Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska do walcarek wybrać?

Jakie łożyska do walcarek wybrać?

Jakie łożyska do walcarek wybrać? Jeśli interesują Cię wydajne i niezawodne rozwiązania, dziś przedstawiamy łożyska stożkowe, zaprojektowane z myślą o pracy w walcarkach. Zapraszamy do lektury!

  1. Jakie łożyska toczne do walcarek?
  2. Czterorzędowe łożyska stożkowe NSK

Walcarki to maszyny, które zwykle wykorzystuje się w przemyśle stali oraz żelaza. Stosuje się je do walcowania, czyli procesu związanego z obrabianiem – w tym przypadku zgniataniem – danego materiału. Prawie wszystkie wyroby stalowe w pierwszym etapie poddaje się walcowaniu. We wspomnianych branżach obróbki plastycznej warunki pracy często są stosunkowo trudne. Dlatego, jeśli szukasz odpowiednich łożysk tocznych dla walcarki, zwróć uwagę na te produkty, które przystosowane są między innymi do mocno zanieczyszczonego środowiska, wysokiej temperatury czy ruchy wahadłowe.

Jakie łożyska toczne do walcarek?

Interesują Cię wydajne łożyska toczne, które zagwarantują bezawaryjną pracę twojemu urządzeniu do walcowania? Sprawdź koniecznie łożyska stożkowe czterorzędowe wyprodukowane przez japońską markę NSK.

To doskonałe rozwiązania dla roboczych wałów, które gwarantują znacznie wydłużony okres eksploatacji, nawet w mocno wymagającym i trudnym środowisku. Dzięki odpowiedniemu przystosowaniu do warunków pracy w walcarkach niniejsze łożyska redukują także ilość przerw związanych z konserwacją.

W łożyskach stożkowych czterorzędowych marka NSK zastosowała odpowiednio uszczelnioną konstrukcję. To z kolei sprawiło, że środek smarny zużywa się dużo wolniej niż w standardowych rozwiązaniach. Dodatkowo odpowiednio uszczelniona konstrukcja skutecznie chroni łożysko stożkowe przed różnego rodzaju ciałami obcymi. Ponadto produkty zostały odpowiednio przystosowane do pracy w miejscu, gdzie naraża się je na rozpryski wody.

Dlaczego warto kupić łożyska stożkowe czterorzędowe do walcarek japońskiej marki NSK? Ponieważ wydłużony okres eksploatacyjny, zmniejszający zarówno przestoje, jak i koszty związane z konserwacją, znacząco zwiększa operacyjną wydajność.

Czterorzędowe łożyska stożkowe NSK

Czterorzędowe łożysko stożkowe marki NSK to typowe rozwiązanie do walcarek. Gwarantuje nie tylko ogromną trwałość serwisową i doskonałą sprawność w przypadku działania, ale także skutecznie obniżone wszelkie koszty związane z konserwacją. Doskonale sprawdzą się w mocno zanieczyszczonym otoczeniu, w zielonym środowisku oraz tam, gdzie występują wysokie prędkości oraz podwyższone temperatury. Równie świetnie radzą sobie przy bardzo dużych obciążeniach i prędkościach. Stożkowe łożyska czterorzędowe tego rodzaju poleca się głównie do stosowania w branży stali i metalu.

W porównaniu do standardowych łożysk niniejsze komponenty wyróżniają się wydłużoną trwałością. W ofercie znajdziesz łożyska stożkowe czterorzędowe w wariancie otwartym oraz uszczelnionym. Producent dostarcza je fabrycznie nasmarowane wodoodpornym i wydajnym smarem AQGRD. Tego rodzaju środek smarny tworzy dużo grubszy film olejowy oraz odpowiednią warstwę ochronną. Jednocześnie przeciwdziała korozji i zapobiega ewentualnemu powstawaniu rdzy.

Do zalet wspomnianych produktów zalicza się przede wszystkim wydajność i niezawodność pracy, co skutecznie redukuje także ilość przestojów związanych z konserwacją.

Szczegółowe informacje techniczne na temat poszczególnych serii wymiarowych znajdziesz w broszurze reklamowej producenta. Już teraz pobierz katalog NSK i znajdź optymalne łożysko stożkowe czterorzędowe dla swojej walcarki!