Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Co to są podpory łożyskowe WBK HIWIN?

Co to są podpory łożyskowe WBK HIWIN?

Co to są podpory łożyskowe WBK HIWIN? W jakimś środowisku znajdą zastosowanie? Czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule, zapraszamy do lektury!

  1. Czym są podpory WBK HIWIN?
  2. Parametry produktów serii WBK marki HIWIN

Marka HIWIN zajmuje się przede wszystkim produkcją rozwiązań z zakresu techniki liniowej. Nasi klienci chętnie sięgają po różnego rodzaju prowadnice wspomnianej firmy, ze względu na ich wysoką jakość, skuteczność i niezawodność. Ale oferta producenta jest bardziej rozbudowana i obejmuje także inne produkty. W asortymencie znajdziesz także łożyska, w większości przypadków gotowe do montażu. Dostępne są między innymi łożyska kołnierzowe, stojakowe czy osiowe kulkowe skośne. W dzisiejszym artykule zajmiemy się szczególnie modelami kołnierzowymi serii WBK.

Czym są podpory WBK HIWIN?

Czym są podpory WBK HIWIN?Seria WBK marki HIWIN obejmuje zespoły łożysk kołnierzowych. To rozwiązania, które zaprojektowano w ten sposób, że doskonale sprawdzają się z mechanizmami śrubowo-tocznymi i przy bardzo dużych obciążeniach. W katalogu producenta znajdziesz informacje, w jakich wersjach komponenty te są dostępne. To bardzo ważne, by wybrać optymalny wariant, ponieważ poza rozmiarem poszczególne produkty mogą różnić się także pewnymi parametrami.

W standardowej konstrukcji podpory łożyskowe marki HIWIN składają się z głównego korpusu, łożyska, pokrywowej płyty, dystansowych przekładek, a także z uszczelek olejowych, śrub ustalających oraz nakrętek zabezpieczających. Dostępne są w trzech typach konfiguracji: DF, DFD, DFF. Ściągnij katalog HIWIN już teraz, by sprawdzić na obrazku technicznym, czym różnią się poszczególne konfiguracje.

Parametry produktów serii WBK marki HIWIN

Podpory WBK HIWIN to komponenty, które doskonale sprawdzą się przy bardzo dużych obciążeniach. Produkty te są również dopasowane do łożysk kulkowych, szczególnie tych modeli, które wyróżniają się zarówno wysoką dokładnością, jak i sztywnością. W katalogu producenta znajdziesz wszystkie dokładne informacje na temat dostępnych wymiarów. Pod uwagę musisz wziąć średnicę znamionową, średnicę wału, a także średnicę zewnętrzną. Wybierając odpowiedni produkt, należy także sprawdzić inne właściwości, takie jak sztywność osiową, nośność dynamiczną, naprężenie wstępne czy moment zrywania. Wszystko to znajdziesz we wspomnianym katalogu, udostępnionym na naszej stronie w zakładce Katalogi.

Inne rozwiązania

Kategoria łożysk w ofercie HIWIN obejmuje także inne rozwiązania, poza wspomnianą serią WBK. Dostępne jest między innymi łożysko SFA/SLA, a dokładniej model stojakowy, zaprojektowany z myślą o wrzecionach, w których średnica znamionowa wynosi 12 – 50 mm. Warto również zwrócić uwagę na kompaktową opcję, a mianowicie produkt serii EK/EF. To również łożyska stojakowe, z tym że dedykowane wrzecionom o znamionowej średnicy 12- 25 mm. Modele tego rodzaju marka produkuje z łożyskami stałymi oraz przesuwnymi. Z kołnierzowych rozwiązań natomiast warto sprawdzić serię FK/FF, obejmującą łożyska do wrzecion, których średnica znamionowa wynosi od 12 do 40 mm. FK to produkty wyposażone w łożyska stałe, które mają zdolność do przyjmowania zarówno sił promieniowych i osiowych, zaś FF przyjmuje jedynie siły promieniowe.

Jak już wspominaliśmy, w asortymencie znajdziesz także łożyska kulkowe skośne w wariancie wzdłużnym. To dwurzędowy osiowy model z zewnętrznym pierścieniem, który montuje się za pośrednictwem kołnierza (lub bez). Jeśli natomiast poszukujesz specjalnych łożysk wałeczkowych krzyżowych, koniecznie sprawdź serię CRB. Obejmuje ona komponenty wyróżniające się wysoką sztywnością, precyzją i równie bardzo dużą obciążalnością w każdym kierunku. Doskonale sprawdzą się między innymi w obrabiarkach, maszynach pomiarowych, w robotach czy sprzęcie medycznym. Seria CRB obejmuje łożyska wałeczkowe krzyżowe w różnych wariantach, dlatego polecamy zapoznać się ze specyfikacją każdego z nich.