Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do silników inwerterowych?

Jakie łożyska do silników inwerterowych?

Czy pracujące w silniku inwerterowym łożyska często ulegają awarii? Szukasz lepszego rozwiązania, które zagwarantuje wydajniejszą i przede wszystkim dłuższą pracę, bez konieczności szybkiej jego wymiany? Już teraz sprawdź produkty proponowane przez japońską markę NSK!

 

  1. Jakie łożyska toczne do silników inwerterowych?
  2. Czym wyróżniają się łożyska kulkowe izolowane NSK?
  3. Jakie korzyści niosą ze sobą łożyska kulkowe izolowane?

 

W dzisiejszych czasach wiele urządzeń, maszyn i systemów związanych z przemysłem opiera się na technologii elektrycznej. Jednym z głównych elementów tych urządzeń są łożyska. Ich działanie ma bezpośredni wpływ nie tylko na żywotność maszyn, ale także jakość wytwarzanych produktów. Jednakże, w przypadku stosowania łożysk w miejscach z dużymi zmianami temperatury czy w ekstremalnych warunkach pracy, ich żywotność jest znacznie skrócona. W silnikach inwerterowych komponenty tego rodzaju nierzadko są narażone na działanie prądów błądzących, co prowadzi do korozji elektrycznej. Jakie zatem łożyska toczne warto montować w silnikach inwerterowych? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

Jakie łożyska toczne do silników inwerterowych?

łożyska silnik inwerterowyJak zapobiegać korozji elektrycznej? Marka NSK zaproponowała łożyska z kulkami ceramicznymi, które nie przewodzą prądu. Jednakże dla wielu zainteresowanych komponenty tego rodzaju są zbyt drogą inwestycją, dlatego firma NSK dalej szukała odpowiedniego rozwiązania. Kolejnym sposobem było zamontowanie izolowanej obudowy w silniku. Ten pomysł również nie okazał się trafiony, ponieważ wymagał wykorzystania nie tylko dodatkowych elementów, ale i zastosowania specjalnych instalacyjnych procesów. Ostatecznie marka NSK zaproponowała całkiem nowe łożyska z powłokami ceramicznymi, które są opcją izolowaną, finansowo optymalną i kompatybilną z każdym standardowym napędem sterowanym za pomocą inwerterów.

Niniejsze łożyska doskonale sprawdzą się także w pompach, wentylatorach i sprężarkach.

 

Czym wyróżniają się łożyska kulkowe izolowane NSK?

Do powlekania zewnętrznych powierzchni zewnętrznego pierścienia marka NSK wykorzystała ceramiczny materiał stworzony na bazie aluminium. Wraz z odpowiednimi dodatkami udało się poprawić parametry dielektryczne o wartość wynoszącą 10. Ponadto powłoka proponowana przez firmę NSK gwarantuje świetne rozpraszanie ciepła. Jednocześnie poprawiono wytrzymałość – udało się to uzyskać, zwiększając udarność konkretnych powierzchni.

Ogólnie łożyska izolowane z powłoką ceramiczną zaprojektowano z myślą o oszczędności energii i usuwaniu ryzyka związanego z uszkodzeniem komponentu na skutek działającego na niego prądu elektrycznego. Zoptymalizowano izolacyjność i cieplną przewodność, dzięki czemu produkty serii HDY2 mają ogromny, pozytywny wpływ na energetyczną efektywność. Zapewniają także mniejsze zużycie energii.b

Poza elektrycznym wyciekiem niniejsze komponenty przeznaczone są do pracy w zielonym środowisku. Do zalet łożysk serii HDY2 zalicza się znakomite parametry izolacyjne, większą trwałość, świetne rozpraszanie ciepła oraz skuteczne zapobieganie uszkodzeniom będącym wynikiem korozji elektrycznej. Produkty dostępne są w wersji otwartej i mają wewnętrzny luz promieniowy C3.

 

Jakie korzyści niosą ze sobą łożyska kulkowe izolowane?

Jakie korzyści niosą ze sobą łożyska kulkowe izolowane? Lista zalet obejmuje zwiększoną żywotność, niezawodność, zmniejszone ryzyko wystąpienia korozji elektrycznej, oszczędność energii oraz ulepszoną wydajność procesów. Dzięki temu, że izolacja termiczna skutecznie chroni łożysko przed prądami i tym samym skróceniem jego żywotności, możesz uniknąć kosztownych i przede wszystkim czasochłonnych prac konserwacyjnych oraz konieczności wymiany uszkodzonych łożysk na nowe.

Prawidłowo dobrane łożysko kulkowe izolowane to także gwarancja niezawodnej i płynnej pracy każdej maszyny. To wszystko przekłada się ogólnie na mniejsze koszty eksploatacyjne i większą wydajność oraz produktywność.