Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do maszyn wibracyjnych?

Jakie łożyska do maszyn wibracyjnych?

Zastanawiasz się, jakie łożyska do maszyn wibracyjnych będą optymalnym rozwiązaniem? Przede wszystkim muszą to być rozwiązania specjalne, które doskonale sprawdzą się przy obciążeniach odznaczających się wysoką częstotliwością i zmiennym kierunkiem.

  1. Co to jest łożysko wibracyjne?
  2. Łożyska wibracyjne NSK – model baryłkowy

Wydajne łożyska wibracyjne są komponentami do zadań specjalnych. Ze względu na nieco trudniejsze warunki pracy i otoczenia warto inwestować w sprawdzone rozwiązania. Szczególnie istotne jest, by w takiej sytuacji stosować łożyska toczne zaprojektowane z myślą o takich aplikacjach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany produkt nie zużyje się za szybko lub nie ulegnie awarii. Poniżej przedstawiamy dwa rozwiązania wibracyjne popularnych marek, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie jeśli zależy Ci na wysokiej jakości i niezawodności.

Co to jest łożysko wibracyjne?

Standardowe łożyska wibracyjne to komponenty zaprojektowane z myślą o maszynach wibracyjnych. Dostępne w ofercie marki Timken zmodyfikowane łożyska baryłkowe doskonale sprawdzą się między innymi w przesiewaczach wibracyjnych. Przy ich produkcji wykorzystano wysokiej jakości stal, udoskonalono powierzchnię wałeczków, a także bieżnię i zastosowano kosz EM/EMB odśrodkowo odlewany i obrabiany maszynowo. Tak skonstruowane łożysko wibracyjne baryłkowe gwarantuje płynną i bezproblemową pracę. Specjalny kosz utrzymujący elementy toczne skutecznie obniża temperaturę pracy, a odpowiednia optymalizacja geometrii wałeczków gwarantuje doskonałe prowadzenie. Owalny kształt gniazd kosza gwarantuje natomiast wyższą stabilność elementów tocznych.

Dostępne w ofercie marki Timken łożyska do maszyn wibracyjnych produkuje się z luzem C4. Modyfikacja dotyczy przede wszystkim zawężonych tolerancji otworu, zewnętrznej średnicy, a także rowka z trzema otworami smarnymi, które umieszcza się w zewnętrznym pierścieniu.

Łożyska wibracyjne NSK – model baryłkowy

Z komponentów baryłkowych na uwagę zasługują również łożyska NSK, które poleca się wibracyjnym przesiewaczom. Jest to rozwiązanie odznaczające się długą żywotnością, zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach pracy. Doskonale radzą sobie z częstymi drganiami, które występują w maszynach pracujących w branży górniczej, budowniczej czy w przemyśle wydobywczym. Poza drganiami świetnie sprawdzą się przy ciężkich obciążeniach i niewspółosiowościach. Jednoczęściowe łożysko wibracyjne NSK odznacza się precyzyjną obróbką i obecnością mosiężnego, wytrzymałego koszyka, w którym zastosowano specjalnie wyprofilowane gniazda wałeczków. Do zalet produktu japońskiej marki zalicza się także wysoką odporność na wstrząsy i uderzenia, a także zdolność do osiągania wysokiej prędkości, przy jednoczesnym utrzymywaniu niskiej temperatury pracy. Przy wysokich prędkościach przyrost temperatury jest znacząco mały.