57 odsłon

Gdzie kupić łożyska liniowe?

Gdzie kupić łożyska liniowe?

Zastanawiasz się, gdzie kupić łożyska liniowe? Sprawdź naszą rozbudowaną ofertę! Gwarantujemy, że we wrocławskiej hurtowni Sped znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

  1. Czym są łożyska liniowe?
  2. Rodzaje łożysk liniowych
  3. Jaki producent łożysk liniowych?

Klienci często inwestują w łożyska liniowe, gdyż okazują się precyzyjniejszym, ale i tańszym rozwiązaniem od nakrętek trapezowych czy śrub. Ponadto potrafią pracować szybciej i świetnie sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Jeśli szukasz łożyska liniowego, ale nie jesteś pewny, na jakiego producenta zwrócić uwagę, odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule! Zanim jednak przejdziemy do firm produkujących precyzyjne łożyska liniowe, zastanówmy się, czym tak właściwie jest owe rozwiązanie.

Czym są łożyska liniowe?

Łożyska liniowe są częścią większego systemu, który stosuje się tam, gdzie wymagane jest przemieszczanie liniowe. Komponenty tego rodzaju należą do kategorii obejmującej rozwiązania techniki liniowej, która odznacza się wyjątkową precyzją i dokładnością prowadzenia. I dlatego tak często technika liniowa stosowana jest w automatyce czy mechanice.

Warto inwestować w łożyska liniowe precyzyjnie wykonane, gdyż takie modele zwykle odznaczają się solidnością, wyjątkową wytrzymałością i niezawodnością. Ponadto doskonale obniżają wszelkie opory toczenia i tym samym gwarantują precyzję oraz płynność w sterowaniu danymi elementami.

Rodzaje łożysk liniowych

Podobnie jak łożyska toczne czy ślizgowe, również i łożyska liniowe dostępne są w różnych wariantach konfiguracyjnych. W technice liniowej wyszczególniamy głównie łożyska liniowe zamknięte i otwarte.

Łożyska liniowe – zamknięte

Zamknięte łożyska liniowe są uważane za najpopularniejsze modele. Składają się z tulei stalowej, elementów tocznych, kulkowego koszyka oraz pierścieni uszczelniających. Rozwiązanie tego rodzaju wykorzystywane jest w wielu aplikacjach, jednakże nie nadaje się w sytuacji, gdy prowadzący wałek z łatwością ugina się pod ciężarem przemieszczanej części. Z tego powodu łożyska liniowe zamknięte stosuje się głównie przy niewielkich odległościach, na przykład na niepodpartych wałkach.

Łożyska liniowe – otwarte

Otwarte Łożysko liniowe konstrukcją przypominają modele zamknięte. Różnica między wariantami polega na tym, że w otwarty komponent jest pozbawiony pewnego fragmentu. To znaczy, ich okrągły kształt nie jest do końca “domknięty”, mamy niewielką “szczelinę”. Konstrukcja ta sprawia, że rozwiązanie otwarte lepiej radzi sobie z większymi obciążeniami. Idealnie sprawdzają się w aplikacjach, które wymagają dokładnego przemieszczania napędu. Montuje się go zwykle na podpartych wałkach. Łożyska liniowe otwarte mają jednak znaczącą wadę. Są podatne na niekorzystne warunki pracy i otoczenia.

Jaki producent łożysk liniowych?

Nasi klienci najchętniej sięgają po rozwiązania marki HIWIN oraz Bosch Rexroth. Bez względu na to, którego producenta wybierzesz, gwarantujemy, że zawsze dostaniesz łożysko liniowe odznaczające się precyzją wykonania, gwarantujące dokładne i bezproblemowe przenoszenie napędu i zapewniające bezawaryjną pracę. Łożyska liniowe Hiwin sprawdzą się zarówno w urządzeniach medycznych, jak i elektronicznych. Z powodzeniem można wykorzystać je również w branży budowlanej czy w automatyce.

Na rynku dostępne są także łożyska liniowe INA, które – poza wspomnianymi branżami – dedykowane są również motoryzacji czy przemysłowi lotniczemu. Z tańszych rozwiązań natomiast polecamy asortyment marki KG i MGK. Mimo niższej ceny, w dalszym ciągu otrzymujesz łożyska liniowe bardzo dobrej jakości, które spełnią oczekiwania mniej wymagających aplikacji.

 

+48 71 341 69 75