164 odsłon

Czy warto inwestować w kleje błyskawiczne Loctite?

Czy warto inwestować w kleje błyskawiczne Loctite?

Czy warto inwestować w kleje błyskawiczne Loctite? Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat produktów. Znajomość parametrów pomoże Ci w doborze optymalnego rozwiązania.

  1. Marka Loctite – droga do sukcesu
  2. Czym są kleje błyskawiczne?
  3. Kiedy zastosujemy klej błyskawiczny?

W przypadku chemii technicznej, a dokładniej segmentu związanego z klejami i uszczelnianiami, najpopularniejszą marką wśród naszych klientów jest Loctite. Dostępne w ofercie produkty odznaczają się wyjątkową wytrzymałością. Odpowiednio dobrany skład sprawia, że łączenia są trwałe i skuteczne. Dlatego, jeśli szukasz niezawodnego rozwiązania, koniecznie sprawdź kleje Loctite, które znajdziesz w wielu wariantach. Dziś omówimy właściwości klejów błyskawicznych.

Marka Loctite – droga do sukcesu

Początku rozwoju marki Loctite należy upratrywać w latach 70. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy wyprodukowano pierwszy klej błyskawiczny Loctite. Na przestrzeni lat zaczęto rozwijać bazowy produkt, znacząco go ulepszając. Na przykład w 1977 roku w ofercie pojawiły się aktywatory do klejów błyskawicznych. W następnych latach zaczęto proponować swoim klientom nowsze rozwiązania, takie jak kleje wzmocnione, żelowe, odporne na podwyższone temperatury czy niewrażliwe na odczyn chemiczny powierzchni. Dziś dostępne są także substancje utwardzane światłem, elastyczne, w postaci podkładów do poliolefin czy dwuskładnikowe. Szeroka gama produktów sprawia, że klient jest w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie, które spełni jego oczekiwania.

Czym są kleje błyskawiczne?

Standardowe kleje błyskawiczne to rozwiązania, których proces utwardzania przebiega błyskawicznie. Zaletą produktów tego rodzaju jest precyzja i wytrzymałość. Odznaczają się optymalną adhezją i wysoką odpornością na ścinanie czy rozciąganie. W większości przypadków kleje błyskawiczne są pozbawione rozpuszczalników. Dostępne są zarówno w formie płynnej, jak i żelowej. Doskonale sprawdzają się przy łączeniu niewielkich elementów.

Kleje błyskawiczne mogą różnić się między sobą bazową substancją. I tym samym w asortymencie znajdziesz rozwiązania etylowe, alkoksyetylowe, cyjanoakrylanowe czy metylowe.

W kategorii obejmującej kleje błyskawiczne znajdziesz między innymi rozwiązania uniwersalne, dedykowane do klejenia tworzyw sztucznych i gum, odznaczające się małym wykwitem, spełniające wszystkie standardy (szczególnie te zaostrzone) BHP czy odporne na wysokie temperatury.

Kleje odporne na wysokie temperatury

Jeśli szukasz rozwiązania, które przystosowane jest do wysokich temperatur, koniecznie sprawdź produkty Loctite 401, 406 czy 454. Gwarantują świetne działanie i mają szerokie zastosowanie. Maksymalna temperatura otoczenia w przypadku klejów tej kategorii wynosi 120 stopni Celsjusza. Między sobą te produkty mogą różnić się poziomem lepkości oraz konsystencją. Na przykład klej Loctite 401 to uniwersalne i bezbarwne rozwiązanie o niskiej lepkości, podczas gdy seria 454 obejmuje żele o lepkości wysokiej. Oba produkty są jednocześnie dopuszczone do kontaktu z żywnością. Świetnie sprawdzą się przy klejeniu metalu, gumy, tworzyw sztucznych, a także porowatych materiałów, takich jak karton, tkanina, skóra, drewno czy korek. Serię 406 natomiast poleca się do łączenia gum, elastomerów, tworzyw sztucznych i EPDM.

Klej a standardy BHP

Tam, gdzie zaostrzone normy BHP są bardzo istotne, poleca się stosować kleje Loctite 403, 408, 460. To substancje niedrażniące, odznaczające się słabym zapachem, co przekłada się także na bezpieczeństwo pracowników. Wspomniane serie obejmują bezbarwne substancje o wysokiej lepkości. Wyjątkiem jest 408, wyróżniający się bardzo niską lepkością. Rozwiązania spełniające standardy BHP doskonale sprawdzą się w aplikacjach, w których istotna jest estetyka łącza. Gwarantują skuteczne połączenie również porowatych substratów, w tym tkaniny, skóry, drewna, papieru czy korka.

Kiedy zastosujemy klej błyskawiczny?

Wydajne kleje błyskawiczne poleca się szczególnie przy produkcji, naprawie tworzyw elastycznych czy przy konserwacji. Doskonale sprawdzą się także przy mocowaniu do sztywnych substratów elementów. Marka stale rozwija swoje produkty, dlatego warto śledzić jej poczynania i inwestować w nowe rozwiązania. Szczególnie że te wyróżniają się na przykład lepszą wytrzymałością termiczną czy innymi parametrami, które dla Ciebie mogą być ważne, a których w konkurencyjnych towarach na próżno szukać.

Kleje błyskawiczne są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i do indywidualnego użytku.

 

+48 71 341 69 75