Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Czym wyróżniają się zespoły łożyskowe NTN?

Czym wyróżniają się zespoły łożyskowe NTN?

Czym wyróżniają się zespoły łożyskowe NTN? Czy warto wybrać produkty wspomnianej marki? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności sprawdź, jakie rozwiązania tego rodzaju przygotował producent NTN.

  1. Łożyska NTN w zespołach łożyskowych
  2. Rodzaje opraw NTN

Oprawy łożyskowe to rozwiązania, które skutecznie zwiększają poziom bezpieczeństwa pracy. W połączeniu z odpowiednio dobranym łożyskiem tocznym stanowią gotowy do zabudowy zespół, który świetnie sprawdzi się tam, gdzie mamy do czynienia z mocno zanieczyszczonym środowiskiem. Jeśli potrzebujesz niezawodnych i skutecznych rozwiązań, sprawdź koniecznie zespoły łożyskowe marki NTN. Podstawowe informacje na ich temat znajdziesz również w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Łożyska NTN w zespołach łożyskowych

Oferta marki NTN obejmuje łożyska kulkowe uszczelnione z korpusem żeliwnym lub wyprodukowanym z blachy. Komponenty te składają się między innymi z zewnętrznego pierścienia sferycznego, koszyczka, elementów tocznych w postaci kulek, pierścienia wewnętrznego, podwójnego uszczelnienia, wkrętu ustalającego i wspomnianego korpusu wraz z otworami do mocowania. Pierścienie w rozwiązaniu tego rodzaju mogą swobodnie obracać się podczas pracy, dzięki czemu każda niewspółosiowość jest skutecznie równoważona.

W asortymencie znajdziesz także łożyska kulkowe z dodatkowymi uszczelniającymi pokrywami wykonanymi z blachy. Rozwiązanie tego rodzaju gwarantuje jeszcze lepsze zabezpieczenie przed wilgocią oraz ciałami obcymi. Komponenty z dodatkowym uszczelnieniem poleca się szczególnie zapylonemu i wilgotnemu otoczeniu. Tak zbudowane zespoły łożyskowe sprawdzą się między innymi w maszynach budowlanych, kuźniach, młynach czy transportowych urządzeniach. Tłoczone pokrywy uszczelniające zostały zaprojektowane w ten sposób, by odznaczać się dodatkowo optymalną odpornością na uderzenia.

Rodzaje opraw NTN

Rodzaje opraw NTNAsortyment firmy NTN obejmuje oprawy łożyskowe w różnych wariantach. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz, w każdym przypadku otrzymasz produkt skuteczny i kompletny. Zespoły łożyskowe NTN to gwarancja większego bezpieczeństwa, stabilności oraz niezawodności. Produkty są projektowane z myślą o wysokich obciążeniach, specyficznych temperaturach środowiska, zanieczyszczeniach czy szczególnych wymagań związanych z konserwacją. Zatem zespoły łożyskowe NTN to rozwiązania, które nie tylko sprawdzą się w trudnych warunkach, ale i w aplikacjach, które mają specjalne wymagania.

W ofercie znajdziesz między innymi oprawy łożyskowe dzielone lub jednoelementowe, wyprodukowane z szarego lub sferoidalnego żeliwa, a także z materiałów specjalnych. Komponenty te współpracują zarówno z łożyskami kulkowymi, jak i baryłkowymi czy walcowymi. Asortyment obejmuje dwuczęściowe oprawy dzielone, rozwiązania wielołożyskowe, jednoelementowe, kołnierzowe oraz dzielone wyposażone z cylindryczny otwór. Dużą zaletą asortymentu jest także szeroki wybór uszczelniającego systemu oraz możliwość smarowania produktów zarówno smarem, jak i olejem. Bogata oferta wiąże się z tym, że każdy klient będzie w stanie znaleźć najbardziej odpowiadające mu rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz niezawodnych zespołów łożyskowych, już dziś ściągnij katalog NTN i sprawdź, które łożysko toczne z oprawą będzie najlepszą dla Ciebie opcją.