Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jaką drukarkę etykiet dla laboratorium wybrać?

Jaka drukarkę etykiet dla laboratorium wybrać?

Jaką drukarkę etykiet dla laboratorium wybrać? Dziś przedstawiamy popularne urządzenia amerykańskiej marki Brady, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź nasze propozycje już teraz!

  1. Jaka drukarka dla laboratorium jest najlepsza?
  2. Drukarki etykiet do laboratorium

W ofercie marki Brady znajdziesz między innymi drukarki etykiet typu desktop oraz przenośne rozwiązania. Różnorodność urządzeń sprawia, że każdy zainteresowany klient znajdzie najbardziej dopasowaną opcję dla swojej branży. Największą popularnością cieszą się oczywiście typowe przemysłowe drukarki do etykiet. Dziś jednak zajmiemy się rozwiązaniami, które sprawdza się między innymi w każdym laboratorium.

Jaka drukarka dla laboratorium jest najlepsza?

W laboratorium ważna jest przede wszystkim niezawodność. Szczególnie oznakowanie fiolek i probówek powinno być bezbłędne i precyzyjne. Równie istotne jest, by oznaczenia te nie ścierały się i przez cały czas pozostawały czytelne. Aby mieć gwarancję tej bezbłędności i precyzyjności, polecamy skorzystać z drukarek do etykiet marki Brady. Czym zatem powinna charakteryzować się drukarka etykiet, by sprawdziła się w takim miejscu, jak laboratorium?

Po pierwsze urządzenie tego rodzaju powinno umożliwiać drukowanie etykiet w odpowiednim – nierzadko małym – rozmiarze. Dlatego zaleca się, by już na samym początku określić wielkość i sprawdzić, czy interesujące nas urządzenie faktycznie pozwala na tworzenie oznaczeń tego rodzaju.

Warto oczywiście skupić się na urządzeniach gwarantujących wysoką czytelność. Poleca się wykorzystywać drukarki etykiet o wysokiej rozdzielczości, szczególnie że druk na oznaczeniach dla fiolek, płytek czy nawet stojaków na probówki jest zwykle drobny. Wysoka czytelność gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i ułatwia oraz przyspiesza identyfikację. Pracownik nie marnuje czasu na próbę odczytania zawartości etykiety.

Warunki w środowisku laboratoryjnym są specyficzne, dlatego poleca się korzystać z materiałów eksploatacyjnych wykazujących odporność na podwyższone temperatury czy na działanie chemikaliów, rozpuszczalników, a nawet wrzącej wody. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazują się drukarki termotransferowe oraz etykiety, które wyposaża się w klej wyróżniający się wysoką trwałością. To da gwarancję, że oznaczenia nie będą się odklejały i tym samym nie dopuścimy do pojawienia się błędów przy identyfikacji poszczególnych preparatów.

Oczywiście warto inwestować w drukarki etykiet, które współpracują z nowoczesnymi programami. Szczególnie że nowe rozwiązania gwarantują nie tylko szereg rozbudowanych funkcji, ale umożliwiają szybkie i łatwe projektowanie dowolnych oznaczeń.

Drukarki etykiet do laboratorium

Drukarki etykiet do laboratoriumW ofercie marki Brady znajdziesz szereg różnorodnych rozwiązań, dedykowanych laboratorium. Poniżej przedstawiamy popularne urządzenia, na które warto zwrócić uwagę.

Laboratoryjna drukarka BMP 21 LAB

Specjalna ręczna drukarka etykiet serii BMP 21 LAB to urządzenie wyposażone we wszystkie funkcje, które umożliwiają szybkie projektowanie i drukowanie oznaczeń na probówki czy fiolki. Produkt ten wyposaża się w odpowiednie symbole laboratoryjne oraz opcje, które automatycznie dobierają rozmiar do przedmiotu, który planujemy oznakować. Modele BMP 21 LAB gwarantują szybkie i efektywne drukowanie. Współpracują oczywiście z materiałami eksploatacyjnymi przeznaczonymi do stosowania na wspomnianych fiolkach oraz szkiełkach.

Drukarka Brady BBP12

BBP12 to seria, która obejmuje drukarki do etykiet typu desktop. Jako podstawowe i stacjonarne urządzenie sprawdzi się nie tylko w laboratorium do identyfikacji próbek czy innych produktów laboratoryjnych, ale również i kabli. Kompaktowa drukarka etykiet obsługuje szereg różnorodnych materiałów eksploatacyjnych i zapewnia szybki druk o prędkości 100 mm/s. Modele te wyposaża się w kolorowy czytelny wyświetlacz LCD. Drukarka etykiet BBP12 o rozdzielczości drukowania 300 dpi to kompaktowe rozwiązanie, które bez problemu zmieści się na każdym biurku.

Powyżej przedstawiliśmy jedynie dwa urządzenia, które sprawdzą się w laboratoryjnym środowisku. Pełną listę znajdziesz w katalogu producenta. Koniecznie ściągnij broszurę, by sprawdzić również wszystkie szczegółowe informacje na temat interesujących Cię modeli. Pamiętaj, by zwrócić uwagę także na materiały eksploatacyjne, które dany produkt obsługuje. Jeśli masz problem z dobraniem drukarki etykiet, skontaktuj się z nami! Razem wybierzemy najlepszą opcję dla Ciebie.