Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie SKF łożyska kulkowe zwykłe proponuje swoim klientom?

Jakie SKF łożyska kulkowe zwykłe proponuje swoim klientom

Interesują Cię łożyska superprecyzyjne? A może szukasz łożysk kulkowych zwykłych, które zagwarantują wydajną i bezawaryjną pracę Twojej maszynie? Produkty SKF idealnie nadają się do każdych warunków pracy — wystarczy wybrać odpowiednie łożysko. Jakie łożyska kulkowe proponuje swoim klientom szwedzka marka SKF? Szczegóły na temat łożysk kulkowych znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

 

  1. Jakie łożyska kulkowe proponuje SKF?
  2. Sposoby uszczelniania łożysk kulkowych SKF

 

Jeśli chodzi o SKF łożyska tej marki cieszą się w Polsce sporą popularnością. Klienci często wybierają łożyska kulkowe zwykłe, łożyska ślizgowe czy inne łożyska SKF z tego względu, że są to produkty wysokiej jakości, dostępne w atrakcyjnych cenach. Szukasz łożysk kulkowych marki SKF, ale nie wiesz, czy faktycznie niniejsze rozwiązania spełnią Twoje oczekiwania? Czym wyróżniają się łożyska kulkowe szwedzkiej firmy? Które komponenty sprawdzą się przy dużych prędkościach obrotowych? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

Jakie łożyska kulkowe proponuje SKF?

SKF łożyska kulkoweStandardowe łożyska kulkowe zwykłe wyróżniają się prostą konstrukcją. To nierozłączne rozwiązania, które mogą pracować przy wysokich prędkościach obrotowych. Dodatkowo są trwałe i wytrzymałe. Do ich zalet zalicza się również fakt, że wymagają właściwie niewielkiej obsługi.

Modele kulkowe są ogólnie najczęściej wykorzystywanym typem łożysk. Z tego względu wielu producentów wykonuje je w przeróżnych odmianach konstrukcyjnych i wielkościach. Dlatego pamiętaj o tym, aby zawsze zwracać uwagę nie tylko na rodzaj, ale i na wymiar — a mianowicie, powinna interesować Cię przede wszystkim średnica zewnętrzna i wewnętrzna. Dotyczy to właściwie każdego łożyska — nie tylko kulkowego, bo także takich modeli, jak łożyska ślizgowe przegubowe, łożyska baryłkowe, stożkowe, walcowe, igiełkowe czy inne.

Kulkowy produkt dostępny jest w wersji zwykłej jednorzędowej, jednorzędowej z kanałkami do wkładania kulek, zwykłej ze stali nierdzewnej i dwurzędowej.

 

Łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe

Zwykłe jednorzędowe komponenty marki SKF wyróżniają się głębokimi i nieprzerwanymi bieżniami. Bieżnie te ściśle przylegają to elementów tocznych w kształcie kulek. Dzięki temu łożyska mogą bez problemu przenosić obciążenia poprzeczne i wzdłużne w dwóch kierunkach.

Jednorzędowe zwykłe modele dostępne są w wariancie otwartym lub uszczelnionym. Jeśli interesuje Cię wybór łożysk kulkowych w wymiarach calowych czy komponentów ze stożkowym otworem, takie opcje również znajdziesz w ofercie.

 

Łożyska ze stali nierdzewnej

SKF produkuje łożyska także w pełni ze stali nierdzewnej. To specjalne rozwiązania, które wyróżniają się wysoką odpornością na korozję. Modele w takim wykonaniu przejmują siły promieniowe i osiowe w dwóch kierunkach. Charakteryzują się niższą nośnością w porównaniu do łożysk, które wyprodukowano ze stali wysokochromowej.

 

Łożysko z kanałkiem do wkładania elementów tocznych

Asortyment obejmuje łożyska z kanałkiem, przez który wkłada się elementy toczne. Znajduje się on zarówno w pierścieniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Dzięki temu w takim łożysku można zmieścić większą ilość kulek w porównaniu do standardowych zwykłych łożysk kulkowych marki SKF.

Do zalet łożysk z kanałkiem do wkładania kulek zalicza się zdolność przenoszenia dużo większych obciążeń w promieniowym kierunku. Z drugiej jednak strony możliwość przejmowania sił osiowych w takich łożyskach jest nieco ograniczona. Dodatkowo łożyska z kanałkami do wkładania kulek nie mogą osiągać tak dużych prędkości, jak modele pozbawione kanałków.

 

Łożyska dwurzędowe kulkowe

Modele zwykłe dostępne są także w wariancie dwurzędowym. Przenoszą zarówno obciążenia poprzeczne, jak i wzdłużne. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie nośność komponentu jednorzędowego nie jest wystarczająca.

Warto wiedzieć, że dwurzędowe łożyska SKF proponuje jedynie w wersji otwartej. A zatem w asortymencie nie znajdziesz łożysk z uszczelnieniem czy blaszką ochronną.

Więcej informacji na temat łożysk kulkowych znajdziesz w katalogu producenta. Sprawdź katalog SKF już teraz i znajdź optymalne rozwiązanie dla swojej maszyny!

 

Gdzie szukać informacji na temat łożysk SKF?

Jeśli interesują Cię rozwiązania proponowane przez szwedzką markę SKF, koniecznie pobierz portfolio produktów SKF. W takiej broszurze znajdziesz szczegółowe informacje techniczne na temat każdego dostępnego w ofercie rozwiązania. Szukasz odpowiedniego łożyska wieńcowego? Informacje na temat łożysk wieńcowych znajdziesz właśnie w katalogu łożysk SKF. Ogólnie taka broszura obejmuje łożyska ślizgowe, łożyska hybrydowe, łożyska oczkowe, łożyska cienkościenne, łożyska magnetyczne, dane na temat łożysk zwykłych łożysk i innych rozwiązań. A zatem, bez względu na to, jakie typy łożysk tocznych czy ślizgowych Cię interesują, gwarantujemy, że w ofercie SKF znajdują się wszystkie produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli nie możesz znaleźć optymalnej opcji dla siebie, skontaktuj się z dystrybutorem SKF lub bezpośrednio producentem łożysk tocznych. Sprawdź ofertę łożysk ślizgowych i tocznych już teraz, aby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie!

 

Sposoby uszczelniania łożysk kulkowych

Prawidłowo dobrane łożyska SKF zmniejszają ilość występowania nieplanowanych przestojów. W niektórych aplikacjach — szczególnie w mocno zanieczyszczonym środowisku, poleca się montować oczywiście rozwiązania uszczelnione. Nie kupuj wówczas łożyska kulkowego otwartego! Jeśli chodzi o uszczelnienia, lista produktów SKF obejmuje blaszki ochronne, uszczelnienia bezstykowe, uszczelnienia o niskim tarciu i uszczelnienia stykowe.

Nie tylko zanieczyszczenia mają wpływ na konieczność zamontowania uszczelnienia. Tego typu ochronę stosuję się także przy dużych prędkościach obrotowych, kiedy istnieje ryzyko, że środek smarny będzie w trakcie pracy wyciekać. Jeśli takie zjawisko jest nie do przyjęcia, trzeba zamontować specjalne konstrukcyjne komponenty.