Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska stożkowe produkuje Timken?

Jakie łożyska stożkowe produkuje Timken?

Interesują Cię łożyska stożkowe, ale masz problem z wybraniem odpowiedniej marki? Sprawdź między innymi rozwiązania proponowane przez Timken! Jakie łożyska stożkowe produkuje Timken? Zapraszamy na szybki przegląd oferty.

  1. Krótka charakterystyka łożysk stożkowych Timken
  2. Jakie łożyska stożkowe znajdziesz w ofercie Timken?
  3. Gdzie stosuje się łożyska stożkowe Timken?

W rozbudowanej ofercie marki Timken znajdziesz łożyska toczne w różnych wariantach i konfiguracjach. Dostępne są między innymi łożyska stożkowe, których charakterystykę omawiamy w niniejszym artykule. Jeśli jesteś zainteresowany modelami stożkowymi, zapraszamy do lektury! Pamiętaj, by pobrać katalog producenta, w którym znajdziesz szczegółowe informacje na temat poszczególnych konfiguracji. Aby mieć pewność, że kupujesz optymalne łożysko stożkowe, musisz zapoznać się z pełną charakterystyką konkretnego produktu.

Krótka charakterystyka łożysk stożkowych Timken

Prawidłowo dobrane łożyska stożkowe marki Timken gwarantują przede wszystkim większą wydajność. Ponadto odpowiedni komponent, poprawnie zamontowany i również dobrze eksploatowany znacząco obniża ewentualny czas przestoju oraz wszystkie koszty związane z obsługą.

Łożyska stożkowe Timken charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą jakością. Marka zaprojektowała je z myślą o ekstremalnych warunkach. I dzięki temu produkty te doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występują wysokie temperatury, podciśnienie, korozyjność, a nawet pewne ograniczenia w związku ze smarowaniem. Ponadto modele stożkowe Timken świetnie radzą sobie z dużymi obciążeniami promieniowymi i osiowymi. Szeroki wybór i różnorodność zastosować sprawia, że każdy zainteresowany klient znajdzie odpowiednie łożysko stożkowe dla siebie.

Budowa łożyska stożkowego Timken

Każde łożysko stożkowemarki Timken składa się z kilku niezależnych części. A mianowicie z pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego, elementów tocznych w kształcie stożka oraz koszyka ustalającego wałeczki. W komponentach tych stosuje się także stożkowe bieżnie, które umożliwiają przejmowanie każdej kombinacji sił poprzecznych oraz wzdłużnych. Przy łożyskach stożkowych warto pamiętać, że im bardziej rozwarty kąt wspomnianej bieżni, tym większe obciążenie osiowe jest w stanie produkt przenieść.

Jakie łożyska stożkowe znajdziesz w ofercie Timken?

Jakie łożyska stożkowe znajdziesz w ofercie Timken?Asortyment marki Timken obejmuje między innymi jednorzędowe łożyska stożkowe z koszem tłoczonym ze stali i sworzniowym, z kołnierzem na zewnętrznym pierścieniu lub ze specjalnym uszczelnieniem. Dostępne są także modele dwurzędowe. Kategoria ta składa się z serii z podwójnym pierścieniem zewnętrznym podwójnym zespołem wewnętrznym lub z podwójnym zespołem wewnętrznym i z otworem stożkowym. Dostępne są także dwurzędowe rozwiązania nienastawne, nienastawne ze smarowymi otworami, nienastawne z otworami smarowymi oraz poszerzonymi obrzeżami. Zainteresowany może znaleźć w asortymencie dwurzędowe komponenty w następujących wariantach:

  • zespół dwóch łożysk stożkowych jednorzędowych w układzie “O” lub “X”,
  • zespół dwóch łożysk jednorzędowych z dystansowym pierścieniem.

Poza jednorzędowymi i dwurzędowymi poprzecznymi opcjami dostępne są także łożyska wzdłużne w następujących seriach:

  • przeznaczone do pracy przy dużych obciążeniach,
  • wyposażone w pierścień z płaską powierzchnią bieżni,
  • samonastawne z pierścieniem z płaską powierzchnią bieżni,
  • z koszem, przeznaczone do pracy tam, gdzie występują małe obciążenia.

Gdzie stosuje się łożyska stożkowe Timken?

Łożyska stożkowe produkowane przez markę Timken to doskonałe rozwiązania, które sprawdzą się przede wszystkim w branży rolniczej, lotniczej, motoryzacyjnej, naftowej, górniczej i papierniczej. Ponadto poleca się je samochodom ciężarowym, cementowniom, maszynom budowlanym, obrabiarkom i przekładniom. Produkty te przeznaczone są do pracy w energetyce wiatrowej, konwencjonalnej, a także w przemyśle ciężkim czy przemyśle kruszyw.

Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami stożkowymi Timken, pobierz katalog producenta już teraz i znajdź odpowiedni wariant komponentu dla swojej aplikacji. Masz problem z dobraniem produktu? Skontaktuj się z nami już teraz! Wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.