Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do urządzeń COS?

Jakie łożyska do urządzeń COS warto kupić? Jeśli interesują Cię wydajne i wytrzymałe rozwiązania, które sprawdzą się na linii ciągłego odlewania stali, sprawdź naszą propozycję już teraz. Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Jakie łożyska do urządzeń ciągłego odlewania stali?
  2. Czym charakteryzują się łożyska serii ADAPT marki Timken?

Potrzebujesz sprawdzonych łożysk, które sprawdzą się w maszynach COS – czyli urządzeniach ciągłego odlewania stali? Szukasz komponentów, które zagwarantują wydajną i bezawaryjną pracę? Jakiej marki produkty warto wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z niniejszą treścią.

Jakie łożyska do urządzeń ciągłego odlewania stali?

Jakie łożyska do urządzeń ciągłego odlewania stali?W przypadku maszyn wykorzystywanych do ciągłego odlewania stali, nasi klienci chętnie sięgają po łożyska baryłkowe japońskiej marki NSK. Dokładniej chodzi o serię NSK SWR, która obejmuje komponenty przeznaczone do pracy w aplikacjach, w których występują wysokie temperatury, niskie prędkości i ogromne obciążenia. Ponadto sprawdzą się tam, gdzie wystawia się je na działanie pary wodnej lub wody. Ale to nie jedyne rozwiązanie, po które warto sięgać.

Popularna marka Timken również ma w swojej ofercie łożyska, które zostały specjalnie opracowane z myślą o urządzeniach COS. To wydajne i niezawodne komponenty, umożliwiające przede wszystkim nieprzerwaną eksploatację. Seria ADAPT obejmuje łożyska, które łączą w sobie cechy produktów baryłkowych oraz walcowych.

Łożysko ADAPT składa się z wewnętrznego pierścienia cylindrycznego, pierścienia zewnętrznego oraz złożenia wałeczków profilowanych z separatorem. Ten ostatni element utrzymuje elementy toczne w poprawnej pozycji, a także zapobiega ich ewentualnemu uszkodzeniu, do czego mogłoby dojść w trakcie montażu czy demontażu.

Czym charakteryzują się łożyska serii ADAPT marki Timken?

Czym właściwie wyróżnia się łożysko Timken serii ADAPT? Poza samą budową, o której wspominaliśmy w pierwszej części niniejszego artykułu, również pełną liczbą elementów tocznych. Do zalet produktów tej gamy zalicza się między innymi możliwość przenoszenia niewspółosiowości oraz wzdłużnej rozszerzalności jednocześnie. Dzięki unikalnej wewnętrznej geometrii, producentowi udało się zoptymalizować rozkład naprężeń. Ta specjalna geometria gwarantuje także stabilność toczenia się elementów tocznych. Kolejnym plusem łożysk serii ADAPT jest maksymalna odporność na poprzeczne obciążenia. Ten parametr zapewnia w tym przypadku ogromną niezawodność.

Więcej informacji technicznych znajdziesz w katalogu producenta. Już teraz pobierz katalog Timken, zapoznaj się ze wszystkimi danymi i wybierz optymalny wariant łożyska dla swojej maszyny. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego komponentu, jeszcze dziś skontaktuj się z naszym technikiem.