Przycisk Wróć
Wróć do sprzęgieł

Sprzęgła POLY-NORM​

KTR POLY-NORM AR

KTR POLY_NORM ADR

KTR POLY-NORM ADR-BTA

KTR POLY-NORM ADR-SB

KTR POLY-NORM ADR-SBA

KTR POLY-NORM AZR

KTR POLY-NORM M

Sprzęgła skrętnie elastyczne POLY-NORM to rozwiązania wyróżniające się stosunkowo krótką budową. Moment obrotowy przenoszą elastomery, które umieszcza się między kłami. Elastomery służą także do kompensowania odchyłek oraz tłumienia drgań skrętnych i udarów. Montowane osiowo rozwiązania serii POLY-NORM stosuje się niemalże w każdej dziedzinie budowy maszyn, a już szczególnie w pompach. Krótka konstrukcja oznacza, że przeznaczone są głównie do łączenia wałów, między którymi mamy do czynienia z nieznaczną odległością.

Sprzęgła POLY-NORM marka KTR dostarcza w kilku wykonaniach.

Poly-Norm AR

Sprzęgło POLY-NORM AR

Wersja POLY-NORM AR to ekonomiczne i standardowe rozwiązanie, krótkie i skrętnie elastyczne. Dwuczęściowe sprzęgło w tym wykonaniu służy do przenoszenia momentu obrotowego (maksymalnie do 67 000 Nm) oraz tłumienia drgań skrętnych. Identyczne piasty wykonane z żeliwa szarego sprawiają, że niniejszy komponent jest bardzo korzystny cenowo. W trakcie montażu sprzęgła KTR piasty wystarczy wcisnąć na wały i zabezpieczyć osiowo za pośrednictwem wkrętów pozbawionych łba. Produkty w tym wykonaniu tłumią drgania i kompensują odchyłki promieniowe, osiowe oraz kątowe.

Czytaj więcej

Poly-Norm ADR

Sprzęgła POLY-NORM ADR

Sprzęgła POLY-NORM ADR to modele, w których można wymieniać elastomer bez konieczności demontowania piast z wałów. Zakres momentu obrotowego w przypadku niniejszych rozwiązań wynosi 0 – 67 000 Nm. Te trzyczęściowe sprzęgła służą nie tylko do przenoszenia momentu obrotowego, ale także do skutecznego tłumienia skrętnych drgań. Kompensują odchyłki osiowe, kątowe i promieniowe, a ich krótka konstrukcja sprawia, że nadają się do łączenia wałów, między którymi występuje nieznaczna odległość.

Czytaj więcej

Poly-Norm ADR-BTA

Sprzęgło POLY-NORM ADR-BTA

Gama POLY-NORM ADR-BTA obejmuje sprzęgła z bębnem hamulcowym. Wersja ta jest wykonywana jako przytrzymujący hamulec. Wyróżnia się krótką konstrukcją i zdolnością kompensowania odchyłek. Elastomer można wymieniać bez demontowania piast. Zakres momentu obrotowego wynosi 40 – 13 400 Nm. Niniejsze komponenty doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest hamulec przytrzymujący – na przykład w generatorze lub przenośniku taśmowym. Bęben hamulcowy należy zamontować po stronie odbioru napędu, ponieważ to tam jest największy moment bezwładności.

Czytaj więcej

Pooly-Norm ADR-SB

Sprzęgło POLY-NORM ADR-SB

Wykonanie POLY-NORM ADR-SB obejmuje sprzęgło KTR z tarczą hamulcową, przeznaczone do hamulców tarczowych jako przytrzymujący hamulec. Zarówno pierścień elastomerowy, jak i zbierający kołnierz czy tarczę hamulcową można wymieniać bez konieczności rozsuwania maszyn. Istnieje także możliwość demontażu promieniowego. Bezobsługowe sprzęgło z tarczą hamulcową charakteryzuje się krótką konstrukcją, zdolnością kompensowania odchyłek oraz tłumienia drgań.

Czytaj więcej

Poly-Norm ADR-SBA

Sprzęgła POLY-NORM ADR-SBA

Gama POLY-NORM ADR-SBA to sprzęgła z tarczą hamulcową przeznaczone do hamulców tarczowych jako hamulec przytrzymujący. Skrętnie elastyczne rozwiązanie kompensuje odchyłki promieniowe, osiowe i kątowe, a także gwarantuje prosty montaż. Niniejszy produkt stosowany jest w aplikacjach wymagających hamulca przytrzymującego, a zatem znajdzie zastosowanie między innymi w przenośnikach taśmowych lub generatorach.

Czytaj więcej

Poly-Norm AZR

Sprzęgło POLY-NORM AZR

Sprzęgło POLY-NORM AZR to sprzęgło KTR z elementem pośrednim w długościach znormalizowanych. Skrętnie elastyczny komponent pozwala na bezproblemowe łączenie wałów, między którymi mamy do czynienia z większą odległością. Niniejsze sprzęgło służy nie tylko do przenoszenia momentu obrotowego, ale także do jednoczesnego tłumienia drgań skrętnych. Elastomery można wymieniać bez demontażu elementów po stronie napędzanej i napędzającej. Sprzęgła w tym wykonaniu wykorzystuje najczęściej branża pompowa. Do zalet sprzęgła POLY-NORM AZR zalicza się także kompensację odchyłki osiowej, kątowej i promieniowej.

Czytaj więcej

Poly-Norm M

Sprzęgła POLY-NORM M

POLY-NORM M to seria obejmująca sprzęgła skrętnie elastyczne, gwarantujące niezawodne łączenie wałów o średnicy nieprzekraczającej 900 mm. Wyróżniają się zwartą budową z tego względu, że elastomery producent w tym przypadku układa jeden za drugim. Do zalet niniejszych komponentów zalicza się skuteczne tłumienie drgań i zdolność kompensacji odchyłki kątowej, osiowej oraz promieniowej. Dzięki trzyczęściowej konstrukcji sprzęgła POLY-NORM M, elastomery można wymieniać również po zainstalowaniu całego produktu. Duże sprzęgła POLY-NORM M doskonale sprawdzą się tam, gdzie występują wysokie momenty obrotowe oraz w napędach, które są narażone na ewentualne udary.

Czytaj więcej