Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie łożyska toczne są niezawodne?

Jakie łożyska toczne są niezawodne?

Jakie łożyska toczne są niezawodne? Odpowiedź jest prosta – te, które prawidłowo dobierzemy do warunków pracy oraz otoczenia. Dziś przedstawiamy popularne rozwiązania marek NSK-RHP, które sprawdzą się w ogólnych zastosowaniach przemysłowych.

  1. Łożyska toczne NSK-RHP
  2. Wydajne zespoły łożyskowe Self-Lube

Obfitość na rynku łożysk sprawia, że wybór odpowiedniej marki często sprawia problemy. W takiej sytuacji warto wspomóc się opiniami klientów, którzy mieli już do czynienia z produktami danej firmy. Należy jednak pamiętać, by ostatecznie wybierać tylko i wyłącznie te łożyska toczne, które pod każdym względem spełniają nasze oczekiwania i wymagania maszyny czy urządzenia przemysłowego. Dlatego poza kierowaniem się ocenami innych osób, zwracajmy również uwagę na nasze zapotrzebowanie. W niniejszym artykule omówimy w skrócie dostępne rozwiązania, które na tle konkurencyjnych produktów wyróżniają się przede wszystkim wysoką wydajnością. Jeśli wspomniana wydajność jest dla Ciebie bardzo ważna, gwarantujemy, że łożyska toczne NSK-RHP spełnią Twoje oczekiwania.

Łożyska toczne NSK-RHP

Rozbudowana linia łożysk NSK-RHP obejmuje różnorodne rozwiązania. W ofercie znajdziesz przede wszystkim wydajne łożyska baryłkowe, które świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach. Skutecznie korygują niewspółosiowość wstępną i wyróżniają się dużą obciążalnością. Dostarcza się je zarówno ze stalowym tłoczonym, jak i mosiężnym koszykiem.

Z baryłkowych komponentów dostępne są także specjalne modele serii EVB. Seria ta obejmuje głównie łożyska do maszyn wibracyjnych, zaprojektowane z myślą o aplikacjach tego rodzaju. Zatem są to produkty przystosowane do konkretnych warunków i działań.

Na uwagę zasługują również wydajne łożyska walcowe metryczne, charakteryzujące się dużą obciążalnością. Z calowych natomiast wyróżnia się modele również walcowe, przystosowane do pracy w aplikacjach, w których występuje bardzo duże obciążenie promieniowe. Komponenty tej serii świetnie sprawdzą się także w maszynie, gdzie mamy do czynienia z koniecznością skompensowania rozszerzania wału.

Z uniwersalnych modeli wyróżnia się oczywiście łożyska kulkowe w wersji jednorzędowej lub skośnej. Te drugie poleca się szczególnie aplikacjom, w których występuje ogromne obciążenie osiowe. Modele te są przystosowane również do pracy w miejscu, gdzie wymaga się nie tylko szerokiego zakresu prędkości, ale także skutecznej kontroli sztywności osiowej pozycji.

Wydajne zespoły łożyskowe Self-Lube

Wydajne zespoły łożyskowe Self-LubeOferta NSK-RHP to nie tylko same łożyska toczne. Asortyment obejmuje również wydajne zespoły łożyskowe, które – jeśli tylko są odpowiednio złożone – gwarantują skuteczne kompensowanie wstępnych niewspółosiowości. Dostępne są między innymi oprawy łożyskowe żeliwne lub tłoczone stalowe. Specjalna seria Silver-Lube składa się natomiast z zespołów, wyróżniających się wysoką odpornością na korozję. To idealne rozwiązanie dla aplikacji, w których współpracujące części mają częsty kontakt z substancjami chemicznymi i naraża się je na spłukiwanie czy podwyższone temperatury. Oprawy łożyskowe tego rodzaju spełniają wszystkie standardy higieny.

Z odpornych na chemię produktów poleca się także rozwiązania serii Life-Lube. To komponenty będące połączeniem wspomnianych modeli Silver-Lube oraz skutecznych wkładek Molded-Oil.

Jeśli jesteś zainteresowany produktami NSK-RHP, ściągnij katalog łożysk i znajdź optymalne rozwiązanie dla siebie. W przypadku problemów z dobraniem komponentów skontaktuj się z naszym działem specjalistów. Razem wybierzemy najbardziej dopasowane łożysko toczne dla Twojej maszyny bądź urządzenia.