Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do krążników taśmowych przenośników?

Jakie łożyska do krążników taśmowych przenośników?

Jakie łożyska do krążników taśmowych przenośników kupić? Które produkty sprawdzą się w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych? W niniejszym artykule przedstawiamy naszą propozycję. Gwarantujemy, że wspomniane w tekście rozwiązania spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy do lektury!

  1. Zastosowanie krążników podporowych
  2. Łożyska kulkowe do krążników przenośników taśmowych

Jeśli potrzebujesz niezawodnych łożysk do krążników przenośników taśmowych, sprawdź koniecznie rozwiązania marki NKE. Firma ta opracowała specjalne jednorzędowe modele kulkowe, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki nowej konstrukcji udało się uzyskać sprawne rozwiązania, wyróżniające się długą żywotnością. Zanim jednak przejdziemy do omawiania ulepszonych łożysk kulkowych do krążników, odpowiemy najpierw na pytanie: jakie jest główne zadanie urządzeń tego rodzaju?

Zastosowanie krążników podporowych

Krążniki podporowe są systemem, który nadaje optymalny kształt taśmie. Ponadto do zadań rozwiązania tego rodzaju jest także skuteczne zmniejszanie oporu ruchu. Krążniki te wykorzystuje się między innymi w branży górniczej. W takiej sytuacji naraża się je na trudne warunki – głównie na ogromne obciążenia, wibracje czy wysoką prędkość obrotową. Ponadto krążowniki nierzadko muszą radzić sobie z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, na przykład z niskimi lub wysokimi temperaturami, wysoką wilgotnością powietrza, a nawet z deszczem czy śniegiem.

Jednym z najważniejszych elementów krążników napinających oraz podporowych pracujących w taśmociągach jest łożysko. Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej warunki pracy, należy wybierać takie łożyska kulkowe, które sprawdzą się w trudnym środowisku.

Łożyska kulkowe do krążników przenośników taśmowych

Łożyska kulkowe do krążników przenośników taśmowychDla krążników poleca się szczególnie kulkowe łożyska NKE, czyli specjalnie opracowane rozwiązania dla tego rodzaju aplikacji. Zastosowanie specjalnej konstrukcji skutecznie ulepszyło i zoptymalizowało sprawność, a także znacząco wpłynęło na żywotność komponentu. Niniejsze łożysko kulkowe ma nie tylko poprawioną konstrukcję bieżni, ale także odpowiednie uszczelnienia, które minimalizują smar i optymalny luz promieniowy. Ponadto w komponencie stosuje się środek smary również przystosowany do trudnych warunków pracy i szerokiego zakresu temperatur oraz koszyki wyprodukowane z tworzywa sztucznego, wyróżniające się małym tarciem.

Ulepszona i zoptymalizowana konstrukcja łożysk kulkowych NKE skutecznie redukuje zużycie energii, obniża wszelkie koszty eksploatacyjne, a także korzystnie wpływa na niezawodność całej technologii transportowej. Produkty zostały zaprojektowane tak, by jednocześnie również zmniejszać jakiekolwiek zagrożenie pożarowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby zredukować przestoje, koniecznie sprawdź łożyska kulkowe marki NKE dla branży górniczej.