Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do maszyn górniczych?

Jakie łożyska do maszyn górniczych wybrać? Wydajne i niezawodne rozwiązania proponuje między innymi popularna japońska marka NSK. Czym wyróżniają się łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami dla maszyn górniczych? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

  1. Jakie łożyska baryłkowe do maszyn górniczych kupić?
  2. Czym wyróżniają się łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami NSK?

W ofercie marki NSK znajdziesz łożyska baryłkowe zaprojektowane z myślą o maszynach górniczych. Jakie mają zalety i jakie właściwie dają korzyści? Podstawowe informacje na temat łożysk baryłkowych do maszyn rolniczych znajdziesz w poniższym artykule. Szczegóły natomiast dostępne są w katalogu producenta. Pobierz broszurę, zanim złożysz zamówienie, aby mieć pewność, że komponenty tego rodzaju sprawdzą się w Twojej maszynie. Tymczasem, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jakie łożyska baryłkowe do maszyn górniczych kupić?

Jakie łożyska baryłkowe do maszyn górniczych kupić?Montowane łożyska w przenośnikach pracujących w branży górniczej i wydobywczej muszą być trwałe i niezawodne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że uszkodzony komponent, który trzeba wymienić na nowy, z reguły negatywnie wpływa na produktywność danej działalności. Jeśli szukasz rozwiązań, które sprawdzą się w trudnych warunkach oraz w mocno zanieczyszczonym środowisku, polecamy łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami marki NSK. To trwałe komponenty gwarantujące operatorom przenośnikowych systemów same korzyści, związane głównie ze zwiększonym czasem, jeśli chodzi o dostępność urządzeń oraz wysoki poziom niezawodności.

Niniejsze łożyska baryłkowe produkuje się ze stali Tough Steel, która została opracowana przez samą markę. Materiał znacząco zwiększa serwisową trwałość, również wtedy, gdy komponent pracuje w zanieczyszczonym środowisku roboczym. Uszczelnienie charakteryzuje się wysoką sprawnością i dodatkowo wspomaga w kompensacji wszelkich niewspółosiowości. Demontowalna uszczelka natomiast umożliwia przeprowadzenie bezproblemowego pomiaru luzu wewnętrznego w trakcie montażu.

Stal Tough Steel

Jak wspominaliśmy, do produkcji łożysk baryłkowych przeznaczonych do pracy w maszynach górniczych, wykorzystuje się stal Tough Steel. W porównaniu ze stalą nawęglaną jest ona dużo twardsza. Każde ciało obce jest dzięki temu skutecznie zgniatane między bieżnią a elementami tocznymi. W przypadku stali nawęglanej zanieczyszczenia powodują wgniecenia na powierzchni bieżni. Takie wgniecenie ma z reguły podniesione krawędzie, a to z kolei zwiększa poziom naprężenia i zmniejsza zmęczeniową trwałość całego łożyska.

Jeśli chodzi natomiast o mikrostrukturę, w przypadku stali NSK mamy twarde oraz drobne cząsteczki węgloazotków. Uzyskuje się je dzięki odpowiedniej technologii „Tough”.

Czym wyróżniają się łożyska baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami NSK?

Czym różni się łożysko baryłkowe z demontowalnymi uszczelkami marki NSK od konkurencyjnych rozwiązań? Przede wszystkim wspomnianym specjalnym materiałem, który wykorzystano głównie w pierścieniu zewnętrznym i wewnętrznym. Dzięki temu udało się znacznie zwiększyć trwałość serwisową całego komponentu i zapobiec zużywaniu się bieżni w sytuacji, gdy mamy do czynienia z trudnymi warunkami dosmarowywania oraz przy niedostatecznym smarowaniu.

W niniejszych rozwiązaniach producent wykorzystuje także odpowiednio skonstruowaną uszczelkę, która gwarantuje wysoką skuteczność. Zintegrowana pierścieniowa sprężyna zapewnia świetne uszczelnienie oraz możliwość bezproblemowego kompensowania niewspółosiowości. Samą uszczelkę produkuje się z dobrej jakości kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego – materiału, który toleruje temperaturę wynoszącą maksymalnie 100 stopni Celsjusza. Na pierścieniu wewnętrznym umieszcza się wargę uszczelniającą razem z demontowalnym uchwytem uszczelki, który mocuje się odpowiednimi śrubami do zewnętrznego pierścienia.

Łożyska baryłkowe z demontowalną uszczelką dostarczane są przez producenta także bez smaru. Dzięki temu klient może sam dobrać optymalny środek smarny i nasmarować łożysko. Więcej informacji technicznych na temat dostępnych wariantów łożysk baryłkowych do maszyn górniczych znajdziesz w katalogu marki.