylują one pomiędzy wykonaniem DA a DB. Tuleja z pokrywą zapewnia łatwiejszy montaż, a demontaż samej pokrywy gwarantuje wizualną, bezproblemową kontrolę stanu uzębienia.

Czytaj więcej

GEARex FH

Sprzęgło GEARex FH

Do łączenia wałów ze sporą odległością poleca się sprzęgła GEARex FH. Seria ta obejmuje rozwiązania w wersji spawanej lub toczonej. Dwukardanowe sprzęgło zębate całostalowe przenosi wysokie momenty obrotowe – do 135 000 Nm i znajdzie zastosowanie w sprężarkach, ogólnej budowie maszyn oraz napędach pomp. Dostępne jest wykonanie z tuleją jednoczęściową.

Czytaj więcej

GEARex FR

Sprzęgła GEARex FR

Seria GEARex FR obejmuje jednokardanowe sprzęgła zębate z jednoczęściową tuleją. To modele, które wymagają precyzyjnego ustawienia. Dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów, niniejsze produkty są w stanie przenosić bardzo duże momenty obrotowe – w tym przypadku do 135 000 Nm.

Czytaj więcej

GEARex DR

Sprzęgło GEARex DR

GEARex DR to jednokardanowe sprzęgło zębate, które – podobnie jak modele wykonania FR – wymaga dokładnego ustawienia. W niniejszych rozwiązaniach montuje się tuleję w wersji z pokrywą. Produkty tej gamy przenoszą bardzo duże momenty obrotowe, które wynoszą maksymalnie 2 750 000 Nm. Jednokardanowe sprzęgło zębate GEARex DR ma tuleję dzieloną.

Czytaj więcej

GEARex DH

Sprzęgła GEARex DH

Sprzęgła zębate całostalowe w wykonaniu GEARex DH to modele, które stosuje się do łączenia wałów, między którymi mamy do czynienia ze sporą odległością. W zależności od tej odległości, producent dostarcza niniejsze rozwiązania w wariancie spawanym lub toczonym. Dwukardanowe sprzęgło zębate GEARex DH przenosi wysokie momenty obrotowe – w przypadku niniejszej wersji do 2 750 000 Nm.

Czytaj więcej