99 odsłon

Jakie czyściwa dla branży spożywczej?

Jakie czyściwa dla branży spożywczej?

Jakie czyściwa dla branży spożywczej będą najlepszym rozwiązaniem? Które produkty sprawdzą się przy tłustych zabrudzeniach? A które czyściwa skutecznie zbierają zanieczyszczenia? Odpowiedzi szukaj w niniejszym artykule!

  1. Które czyściwa dla przemysłu spożywczego?
  2. Proponowane czyściwa Avatex dla branży spożywczej

Higiena w branży spożywczej odgrywa bardzo ważną rolę. Utrzymanie całej linii w czystości nierzadko jest trudne lub czasochłonne. W większości przypadków pracownicy mają problem ze skutecznym usuwaniem pewnych zabrudzeń, które wymagają użycia specjalnych detergentów. Aby nieco ułatwić sobie sprawę, wystarczy zainwestować w odpowiednie czyściwa przemysłowe, które efektywnie usuwają brud nawet na sucho – to znaczy, bez wykorzystywania preparatów do czyszczenia. Dziś przedstawiamy popularne serie czyściw przemysłowych Avatex, które sprawdzą się przede wszystkim w branży spożywczej.

Które czyściwa dla przemysłu spożywczego?

W przemyśle spożywczym czyściwa przemysłowe wykorzystuje się do czyszczenia zarówno miejsca pracy, jak i linii produkcyjnych czy urządzeń. Zachowanie czystości gwarantuje bezpieczeństwo, a także ma wpływ na jakość produktów. Zatem higiena jest kluczowa i nie należy jej ignorować. Nierzadko do czyszczenia wykorzystuje się zwykłych ściereczek lub nieodpowiednich czyściw, które się nie sprawdzają. Pozostawiają smugi, drobniejsze włókna, a także nie do końca zbierają brud. Aby mieć pewność, że produkt będzie skuteczny, warto inwestować w przeznaczone do tego rozwiązania.

Zastanawiasz się, dlaczego czyściwa przemysłowe są lepsze od zwykłej szmatki? Otóż czyściwa są przede wszystkim produktem niskopylnym. Ponadto skutecznie wchłaniają tłuste substancje oraz wodę. To z kolei prowadzi do znaczącego obniżenia kosztów, ponieważ nie potrzebujesz większej ilości papieru, by wytrzeć rozlany produkt.

Jak już wspomnieliśmy, higiena w branży spożywczej jest kluczowa, nie warto wybierać najtańszych opcji. Większa chłonność wiąże się z większą wydajnością, a także mniejszą ilością zużytego produktu. Zatem nieco droższe czyściwo przemysłowe zawsze będzie lepszym rozwiązaniem, które szybciej się zwróci, niż zwykła ściereczka czy inny, papierowy produkt.

Proponowane czyściwa Avatex dla branży spożywczej

W ofercie Avatex znajdziesz kilka serii czyściw przemysłowych, które sprawdzą się w branży spożywczej. Uniwersalnym rozwiązaniem jest produkt okraszony symbolem 410, 420, 430 lub 440. Ekonomiczne czyściwo wyprodukowane z wiskozy oraz poliestru, dostępne jest w czterech kolorach. Wyróżnia się przede wszystkim niską pylnością i może być stosowane kilkakrotnie. Świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu przeróżnych powierzchni.

Do zbierania tłuszczu poleca się szczególnie czyściwo Avatex serii 460. Poza skutecznością w zbieraniu zanieczyszczeń doskonale wchłania wodę. Na uwagę zasługuje także seria 550. Czyściwa te produkuje się ze specjalnej włókniny Sontara, celulozy oraz poliestru. Innowacyjna struktura sprawia, że zdolności absorpcyjne wspomnianego czyściwa są na wysokim poziomie. Szorstka warstwa skutecznie zbiera przyprawy, zaschnięte produkty, tłuszcz czy czekoladę. Przy większych zanieczyszczeniach poleca się serię 560.

Na uwagę zasługują również serie 920, 930, 940 i 950. Są to czyściwa z wiskozy wyprodukowane zgodnie z wymaganiami HACCP, dostępne w kilku kolorach, co skutecznie zmniejsza ryzyko przenoszenia się bakterii między stanowiskami i strefami. Czyściwa tych serii wykorzystuje się głównie do czyszczenia powierzchni. Odznaczają się perforowaną strukturą, która skutecznie zbiera zabrudzenia. Dodatkową zaletą jest możliwości kilkukrotnego użycia. Wystarczy dokładnie przepłukać niskopylne czyściwo i wysuszyć.

 

+48 71 341 69 75