Pracujesz w branży utrzymania ruchu? Potrzebujesz wysokiej jakości komponentów? A może szukasz niezawodnych pasów napędowych? Jako hurtownia pasów klinowych dysponujemy bogatą ofertą sprawdzonych produktów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

  1. Charakterystyka pasów klinowych
  2. Zastosowanie pasków klinowych
  3. Producent pasów napędowych

Pasy napędowe są używane w celu przenoszenia momentu obrotowego z jednego koła pasowego na drugie. Ze względu na różne wymagania maszyn, warunki otoczenia i inne czynniki, na rynku dziś można znaleźć paski napędowe w kilku odmianach. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są pasy klinowe, dostępne również w naszej hurtowni Sped.

Charakterystyka pasów klinowych

Każdy pas klinowy jest w stanie zapewnić płynne przenoszenie momentu obrotowego, bezawaryjność czy skuteczność, ale jest jeden warunek. Musi być odpowiednio dopasowany do danej aplikacji. W innym przypadku szybciej się zużyje, ulegnie awarii, przez co wzrosną tylko koszty eksploatacyjne. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wymagania maszyn mogą różnić się między sobą, dziś aktualnie możemy znaleźć pas klinowy w kilku odmianach. I tym samym nasza hurtownia pasów klinowych dysponuje przede wszystkim modelami standardowymi, uzębionymi, szerokoprofilowymi i wąskoprofilowymi.

Zastosowanie pasków klinowych

Odpowiednio dobrane paski klinowe znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej, w tym w rolnictwie oraz w budownictwie. Na ogół modele klinowe są dostępne w różnych wariantach. I tym samym standardowy rodzaj paska klinowego nie sprawdzi się tak samo dobrze w miejscu, w którym będzie narażony na duże obciążenia i równie duże prędkości obrotowe, jak typ uzębiony. Dotyczy to szczególnie branży motoryzacyjnej.

Paski klinowe są równie popularne w branży rolniczej. Jest to jednak przemysł specyficzny, odznaczający się trudnymi warunkami, dlatego warto sięgać po odpowiednie rozwiązania i wytrzymałe produkty. Poza branżą rolniczą dosyć często montuje się je w narzędziach wykorzystywanych przy obróbce drewna, w napędach przenośników rolkowych, taśmowych czy w szlifierkach.

Producent pasów napędowych

Jako dystrybutor Optibelt, polecamy naszym klientom pasy napędowe niemieckiej marki. Będąc ponad 20 lat na rynku, zauważyliśmy, że to właśnie modele tej firmy cieszą się największą popularnością. Jest to asortyment trwały i niezawodny, spełniający oczekiwania naszych klientów. Sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach.

Optibelt to marka, która na rynku istnieje od 1872 roku. Przez te wszystkie lata udało się zebrać nie tylko bogate doświadczenie, ale także odpowiednią wiedzę. Dziś firma może pochwalić się wysokiej jakości produktami, odpowiadającymi zarówno na wymagania maszyn i urządzeń przemysłowych, jak i rosnące oczekiwania swoich klientów. W większości przypadków pasy napędowe produkowane są z odpowiednio przygotowanych mieszanek materiałowych, dzięki czemu bez problemu mogą pracować w ekstremalnych warunkach, przez który z reguły komponenty szybciej się zużywają lub ulegają uszkodzeniu. Najlepiej widać to na przykładzie pasków do maszyn rolniczych, które z takiej mieszanki gum są właśnie produkowane i dostosowane do ciężkich okoliczności.