35 odsłon

Co to jest prowadnica z szyną profilową?

Co to jest prowadnica z szyną profilową?

Co to jest prowadnica z szyną profilową? W jakich sytuacjach rozwiązanie tego rodzaju zastosujemy? Dziś omówimy temat prowadnic, biorąc pod uwagę popularne komponenty marki Hiwin.

  1. Czym jest prowadnica z szyną profilową?
  2. Prowadnica serii HG/QH Hiwin

Prowadnice z szynami profilowymi to jedno z kilku rozwiązań, wchodzące w zakres techniki liniowej. Jeśli szukasz produktów wydajnych, które sprawdzą się w Twojej aplikacji, koniecznie zwróć uwagę na produkty marki Hiwin. Nasi klienci często wykorzystują rozwiązania wspomnianej marki i bardzo cenią sobie te komponenty ze względu na atrakcyjną cenę i gwarancję precyzyjnej pracy. W niniejszym artykule odpowiemy na postawione w tytule pytanie i przytoczymy podstawowe informacje na temat popularnej serii HG/QH marki Hiwin.

Czym jest prowadnica z szyną profilową?

Standardowa prowadnica z szyną profilową jest rozwiązaniem, które wykorzystuje się przy liniowym przemieszczaniu. Gwarantuje płynną i precyzyjną pracę dzięki zastosowaniu rolek pomiędzy wózkiem a szyną. Takie rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim mniejszym współczynnikiem tarcia w porównaniu z klasyczną ślizgową prowadnicą. Do zalet prowadnic z szyną profilową tego rodzaju zalicza się także wysoką sprawność oraz brak luzu. Dzięki temu komponenty te znajdą zastosowanie w wielu aplikacjach.

Prowadnica serii HG/QH Hiwin

W asortymencie marki Hiwin prowadnice z szyną profilową dostępne są w różnych seriach. Na uwagę zasługuje między innymi modele HG/QH. Są to komponenty wyposażone w cztery obiegi kulek, które świetnie radzą sobie przy wysokich obciążeniach i równie wyższych sztywnościach. Te parametry udało się uzyskać między innymi dzięki zastosowaniu systemu nawrotu kulek oraz odpowiedniej optymalizacji bieżni. Specjalne listwy, które podtrzymują kulki, jednocześnie skutecznie zapobiegają ich wypadaniu podczas ściągania wózka z szyny.

Kąt kontaktu kulek z bieżnią wynosi 45 stopni Celsjusza. Prowadnice dostępne są z różnymi wariantami uszczelnienia technicznego. Do wybranych produktów można dołączyć dodatkowo smarownicze adaptery oraz końcówki.

Do zalet komponentów serii HG zalicza się także bezluzowość, optymalną dokładność i wysoką obciążalność w każdym kierunku.

W produktach serii QH zastosowano specjalną technologię SynchMotion. Dzięki temu prowadnice te wyróżniają się lepszymi parametrami jezdnymi, niższą emisją hałasu, a także możliwością pracy przy wyższych prędkościach przesuwu w porównaniu do standardowych modelu HG.

Wózki dla serii HG/QH

Do prowadnic Hiwin serii HG/QH dostępne są wózki wymienialne i niewymienialne. Asortyment obejmuje wózki z kołnierzem, wyróżniające się wysoką lub niską budową. Te ostatnie w przypadku komponentów wymienialnych polecane są jedynie prowadnicom serii QH. Wózki oczywiście produkuje się w różnych klasach obciążeniowych: średnie, duże i bardzo duże obciążenie. Elementy te można montować z góry lub z dołu. Między sobą wózki mogą różnić się także naprężeniem wstępnym, klasą dokładności oraz zastosowanym zabezpieczeniem przeciwpyłowym. Oferta obejmuje również produkty ze zbiornikiem oleju oraz z metalowym systemem przekierowania.

Przed zakupem koniecznie ściągnij katalog Hiwin dostępny na naszej stronie i sprawdź dokładnie parametry interesujących Cię produktów. Następnie wybierz ten system, który spełnia wymagania aplikacji i Twoje oczekiwania.

 

+48 71 341 69 75