37 odsłon

Jakie łożyska stożkowe kupić?

Jakie łożyska stożkowe kupić?

Zastanawiasz się, której marki łożyska stożkowe kupić? Dziś przedstawiamy rozwiązania firmy Timken oraz NSK!

  1. Czym wyróżniają się łożyska stożkowe Timken?
  2. Zalety łożysk stożkowych NSK

Jeśli szukasz wydajnych łożysk stożkowych, sprawdź nasze propozycje! Gwarantujemy, że produkty obu niżej wspomnianych marek spełnią Twoje oczekiwania. Pamiętaj, by ściągnąć katalog interesującego Cię producenta i zapoznać się z parametrami poszczególnych rozwiązań, zanim złożysz ostateczne zamówienie. W przypadku problemów z dobraniem łożyska stożkowego zapraszamy do kontaktu.

Czym wyróżniają się łożyska stożkowe Timken?

Dzięki stożkowym bieżniom łożyska stożkowe Timken skutecznie przenoszą każdą kombinację obciążeń poprzecznych oraz wzdłużnych. Im większy kąt bieżni pierścienia, tym większą zdolnością do przenoszenia sił osiowych wyróżnia się dany komponent. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się łożyska stożkowe jednorzędowe serii TS oraz TSF. W pierwszym przypadku o trzymujesz produkt, w którym stosuje się kosz tłoczony ze stali lub model sworzniowy. W drugim natomiast łożysko stożkowe z kołnierzem na zewnętrznym pierścieniu.

Prawidłowo dobrane łożysko stożkowe Timken zwiększa wydajność urządzenia, minimalizując ryzyko wystąpienia przestojów spowodowanych awariami. Do zalet zalicza się także niezawodność i różnorodność w przypadku zastosowania. Poza jednorzędowymi modelami w asortymencie znajdziesz także stożkowe łożyska dwurzędowe oraz wzdłużne.

Stożkowe łożyska Timken znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Sprawdzą się zarówno w rolnictwie, jak i lotnictwie, motoryzacji, w przemyśle ciężkim, kolejnictwie oraz w gazownictwie. Modele niniejszej marki poleca się także do stosowania w obrabiarkach, przekładniach oraz maszynach budowlanych.

Wszystkie dane techniczne, z którymi musisz się zapoznać, znajdziesz w katalogu producenta. Ściągnij broszurę już teraz i wybierz optymalne łożysko stożkowe dla swojej maszyny.

Zalety łożysk stożkowych Timken

Zalety łożysk stożkowych TimkenStandardowe łożysko stożkowe marki NSK składa się między innymi ze stożkowych rolek, które prowadzi się po tylnej części obrzeża na wewnętrznym pierścieniu. Na tle konkurencyjnych rozwiązań produkty niniejszej firmy wyróżniają się wysoką zdolnością przenoszenia zarówno obciążeń poprzecznych, jak i wzdłużnych w jednym kierunku. Dwurzędowe komponenty przenoszą osiowe obciążenia w dwóch kierunkach. Oferta obejmuje między innymi serię HR, w której stosuje się większą liczbę rolek o równie zwiększonych rozmiarach. Dzięki temu produkty te mogą przenosić jeszcze wyższe obciążenia.

Stożkowe łożyska NSK to modele rozłączne, a zatem pierścienie można montować niezależnie od siebie. Komponenty te produkuje się z różnym kątem działania: normalnym, średnim oraz stromym.

W ofercie znajdziesz różnego rodzaju łożyska stożkowe. Na uwagę zasługuje szczególnie seria TF, która obejmuje produkty przystosowane do pracy w ciężkich warunkach. Łożyska stożkowe tej serii charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, wydłużoną żywotnością i ogromną odpornością na podwyższone temperatury, zatarcie oraz zużycie. Produkty TF marki NSK to doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów.

Poza jednorzędowymi i dwurzędowymi łożyskami stożkowymi w asortymencie znajdziesz także czterorzędowe modele i specjalne rozwiązania – np. do dużych przekładni czy przekładni ciągnikowych. Aby mieć pewność, że wybierasz optymalną opcję, ściągnij katalog NSK i zapoznaj się ze wszystkimi danymi technicznymi.

 

+48 71 341 69 75