73 odsłon

Jakie łożyska dla branży ceramicznej i przemysłu szklarskiego?

Jakie łożyska dla branży ceramicznej i przemysłu szklarskiego?

Jakie łożyska dla branży ceramicznej i przemysłu szklarskiego warto kupić? W niniejszym artykule przedstawiamy łożyska kulkowe skośne, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Jeśli interesują Cię wydajne i niezawodne rozwiązania, zapraszamy do lektury!

  1. Jakie zalety mają łożyska kulkowe skośne serii NSKHPS?
  2. Czym wyróżniają się łożyska kulkowe skośne NSK?

Dla przemysłu szklarskiego czy ceramicznego poleca się szczególnie łożyska kulkowe skośne. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych i wydajnych rozwiązań, polecamy zwrócić uwagę na japońskie komponenty produkowane przez popularną markę NSK. Bez względu na to, jakie łożysko toczne tej firmy wybierzesz, w każdym przypadku otrzymasz niezawodny produkt, gwarantujący długą, bezawaryjną pracę. Oczywiście, ważne jest, aby ten komponent prawidłowo dobrać do wymagań aplikacji i warunków pracy. W tym celu pobierz katalog NSK i zapoznaj się dokładnie z pełną specyfikacją techniczną interesujących Cię rozwiązań. W niniejszym artykule natomiast omawiamy dwie gamy łożysk kulkowych skośnych, które na pewno sprawdzą się w maszynach i urządzeniach wykorzystywanych zarówno w przemyśle ceramicznym, jak i szklarskim.

Jakie zalety mają łożyska kulkowe skośne serii NSKHPS?

Jakie zalety mają łożyska kulkowe skośne serii NSKHPS?Seria NSKHPS obejmuje przede wszystkim wysokowydajne rozwiązania. W branży ceramicznej oraz przemyśle szklarskim sprawdzą się szczególnie łożyska kulkowe skośne. To modele, które zaprojektowano z myślą o tym, aby były proste w obsłudze, ciche podczas pracy, wytrzymałe oraz nie generowały większych drgań. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie występują duże obciążenia, wysokie temperatury, ogromne prędkości oraz wspomniane drgania.

Na tle konkurencyjnych produktów niniejsze łożyska kulkowe skośne wyróżniają się zoptymalizowaną budową wewnętrzną, dużą obciążalnością i zwiększoną prędkością graniczną. W komponentach marka montuje zaawansowany technologicznie poliamidowy lub mosiężny koszyk, który prowadzony jest po elementach tocznych. Do zalet łożysk kulkowych skośnych NSKHPS zalicza się wydłużoną żywotność, zredukowaną emisję ciepła, niższy szum oraz równie zredukowane drgania.

Poza przemysłem szklarskim i ceramicznym łożysko kulkowe skośne NSKHPS świetnie sprawdzi się również w branży cementowej, papierniczej, wydobywczej, budowlanej czy paliwowej. Ponadto będzie odpowiednią opcją dla pomp i sprężarek przemysłowych, wentylatorów oraz dmuchaw.

Czym wyróżniają się łożyska kulkowe skośne NSK?

Czym wyróżniają się łożyska kulkowe skośne NSK?Tam, gdzie mamy do czynienia z wysokim poziomem zanieczyszczenia, poleca się łożyska kulkowe skośne w wersji uszczelnionej. Takie też rozwiązania znajdziesz w ofercie marki NSK. Odpowiednio skonstruowane i zamontowane uszczelnienie techniczne sprawia, że komponent przez cały okres eksploatacyjny pozostaje wolny od zanieczyszczeń, jednocześnie gwarantując maksymalny poziom obróbki skrawaniem.

Łożyska kulkowe skośne z uszczelnieniem bezstykowym marki NSK doskonale sprawdzą się również w tym aplikacjach, w których muszą osiągać wysokie prędkości oraz w których ważna jest duża precyzja. Dzięki uszczelnieniu żywotność smaru została wydłużona o nawet 50%. Sam montaż łożyska jest tak prosty i szybki, że zajmuje nawet 4 razy mniej czasu w porównaniu do innych komponentów.

Wspomniane uszczelki bezstykowe nie tylko gwarantują optymalną ochronę, ale i jednocześnie zmniejszają zużywanie się bieżni oraz powierzchni kulek. W żaden sposób nie redukują też prędkości. Uszczelnienie skutecznie utrzymuje środek smarny w odpowiednim położeniu i tym samym redukuje jego wysychanie spowodowane dostępem powietrza czy jakąkolwiek stratę.

Poza branżą ceramiczną niniejsze łożyska kulkowe skośne można bez problemu wykorzystać w przemyśle tekstylnym, chemicznym i farmaceutycznym. Ponadto producent poleca produkty tego rodzaju do wykorzystywania w obrabiarkach oraz branży zajmującej się produkowaniem tworzyw sztucznych czy skór.

 

+48 71 341 69 75