Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie preparaty do uszczelniania wybrać?

Jakie preparaty do uszczelniania wybrać

Jakie preparaty do uszczelnienia wybrać? Interesuje Cię skuteczna i przede wszystkim niezawodna chemia techniczna? Już teraz zapoznaj się z asortymentem marki Loctite! Szczegóły na temat polecanych uszczelniaczy znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

 

  1. Jakie preparaty do uszczelniania oferuje Loctite?
  2. Jakie masy uszczelniające proponuje Loctite?

 

Oferta chemii przemysłowej proponowana przez markę Loctite jest tak rozbudowana, że każdy klient możne znaleźć właściwie wszystko, czego potrzebuje. Dostępne są między innymi preparaty do uszczelniania i masy uszczelniające. Czym wyróżniają się proponowane przez Loctite produkty uszczelniające? Na pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

 

Jakie preparaty do uszczelniania oferuje Loctite?

uszczelniacze LoctiteW asortymencie Loctite znajdziesz szeroką gamę preparatów do uszczelnienia. Polecamy pobrać katalog Loctite i zapoznać się z parametrami technicznymi oraz zastosowaniem wszystkich rozwiązań, aby ostatecznie wybrać ten produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Poniżej natomiast w skrócie omawiamy najpopularniejsze preparaty do uszczelnienia, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów.

 

Uszczelniacze powierzchni kołnierzowych

Jeśli potrzebujesz skutecznego uszczelniacza powierzchni kołnierzowych, koniecznie sprawdź preparat 510. To wysokowytrzymałe rozwiązanie Loctite w różowym kolorze. Świetnie sprawdzi się nie tylko przy sztywnych aluminiowych odlewach obudowy przekładni, ale i żeliwnych. Wielu klientów stosuje niniejszy uszczelniacz również przy obudowach pomp wodnych i ogólnie w budowie maszyn. Bazą uszczelniacza powierzchni kołnierzowych 510 jest dimetakrylowy ester. Preparat można wykorzystywać tam, gdzie temperatura pracy wynosi od -55 do 150 stopni Celsjusza.

 

Uszczelniacz do rur

W przypadku uszczelniaczy do rur polecamy szczególnie preparat oznaczony jako 511. To świetna opcja do uszczelniania nie tylko rur o średnicy maksymalnej 2″, ale także gwintów rurowych złączek czy dociąganych metalowych złączek gwintowanych. Niniejszy produkt wykorzystuje się w trakcie montażu. Uszczelniacz 511 ma kolor kremowy i może zostać wykorzystany tam, gdzie temperatura sięga maksymalnie 150 stopni Celsjusza.

 

Uszczelniacze hydrauliczne

W ofercie Loctite dostępne są także uszczelniacze hydrauliczne. Na uwagę zasługuje preparat oznaczony symbolem 542. Ten produkt Loctite poleca się do stosowania przy systemach pneumatycznych i hydraulicznych, w których występują małe gwinty. Do jego zalet zalicza się fakt, że świetnie sprawdza się również tam, gdzie występują wibracje. Uszczelniacz hydrauliczny nie tylko uszczelnia, ale i skutecznie zabezpiecza wspomniane wyżej złączki. Maksymalna temperatura, w której zachowuje wszystkie swoje właściwości, wynosi 150 stopni Celsjusza.

 

Jakie masy uszczelniające proponuje Loctite?

Poza wspomnianymi wyżej uszczelniaczami w ofercie Loctite można znaleźć także specjalne masy uszczelniające. Poniżej przedstawiamy te preparaty, na które warto zwrócić uwagę.

 

Masy uszczelniające 598

Masa uszczelniająca 598 z serii Gasket Silicone Black to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują szybko utwardzającego się preparatu, skutecznie wypełniającego szczeliny nieprzekraczające 6 mm. Produkty te doskonale sprawdzą się także jako dodatkowe zabezpieczenie dla tak zwanych uszczelek stałych. Do zalet masy uszczelniającej 598 zalicza się neutralność w stosunku do innych materiałów, dużą odporność na wysokie temperatury i silnikowe oraz przekładniowe oleje. Preparat można wykorzystać także do uszczelniania wiotkich czy sztywnych olejowych mis. Tego rodzaju masa uszczelniająca przystosowana jest do temperatury nieprzekraczającej 205 stopni Celsjusza. Bazą niniejszego produktu jest oksymowy silikon. Sam preparat ma kolor miedziany.

 

Masa uszczelniające 5920

Masa uszczelniająca 5920 jest całkiem podobna do wyżej wspomnianego preparatu. To seria Gasket Silicone Copper, która także idealnie sprawdzi się przy szczelinach nie większych niż 6 mm. Produkty nie powodują korozji i również można wykorzystać je jako dodatkową ochronę dla stałych uszczelek. Czym zatem różni się masa uszczelniająca 5920 od 598? Głównie temperaturą pracy. W tym przypadku maksymalna temperatura pracy wynosi 315 stopni Celsjusza.

 

Masy uszczelniające HIGH TEMPT RTV SILICONE BLUE

Wyżej wspomniana seria obejmuje masy uszczelniające, które wyróżniają się kolorem niebieskim. Produkty tej gamy doskonale sprawdzą się do uszczelniania nie tylko pokryw zaworów, ale i pomp wodnych czy obudów skrzyń biegów. Masę uszczelniającą HIGH TEMPT RTV SILICONE BLUE można wykorzystać tam, gdzie temperatura wynosi nie więcej niż 200 stopni Celsjusza. Do jej zalet zalicza się fakt, że nie powoduje korozji oraz to, że skutecznie uszczelnia — również połączenia przewodów znajdujących się w układach chłodzenia.

 

+48 71 341 69 75