Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Co to jest pierścień rozprężno-zaciskowy?

Co to jest pierścień rozprężno-zaciskowy?

Co to jest pierścień rozprężno-zaciskowy? Kiedy stosuje się rozwiązania tego rodzaju? Na jakiego producenta pierścieni rozprężno-zaciskowych warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

    1. Czym są pierścienie zaciskowe?
    2. Co wyróżnia pierścienie rozprężno-zaciskowe KTR?
    3. Jakie rodzaje pierścieni CLAMPEX są dostępne?

W przypadku pierścieni rozprężno-zaciskowych klienci hurtowni Sped najczęściej wybierają rozwiązania marki KTR. Oferta obejmuje produkty w kilku wariantach, co sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie najbardziej dopasowany komponent do swojej aplikacji. Jeśli szukasz optymalnego pierścienia rozprężno-zaciskowego sprawdź, czym wyróżniają się produkty KTR już dziś!

Czym są pierścienie zaciskowe?

Typowe pierścienie zaciskowe to elementy, które wykorzystuje się do łączenia piasty z wałem. Takie rozwiązanie gwarantuje trwałe i skuteczne połączenie. Dostępne są w różnych wariantach i często wykorzystuje się je w budowie maszyn. Do montażu i demontażu pierścieni wykorzystuje się podstawowe narzędzia. Zatem ich mocowanie jest bardzo proste.

Co wyróżnia pierścienie rozprężno-zaciskowe KTR?

Dostępne w asortymencie KTR pierścienie rozprężno-zaciskowe to elementy zaciskowe, które pozwalają na cierne oraz bezluzowe połączenie między piastami a nineżłobkowanymi, cylindrycznymi wałami. Mają zdolność do jednoczesnego przenoszenia momentu obrotowego oraz osiowej siły. Gwarantują zarówno prosty montaż, jak i demontaż. Do instalacji wystarczą standardowe narzędzia. Popularne pierścienie CLAMPEX są świetną alternatywą dla wpustowego połączenia.

Jakie rodzaje pierścieni CLAMPEX są dostępne?

W ofercie znajdziesz pierścienie rozprężno-zaciskowe w wersji samocentrującej, niesamocentrującej, zewnętrzne oraz umożliwiające sztywne połączenie wałów. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych informacji na temat poszczególnych rozwiązań.

Pierścienie samocentrujące CLAMPEX KTR 105

Zakres momentów przenoszonych w przypadku samocentrujących pierścieni CLAMPEX wynosi od 14 do 956500 Nm. Wyróżniają się zwartą budową i sprawdzą się na wałach, których średnica wynosi od 5 do 50 mm. Świetnie sprawdzą się w napędach, w których podczas pracy występują duże zmienne (hamowanie, przyspieszenie) i obciążenia. Są odporne na zanieczyszczenia i odpowiednie dla aplikacji z ogromnymi prędkościami.

Pierścień niesamocentrujący CLAMPEX KTR 100

Komponenty niesamocentrujące CLAMPEX KTR 100 to rozwiązania w wykonaniu krótkim, które w porównaniu z samocentrującymi się modelami, wymagają osobnego centrowania piasty. Poleca się je aplikacjom, w których występują duże obciążenia, a także częste przyspieszanie i hamowanie. Na zamówienie dostępne są produkty ze specjalnymi zabezpieczeniami antykorozyjnymi oraz kwasoodpornymi. Dzięki temu można stosować je w branży spożywczej, chemicznej, a także przy budowie statków.

Pierścienie zewnętrzne CLAMPEX KTR 603

Seria CLAMPEX KTR 603 obejmuje pierścienie zewnętrzne, idealne do przenoszenia momentu obrotowego nawet w aplikacjach, w których występują bardzo wysokie obciążenia. Znajdą zastosowanie między innymi przy wałach drążonych. Zakres przenoszonych momentów wynosi od 30 do 744000 Nm.

Sztywne łączenie wałów

Do bezluzowego przenoszenia momentu oraz sztywnego połączenia wałów poleca się serię CLAMPEX KTR 700. Zakres momentów przenoszonych w tym przypadku wynosi od 159 do 9610 Nm. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych napędach. Pierścienie CLAMPEx ktr 700 gwarantują odporne na skręcanie oraz zginanie połączenie.