Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Czym wyróżniają się nowe łożyska baryłkowe NTN SNR?

Na rynku pojawiły się łożyska baryłkowe KIZEI. To innowacyjne rozwiązanie proponowane przez markę NTN SNR. Czym wyróżniają się nowe łożyska baryłkowe NTN SNR? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Czym charakteryzują się łożyska baryłkowe KIZEI NTN SNR?
  2. Jakie korzyści dla klienta dają łożyska baryłkowe KIZEI?

Łożyska baryłkowe KIZEI to komponenty zaprojektowane przez markę NTN SNR z myślą o najcięższych warunkach. Już teraz z produktów tej gamy korzystają pracownicy kamieniołomów, montując je w między innymi w przenośnikach taśmowych. Czym wyróżniają się innowacyjne łożyska baryłkowe KIZEI na tle konkurencyjnych rozwiązań? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Czym charakteryzują się łożyska baryłkowe KIZEI NTN SNR?

Czym charakteryzują się łożyska baryłkowe KIZEI NTN SNR?Innowacyjne łożysko baryłkowe KIZEI to zgodny z normą ISO produkt zaproponowany przez markę NTN SNR z metalowymi osłonami. Podczas ich projektowania dział badawczo-rozwojowy doszedł do takiego etapu, że dziś jest w stanie zaproponować komponenty ze znacznie wydłużonym okresem eksploatacyjnym. Dodatkowo prawidłowo dobrane łożysko baryłkowe KIZEI skutecznie podnosi wydajność każdej maszyny, w której zostanie zamontowane.

Odpowiednie osłony metalowe zapewniają doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniami różnego rodzaju. Dodatkowo skutecznie utrzymują środek smarny wewnątrz łożyska baryłkowego. Ze względu na to, że produkty tej gamy są zgodne z wymiarami ISO, nie będziesz mieć problemu w dobraniu optymalnego rozwiązania dla dotychczas stosowanych otwartych łożysk baryłkowych.

Zalety łożysk baryłkowych KIZEI

Koszyki w komponentach KIZEI produkuje się z wysokiej jakości stali azotowanej. Dzięki temu elementy te wyróżniają się maksymalną odpornością na wstrząsy oraz bardzo dobrą na korozję. Do zalet łożysk baryłkowych tego rodzaju zalicza się stabilność wymiarową wynoszącą 200 stopni Celsjusza. Łożyska przystosowane są do pracy w temperaturze od -40 do 200 stopni Celsjusza. Aby zamontować niniejsze komponenty, nie potrzebujesz specjalnych narzędzi. Do montażu możesz wykorzystać nakrętki, tuleje czy podkładki. Po zamontowaniu natomiast bez problemu sprawdzisz luz wewnętrzny.

A zatem, jak widać, łożyska baryłkowe KIZEI są bardzo podobne do otwartych rozwiązań. Chodzi oczywiście o sposób montażu oraz wymiary. Różnica polega jedynie na tym, że są wydajniejsze od łożysk otwartych i niezawodniejsze. Jeśli zależy Ci na komponentach, które nie będą zbyt szybko się zużywać czy ulegać uszkodzeniu, gwarantujemy, że łożyska baryłkowe NTN SNR KIZEI spełnią Twoje oczekiwania!

Jakie korzyści dla klienta dają łożyska baryłkowe KIZEI?

Prawidłowo dobrane łożyska baryłkowe KIZEI marki NTN SNR dają klientom wiele korzyści. Przede wszystkim komponenty są w stanie zoptymalizować całą wydajność produkcji. Rośnie przede wszystkim niezawodność maszyn, które dzięki łożyskom baryłkowym KIZEI pracują dłużej bezawaryjnie, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się nieplanowanych przestojów, spowodowanych zbyt szybkim zużyciem się lub uszkodzeniem poszczególnych elementów. Według testów przeprowadzonych w kopalni łożyska baryłkowe KIZEI pracują w przenośniku taśmowym dwukrotnie dłużej. Zaobserwowano dużo mniejszą degradację pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego po 2200 godzin pracy, porównując komponenty KIZEI do wcześniej stosowanych produktów, które przepracowały jedynie 1100 godzin.

Do listy z korzyściami zalicza się także mniejsze koszty eksploatacji. Jeśli zależy Ci na maksymalizacji zysków Twojego przedsiębiorstwa, gwarantujemy, że jest to możliwe z łożyskami baryłkowymi KIZEI! Przeprowadzono testy w cementowni, montując komponenty tej gamy w przenośniku kubełkowym. Okazało się, że żywotność produktów w takiej aplikacji trwała 3 miesiące, podczas gdy wcześniej wykorzystywane łożyska wytrzymywały jedynie 30 dni. Z modelami KIZEI firma musiała zatrzymać produkcję tylko 4 razy w ciągu jednego roku, zamiast 12. Koszty serwisu natomiast były trzykrotnie niższe. Oczywiście, częstotliwość zależy od warunków, w jakich pracują komponenty tego rodzaju. W innym przedsiębiorstwie baryłkowe rozwiązania serii KIZEI wytrzymały cały rok, podczas gdy konkurencyjne produkty doprowadzały do aż sześciu przestojów w ciągu 12 miesięcy.

Montaż i smarowanie łożysk baryłkowych KIZEI

Łożyska baryłkowe KIZEI są bardzo proste w użyciu. Jeśli chodzi o ich montaż czy demontaż, można wykorzystać praktycznie każdy sposób, jaki stosuje się przy instalacji łożysk baryłkowych otwartych. A zatem wystarczą standardowe akcesoria. Warto również wiedzieć, że NTN SNR dostarcza łożyska baryłkowe nienasmarowane. Podczas pierwszego smarowania należy wypełnić jedynie 30% wolnej przestrzeni, wybierając do tego oczywiście odpowiedni środek smarny.