Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Austriackie łożyska kulkowe – NKE

Austriackie łożyska kulkowe - NKE

Potrzebujesz wydajne, ale tanie łożyska kulkowe? Komponenty o długim okresie żywotności? Produkty, które spełnią Twoje wymagania? Sprawdź austriackie łożyska kulkowe NKE!

  1. Historia firmy NKE Bearings
  2. Tanie łożyska kulkowe NKE
  3. Zastosowanie łożysk kulkowych

Nie musisz inwestować w drogie komponenty, by mieć gwarancję wytrzymałości i niezawodności. Dla mniej ekstremalnych i prostych aplikacji tańsze łożysko kulkowe w zupełności wystarczy. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, gwarantujemy, że łożyska kulkowe i inne warianty, dostępne w ofercie austriackie marki NKE spełnią Twoje oczekiwania.

Historia firmy NKE Bearings

NKE Bearings jest austriacką firmą, której początek datuje się na 1996 rok. Główna siedziba znajdowała się w Steyr, zaś rok później wybudowano pierwsze biuro sprzedaży w Anglii. Produkty NKE Bearings bardzo szybko zostały zauważone na międzynarodowym rynku. Dlatego sukcesywnie rozbudowywano główną siedzibę, brano udział w targach, organizowano konferencje dla dystrybutorów w różnych częściach świata i poszerzano ofertę o nowe rozwiązania. W 2009 roku marka NKE otrzymała nagrodę gospodarczą Pegasus, a dwa lata później firma została członkiem stowarzyszenia zajmującego się badaniami nad technologią napędów. W 2015 roku w ofercie pojawiły się pierwsze piasty sygnowane marką i zaprojektowane z myślą o maszynach wykorzystywanych w branży rolniczej.

Dziś NKE Bearings cieszy się ogromną popularnością na międzynarodowym rynku. Współpracuje z około 240 partnerami handlowymi, produkty NKE dostępne są w ponad 60 krajach, a asortyment obejmuje w głównej mierze wydajne łożyska toczne, zarówno tanie, jak i nieco droższe, dedykowane ekstremalnym warunkom pracy i otoczenia. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Tanie łożyska kulkowe NKE

I chociaż oferta marki NKE obejmuje łożyska walcowe, stożkowe, baryłkowe oraz zespoły łożyskowe, to największą popularnością cieszą się przede wszystkim tanie łożyska kulkowe, dostępne w różnych wariantach – zwykłym, skośnym, wahliwym czy wzdłużnym.

  • łożyska kulkowe zwykłe – najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze łożyska kulkowe zwykłe to idealne rozwiązanie dla dużych prędkości obrotowych. Dostępne są w różnych klasach promieniowego luzu, a także w różnych tolerancjach. Podobnie rzecz wygląda z uszczelnieniami, a także środkami smarnymi, które są przystosowane do różnorodnych warunków pracy i otoczenia,
  • łożyska kulkowe skośne – dostępne w wersji jedno- lub dwurzędowej, doskonale przenoszą obciążenia zarówno promieniowe, jak i wzdłużne. Stanowią świetne rozwiązanie dla wysokich prędkości obrotowych. Odznaczają się dużą sztywnością,
  • łożyska kulkowe wahliwe – dwurzędowe modele promieniowe, nierozkładane i świetnie kompensujące niewspółosiowości. Ten ostatni parametr udało się uzyskać dzięki zastosowaniu w zewnętrznym pierścieniu bieżni kulkowej. Łożyska wahliwe stanowią doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich obciążeń poprzecznych oraz niższych osiowych,
  • łożyska kulkowe wzdłużne – łożyska kulkowe wzdłużne to wariant zwykły, przenoszący duże obciążenia osiowe. NKE łożyska kulkowe obejmuje modele działające jedno- i dwustronnie. Stanowi idealne rozwiązanie dla niskich i średnich prędkości obrotowych.

Katalog łożysk tocznych obejmuje także łożyska izolowane elektrycznie i modele w wymiarach calowych. Oprócz tego w ofercie NKE dostępne są również rolki.

Zastosowanie łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe ze względu na swoją uniwersalność, znajdą zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Warianty zwykłe najczęściej wykorzystywane są na przykład w przekładniach przemysłowych, maszynach rolniczych, silnikach elektrycznych czy pompach. Łożyska kulkowe skośne są świetnym rozwiązaniem dla przekładni redukcyjnych, pomp, sprężarek, obrabiarek, maszyn tekstylnych, dmuchaw i wentylatorów, natomiast wahliwe dla maszyn rolniczych. Modele kulkowe walcowe polecamy przede wszystkim prostopadłym wałom.

Jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego wariantu do swojej aplikacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Dzięki temu będziesz miał pewność, że otrzymasz najlepsze rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania i wymagania danej maszyny.