Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska dla branży poligraficznej?

Jakie łożyska dla branży poligraficznej?

Jakie łożyska dla branży poligraficznej będą odpowiednim rozwiązaniem? Jeśli szukasz wydajnych i niezawodnych produktów, sprawdź nasze polecenia już dziś! Szczegóły znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Jakie łożyska walcowe dla branży poligraficznej?
  2. Czym wyróżniają się łożyska BSBD do podparcia śrub kulowych?
  3. Jakie zalety mają zespoły Self-Lube NSK?

Zależy Ci na tym, aby Twoje maszyny i urządzenia pracowały niezawodnie przez długi czas? Koniecznie zwróć uwagę na to, jakie montujesz w nich łożyska toczne. Komponenty tego rodzaju muszą być prawidłowo dobrane zarówno do wymagań aplikacji, jak i warunków otoczenia. Jakie zatem rozwiązania warto wybrać, jeśli chodzi o branżę poligraficzną? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Jakie łożyska walcowe dla branży poligraficznej?

Jakie łożyska walcowe dla branży poligraficznej?Jakie łożyska walcowe sprawdzą się w branży poligraficznej? Polecamy szczególnie rozwiązania japońskiej marki NSK, stanowiące połączenie serii NSKHPS z optymalizacją oznaczoną jako APTSURF. To produkty, które wyróżniają się przede wszystkim o 60% zwiększoną trwałością i o 55% zmniejszoną wartością skuteczną drań. Świetnie sprawdzą się w aplikacjach, w których mamy do czynienia z takimi czynnikami, jak pasowanie, drgania i wysoka precyzja. A zatem będą doskonałą opcją nie tylko dla branży poligraficznej, ale i papierniczej czy półprzewodnikowej.

Na tle standardowych rozwiązań niniejsze łożyska walcowe wyróżniają się zoptymalizowaną budową wewnętrzną, gładszą powierzchnią oraz większą dokładnością zarówno bieżni, jak i wymiarów wałeczków czy kształtu. Szczegółową specyfikację techniczną na temat rozwiązań tego rodzaju obejmuje katalog NSK.

Czym wyróżniają się łożyska BSBD do podparcia śrub kulowych?

Seria BSBD obejmuje łożyska NSK do podparcia śrub kulowych. Te ostatnie to elementy, dzięki którym nowoczesna obrabiarka jest w stanie precyzyjnie pozycjonować każdy obrabiany przedmiot lub część maszyny w sposób efektywny i szybki. A zatem modele tej serii doskonale sprawdzą się – poza branżą poligraficzną – w obrabiarkach i maszynach wykorzystywanych do obróbki drewna.

Łożyska BSBD świetnie sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z pasowaniem, podwyższonymi temperaturami i dużymi obciążeniami. Ponadto będą doskonałą opcją dla aplikacji wymagających odpowiednio wysokiej precyzji. Kąt działania łożyska tej serii wynosi 60 stopni. To dwurzędowe rozwiązania, w których montuje się stykowe uszczelnienie wargowe, charakteryzujące się niskim współczynnikiem tarcia. Producent dostarcza je fabrycznie nasmarowane. W modelach BSF znajdziesz otwory smarowe, które można wykorzystać do ponownego smarowania. Części te zostały zabezpieczone specjalnymi zatyczkami wkręcanymi, które skutecznie zapobiegają ewentualnemu zanieczyszczeniu.

Do zalet produktów tej serii zalicza się możliwość podtrzymywania dużych obciążeń osiowych – w niektórych przypadkach osiowych dwukierunkowych czy gotowość do natychmiastowego montażu. Charakterystyka uszczelnienia sprawia, że w niniejszych łożyskach mamy do czynienia nie tylko z niskim współczynnikiem tarcia, ale i jednocześnie niewielkim wydzielaniem ciepła.

Jakie zalety mają zespoły Self-Lube NSK?

Jakie zalety mają zespoły Self-Lube NSK?Do uciążliwych warunków pracy, gdzie mamy do czynienia z dużym zanieczyszczeniem, środowiskiem korozyjnym, wysokimi temperaturami oraz niewspółosiowością polecamy szczególnie zespoły Self-Lube. Seria obejmuje żeliwne oprawy stojące, zespoły naciągowe, kołnierzowe, walcowe i podwieszane. Świetnie sprawdzą się w branży poligraficznej, papierniczej, rolniczej, cementowej, spożywczej, tekstylnej, budowlanej czy wydobywczej. Ponadto warto wykorzystać je w wentylatorach i dmuchawach.

Do zalet serii Self-Lube zalicza się przede wszystkim sporą ilość różnorodnych rozwiązań odlewanych i stalowych tłoczonych. Dostępne są aż trzy opcje uszczelnienia, w tym uszczelka standardowa, trójwargowa oraz standardowa z dodatkiem w postaci ochraniacza. Każda oprawa żeliwna posiada smarowniczkę, która umożliwia bezproblemowe ponowne smarowanie.

Jeśli interesują Cię zespoły Self-Lube, pobierz katalog NSK i dokładnie zapoznaj się z pełną specyfikacją techniczną. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz odpowiednie do warunków rozwiązanie, które spełni także wymagania samej aplikacji. Masz problem z dobraniem zespołu lub innego łożyska NSK? Skontaktuj się z naszym technikiem już dziś – wspólnie znajdziemy najlepszą opcję dla Twojego urządzenia!