267 odsłon

Duże średnice wału i wysokie momenty – jakie sprzęgło wybrać?

Duże średnice wału i wysokie momenty – jakie sprzęgło wybrać?

Jakie sprzęgło wybrać dla wałów o dużej średnicy do przenoszenia wysokich momentów obrotowych? Które komponenty skrętnie elastyczne produkowane przez popularną markę KTR sprawdzą się w takiej aplikacji najlepiej? Jeśli potrzebujesz wydajnych i niezawodnych rozwiązań, sprawdź nasze polecenie już teraz!

  1. Czym wyróżnia się sprzęgło POLY-NORM M?
  2. Zastosowanie sprzęgła POLY-NORM M marki KTR

W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat sprzęgieł serii POLY-NORM M marki KTR. Szczegółowe dane techniczne znajdziesz oczywiście w katalogu producenta. Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi parametrami przed złożeniem zamówienia. Dzięki temu będziesz mieć pewność, czy niniejsze produkty faktycznie są optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czym wyróżnia się sprzęgło POLY-NORM M?

Czym wyróżnia się sprzęgło POLY-NORM M?Seria POLY-NORM M obejmuje sprzęgła skrętnie elastyczne, przeznaczone do łączenia wałów o dużych średnicach. To rozwiązania, które świetnie sprawdzą się również tam, gdzie występują wysokie momenty obrotowe. Do zalet produktów tego rodzaju zalicza się między innymi zwartą budowę, którą uzyskano dzięki położeniu elastomerów jeden za drugim. Ponadto na tle innych komponentów wyróżniają się świetną odpornością na uszkodzenia. Trzyczęściowe, duże sprzęgła serii POLY-NORM M mogą przenosić moment obrotowy nawet w sytuacji, gdy mamy do czynienia z uszkodzonymi elastomerami.

Niniejsze produkty skutecznie kompensują odchyłki wałów i niezawodnie przejmują wysokie momenty obrotowe – do 5 500 kNm (5 500 000 Nm) – przez cały swój okres eksploatacyjny. Gwarantują łatwy montaż poosiowy i równie prostą obsługę. W przypadku wspomnianych odchyłek kompensują przesunięcia promieniowe, osiowe i kątowe.

Duże sprzęgła KTR wspomnianej serii marka wykonuje przede wszystkim z żeliwa sferoidalnego. Elastomery natomiast, które stosuje się w niniejszych sprzęgłach KTR, produkuje się perbunanu (NBR). Można wymieniać je już po zamontowaniu komponentu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu trzyczęściowej konstrukcji. Do zalet tego rodzaju elastomerów zalicza się nie tylko kompensację przemieszczeń, ale i skuteczne tłumienie udarowych obciążeń oraz drgań skrętnych.

Modele serii POLY-NORM M polecane są dla wałów, których średnica wynosi maksymalnie 900 mm.

Zastosowanie sprzęgła POLY-NORM M marki KTR

Wydajne sprzęgła KTR serii POLY-NORM M stosuje się przede wszystkim w napędach obciążanych udarowo, które jednocześnie wymagają niezawodności w przypadku przenoszenia bardzo dużych momentów obrotowych. Do napędów tego rodzaju zalicza się między innymi napędy rozdrabniaczy oraz kruszarek, młynów, wciągniki, przenośniki czy systemy dźwigowe. Produkty serii POLY-NORM M świetnie sprawdzą się także w napędach przekładni pracujących w przemyśle ciężkim.

 

+48 71 341 69 75