Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Amerykańskie łożyska igiełkowe McGill

Amerykańskie łożyska igiełkowe McGill

Szukasz specyficznych łożysk igiełkowych? Potrzebujesz niezawodnego rozwiązania? A może interesuje Cię specjalistyczna rolka krzywkowa? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie sprawdź amerykańskie łożyska igiełkowe McGill.

  1. McGill – amerykański producent łożysk
  2. Specjalistyczne łożyska igiełkowe

Gwarantujemy, że wszystkie dostępne w hurtowni Sped łożyska toczne i inne, są produktami sprawdzonymi i polecanymi również przez naszych klientów. Od ponad 20 lat słuchamy potrzeb zainteresowanych i dostosowujemy ofertę do potrzeb kupujących oraz wymagań stawianych przez maszyny przemysłowe i inne urządzenia. Jako dystrybutor łożysk, współpracujący od wielu lat zarówno z popularnymi markami, jak i niszowymi, jesteśmy w stanie zaproponować konkurencyjne ceny stałym i nowym klientom. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, szukasz optymalnego rozwiązania dla swojej firmy w zakresie utrzymania ruchu, skontaktuj się z nami już dziś!

McGill – amerykański producent łożysk

Początku amerykańskiej firmy McGill Manufacturing Company należy upatrywać się w roku 1905. Dwadzieścia pięć lat później marka wyprodukowała pierwsze łożyska igiełkowe. Przełom natomiast nastąpił w roku 1937. To właśnie wtedy założyciele zaprojektowali specjalną wersję łożysk igiełkowych – rolki krzywkowe, rozwiązując tym samym problemy, z którymi ówcześnie zmagały się branże przemysłowe. W kolejnych latach powstawały nowsze warianty łożysk tocznych, traktowane na rynku jako swego rodzaju innowacje.

Konsekwencją przedwczesnych awarii łożysk są między innymi wyższe koszty operacyjne. Dlatego inżynierowie od samego początku istnienia marki stawiają nacisk na wysoką jakość. Dla producenta najważniejsze jest, by sprostać zadaniu i zaspokoić potrzeby, rozwiązując problemy, z którymi boryka się przemysł. Łożyska projektowane są tak, by były łatwe w montażu, by ich konserwacja była ograniczona do minimum i tym samym by przestoje spowodowane serwisem trwały jak najkrócej. Dodatkowo inżynierowie starają się unikać standardowych rozwiązań, projektując unikatowe łożyskowe rozwiązania. Osiągnięcie unikalności jest możliwe, bowiem firma ma ponad stuletnie doświadczenie i szeroką wiedzę na ten temat. Dzięki temu producent McGill jest w stanie zaproponować rozwiązania, które są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom i ekstremalnym warunkom pracy.

Specjalistyczne łożyska igiełkowe

Katalog łożysk McGill obejmuje szeroką gamę komponentów. W ofercie dostępne są łożyska produkowane z myślą o branży lotniczej, łożyska baryłkowe w tym także modele uszczelnione, igiełkowe w wymiarach calowych, a także rolki krzywkowe i toczne. Na uwagę zasługują przede wszystkim produkty w wariancie igiełkowym oraz rolki krzywkowe, które stanowią swego rodzaju innowacje i są autorskim projektem amerykańskiej firmy.

Rolki krzywkowe

W 1937 roku inżynierowie zaprojektowali specjalny popychacz wyposażony w łożysko igiełkowe. Serię tę nazwano CAMROL i cieszy się popularnością do dziś. To świetne rozwiązanie dla urządzeń pakujących, dla obrabiarek czy systemów automatyzacji. Rolki krzywkowe sprawdzą się w branży spożywczej, drukarskiej, w hucie stali czy przemyśle włókienniczym.

Od 1937 roku powstało wiele wariantów rolek krzywkowych. Dziś na rynku dostępnych jest ponad 1400 modeli, przystosowanych do różnych warunków pracy, otoczenia i aplikacji.

Łożyska igiełkowe

Na uwagę zasługują także Amerykańskie łożyska igiełkowe McGill, produkowane z wysokiej jakości stali. Wyposażone zostały w rower smarowy z otworami promieniowymi, umieszczonymi na pierścieniach. Taka konstrukcja pozwala na dosmarowywanie komponentu przez wał lub obudowę. Łożyska igiełkowe McGill dostępne są w wariancie jednorzędowym, gwarantującym szybszą pracę oraz pełnowymiarowym dwurzędowym, zapewniającym wyższe obciążenie statyczne, bardzo dobrą sztywność i odporność na wszelkiego rodzaju wstrząsy.