178 odsłon

Firma Sped Sp. J. sponsorem głównym UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz-Laskowice

Firma Sped Sp. J. sponsorem głównym UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz-Laskowice

Grupa SPED od lat angażuje się w różne inicjatywy, w tym również kulturalne i sportowe. Dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że staliśmy się głównym sponsorem UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ-LASKOWICE – uczniowskiego klubu sportowego, którego początki sięgają aż 1963 roku.

Wszystko zaczęło się od utworzenia nowej sekcji kolarskiej w Międzyzakładowym Klubie Sportowym Moto-Jelcz w Oławie. Na przełomie lat 60 i 70 wzrosło zainteresowanie kolarstwem, dzięki czemu sekcja prężnie się rozwijała. Kolarze szybko zaczęli odnosić mniejsze i większe sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą. UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ-LASKOWICE stanowi kontynuację tych tradycji.

Spośród wszystkich sukcesów wychowanków klubu, najważniejszy przypisuje się Mateuszowi Rudykowi, który w styczniu 2019 zdobył brązowy medal Torowych Mistrzostw Świata a w sezonie 2017/2018 był zdobywcą Pucharu Świata w sprincie.

W 2019 roku (zmotywowany podpisaniem dzień wcześniej umowy sponsorskiej z Grupą SPED!) tytuł Mistrza Polski Juniorów wywalczył Jakub Byczkowski! Trzeba zaznaczyć, że jest to drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski wywalczony przez UKS w kategorii junior. Rok wcześniej (w 55 rocznicę powstania klubu) wygrał Łukasz Michalski. Rok 2018 to też sukcesy drużynowe gdzie w jeździe parami na czas klub wywalczył srebro Mistrzostw Polski a w jeździe drużynowej (4 zawodników) brązowy medal. Warto wspomnieć również, że Damian Bieniek reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata, które odbyły się w Innsbrucku.

Firma Sped Sp. J. sponsorem głównym UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz-Laskowice

Sekcje młodsze składające się z Żaków, Młodzików oraz Juniorów młodszych dzięki ciężkiej pracy i determinacji również mogą pochwalić się wieloma sukcesami.

Osiągane wyniki sportowe zostały docenione przez władze dolnośląskie i klub został wyróżniony na Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego w 2018 r. jako jeden z nielicznych klubów kolarskich.

I tak wygląda praktycznie każdy sezon w UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ-LASKOWICE.

Cieszymy się, że możemy wspierać tak uzdolniony zespół. Nie pozostaje nam nic innego jak kibicować i życzyć dalszych sukcesów!

+48 71 341 69 75