Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Budowa maszyn – części oryginalne czy tańsze zamienniki?

Budowa maszyn - części oryginalne czy tańsze zamienniki?

Każda maszyna ulega zużyciu lub uszkodzeniu – to nieuniknione. I wtedy stajemy przed problemem dotyczącym części. Warto zainwestować w części oryginalne czy tańsze zamienniki?

  1. O zamiennikach słów kilka
  2. Korzyści ze stosowania komponentów oryginalnych
  3. Hurtownia Sped jako dystrybutor

Komponenty oryginalne często są drogie. Dlatego klienci starają się szukać okazji i bywa, że wybierają tanie zamienniki. Nie zawsze jednak spełniają one oczekiwania, bowiem wyprodukowane z gorszej jakości materiałów, szybciej się zużywają, ulegają awarii i ponownie wymagają wymiany. Oczywiście nie wszystkie zamienniki są na straconej pozycji. Przykładem mogą być pasy napędowe Optibelt, które w wielu aplikacjach doskonale się sprawdzają. Jest więc różnica między tanimi zamiennikami a zamiennikami lepszej jakości, które w dalszym ciągu mogą być (i są) tańsze od oryginalnych części.

O zamiennikach słów kilka

Zwykle odradza się kupowanie zamienników, a rekomenduje wybór oryginalnych części. Nie jest to spowodowane chęcią zysku, a raczej podyktowane zdrowym rozsądkiem. Często tanie zamienniki zawodzą, mają negatywny wpływ na działanie całej maszyny, o ile w ogóle będą chciały współpracować. Ale klienci w dalszym ciągu wybierają tańszą opcję. Warto jednak mieć na uwadze, że na rynku można znaleźć zamienniki i… zamienniki. Są producenci, którzy proponują skuteczne rozwiązania, sprawdzające się w wielu aplikacjach. Tylko, że znalezienie odpowiednich zamienników wymaga precyzji i dokładnego rozeznania rynkowego. Warto w tej kwestii skorzystać również z pomocy specjalistów.

Jeśli już chcesz zaoszczędzić – chociaż w większości przypadkach jest to pozorna oszczędność – korzystaj z usług sprawdzonych producentów. Warto, by firma nie tylko stosowała dobrej bądź wysokiej jakości materiały, ale także przeprowadzała odpowiednie testy produktów, by mieć pewność, że sprzedawany asortyment sprawdzi się w warunkach i aplikacjach, dla jakich jest dedykowany.

Pamiętaj, że sprawdzać należy także dystrybutorów!

Korzyści ze stosowania komponentów oryginalnych

Oryginalne części, produkowane zwykle przez producenta danej maszyny, są droższym rozwiązaniem, ale zawsze najlepszym. Kupując oryginalne komponenty, masz pewność, że całe urządzenie będzie pracowało sprawnie i wydajnie, dopóki znów których element nie ulegnie naturalnemu zużyciu. Ponadto warto inwestować w oryginalne części w trakcie trwania gwarancji. Jeśli wymienić komponent na zamiennik, automatycznie tracisz gwarancję i w przypadku większej awarii, nie będziesz mógł skorzystać z darmowej naprawy.

Komponenty oryginalne mają jeszcze jedną cechę, której brakuje zamiennikom. A mianowicie są unikalne. W momencie, gdy na cały proces produkcyjny, w którym wykorzystano innowacyjne technologie, nałożono na produkt patent, żadna inna firma (poza większymi markami, które nawiążą ewentualną współpracę) nie będzie w stanie w 100% odwzorować danej części. I w takim wypadku otrzymasz element niekompletny, który może jedynie zaszkodzić.

Hurtownia Sped jako dystrybutor

Jesteśmy dystrybutorem wielu renomowanych oraz mniej znanych firm. Staramy się proponować tylko i wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Ze względu na wieloletnie współprace z markami jesteśmy także w stanie proponować korzystne i atrakcyjne ceny, zarówno dla naszych stałych klientów, jak i nowych. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które są traktowane również jako zamienniki. Ale gwarantujemy, że asortyment dostępny w hurtowni Sped składa się z towarów kompletnych i sprawdzonych.