Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Certyfikat FSC

Certyfikat FSC

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma Sped Malaga Edward, Malaga Renata Sp. J., otrzymała certyfikat FSC.

FSC to skrót od pełnej nazwy Forest Stewardship Council. FSC jest organizacją not-for-profit, wyznaczającej pewne standardy i zasady. Jakie? O tym dziś właśnie opowiemy, ponieważ – jak już wspomnieliśmy – oficjalnie przeszliśmy wszystkie etapy certyfikacji i otrzymaliśmy certyfikat FSC.

FSC, czyli Forest Stewardship Council

FSC, czyli Forest Stewardship Council jest organizacją, która zajmuje się certyfikacją produktów z drewna, asortymentu z papieru oraz lasów. Warto zaznaczyć, że system FSC jest jedyną organizacją na świecie, którą popierają stowarzyszenia i zrzeszenia ekologiczne.

Uzyskanie certyfikatu nie jest wcale łatwe. Produkty, który koniec końców miałyby być oznaczone jako certyfikowane, w każdym kroku procesu produkcyjnego muszą trzymać się określonych standardów i zasad FSC. Dotyczy to oczywiście uzyskiwania i modyfikowania surowców.

Certyfikac FSC – gwarancja korzyści

Certyfikacja FSC niesie za sobą szereg korzyści dla firmy. Po pierwsze zapewnia, że wszystkie certyfikowane produkty wykonane są z materiałów pochodzących z lasów, które w odpowiedzialny i odpowiedni sposób są zarządzane przez konkretne organizacje. Nie sięgamy po produkty, które wyprodukowane zostały z drewna pozyskiwanego nielegalnie. Po drugie chronimy ekosystemy leśne. I tym samym dokładamy cegiełkę do walki ze zmianą klimatu. Po trzecie – warto mieć na uwadze, że drewno jest odnawialnym surowcem, dlatego bez problemu z powodzeniem może być poddawany recyklingowi. Według specjalistów recykling drewna potrzebuje znacznie mniej energii, niż gdybyśmy przeprowadzali recykling innych tworzyw, surowców i materiałów. Oczywiście to tylko kilka korzyści płynących z wykorzystywania drewna, które posiada certyfikac FSC.

Dlaczego jest to dla nas ważne?

Chociaż zajmujemy się handlem detalicznym i jesteśmy mocno związani z branżą techniczną, zależy nam na dobru naszej planety i na ekologii. Każdy człowiek jest dziś bardziej świadomy i może pomóc naszej planecie na różne sposoby. Jako że niektóre surowce są niezbędne do życia i w tej chwili nie możemy zastąpić ich czymś innym, warto korzystać jedna z metod, które na pierwszym miejscu stawiają ekologię. I tym między innymi jest organizacja FSC, której celem jest wprowadzanie odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Każda zainteresowana firma może taki certyfikat uzyskać i wspólnie zacząć walczyć o przyszłość naszej planety. Wszystkie szczegółowe informacje oraz kroki całego procesu certyfikacji wraz z niezbędnymi dokumentami znajdziesz na oficjalnych stronach przedstawicieli.