Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do koparki wielonaczyniowej?

Jakie łożyska do koparki wielonaczyniowej

Jakie łożyska do koparki wielonaczyniowej warto kupić? Chcesz kupić nowe łożyska baryłkowe, które zagwarantują wydajną i przede wszystkim dłuższą, bezproblemową pracę koparce? Sprawdź nasze polecenie już teraz!

 

  1. Jakie łożyska dla koparki wielonaczyniowej?
  2. Czym wyróżniają się specjalne łożyska baryłkowe NSK?

 

Potrzebujesz łożysk, które sprawdzą się w maszynie pracującej w trybie 24/7 i w dosyć agresywnym środowisku? Zależy Ci na komponentach, które doskonale poradzą sobie w środowisku, w którym występuje sporo kurzu oraz wilgoci? Chcesz kupić takie łożyska, które mimo tych niekorzystnych warunków pozwolą zmaksymalizować okres dyspozycyjności Twojego urządzenia? Już teraz sprawdź specjalne łożyska baryłkowe proponowane przez markę NSK. Czym wyróżniają się te produkty? Szczegóły znajdziesz w poniższym artykule.

 

Jakie łożyska dla koparki wielonaczyniowej?

łożyska koparka wielonaczyniowaKilka lat temu japońska marka NSK zaprojektowała łożyska toczne do maszyn wykorzystywanych w kopalni. Projekt powstawał z myślą o surowych warunkach, jakie panują między innymi w koparce wielonaczyniowej. Wzięto pod uwagę także konieczność ograniczenia kosztów związanych z konserwacją. Tym sposobem powstały łożyska baryłkowe dwurzędowe z uszczelnieniem i otworem stożkowym.

Wyprodukowane łożysko w celach testowych do koparki “Excavator 290”, która pracuje w jednej z niemieckich kopalni, wydobywając między innymi około 240.00 ton węgla, miało średnicę zewnętrzną wynoszącą 500 mm. Po okresie testowym, kiedy wyciągnięto łożysko baryłkowe, okazało się, że mimo ciągłej i intensywnej eksploatacji, pozostawało w bardzo dobrym stanie. Dzięki temu technologię NSK zastosowano ponownie, co zagwarantowało kopalni aż sześcioletnie działanie urządzenia bez przeprowadzania koniecznych wcześniej prac konserwacyjnych.

 

Czym wyróżniają się specjalne łożyska baryłkowe NSK?

Czym wyróżnia się wspomniane wyżej łożysko baryłkowe? Do zalet zalicza się przede wszystkim wysoką wydajność komponentów. Parametr ten udało się ulepszyć, stosując efektywne uszczelnienie, świetnej jakości środek smarny i specjalny materiał — a mianowicie stal Super-TF (STF).

Jeśli chodzi o materiał STF, jest to właściwie nitronawęglana stal poddawana przez markę NSK odpowiedniej cieplnej obróbce, której celem jest utrzymanie optymalnego poziomu zawartości austenitu. Łożyska wykonane z materiału STF wyróżniają się nawet dwukrotnie wyższą trwałością w przeciwieństwie do komponentów produkowanych ze standardowej stali i to w warunkach, w których mamy do czynienia z czystym smarem. Przy zanieczyszczonym smarze natomiast łożyska z materiałów STF są w stanie wytrzymać nawet dziesięciokrotnie dłużej.