Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie sprzęgła do silników elektrycznych IEC?

Jakie sprzęgła do silników elektrycznych IEC?

Jakie sprzęgła do silników elektrycznych IEC wybrać? Które rozwiązania sprawdzą się najlepiej w sprężarkach? Sprawdź naszą propozycję już teraz!

  1. Jakie sprzęgło do silnika elektrycznego?
  2. Czym wyróżniają się sprzęgła ROTEX?

Szukasz wydajnego sprzęgła do silnika elektrycznego? Interesują Cię jedynie sprawdzone komponenty, gwarantujące skuteczność oraz niezawodność? Sprawdź produkty marki KTR! Gwarantujemy, że bez względu na to, którą opcję wybierzesz, spełni ona wszystkie Twoje oczekiwania i wymagania Twojej aplikacji. Jakie serie zatem poleca się przy silnikach elektrycznych IEC?

Jakie sprzęgło do silnika elektrycznego?

Do silników elektrycznych IEC poleca się przede wszystkim sprzęgła skrętnie elastyczne ROTEX marki KTR. Na uwagę zasługują szczególnie modele, w których wykorzystuje się łącznik 92 Shore A. Łącznik elastyczny o tej twardości produkuje się z poliuretanu lub jego ulepszonej wersji. W pierwszym przypadku (PUR) otrzymujemy element, który może pracować w temperaturze od -40 do 90 stopni Celsjusza, krótkotrwale od -50 do 120 stopni Celsjusza. Do zalet łącznika z poliuretanu zalicza się głównie dobre tłumienie. Elementy wykonane z T-PUR natomiast przystosowane są do pracy w temperaturze od -50 do 120 stopni Celsjusza i krótkotrwale od -50 do 150 stopni Celsjusza. W porównaniu ze standardowym rozwiązaniem wyróżniają się dłuższym okresem eksploatacyjnym, ulepszonymi właściwościami związanymi z tłumieniem drgań i świetną odpornością na podwyższoną temperaturę.

Wybierając optymalny wariant sprzęgła ROTEX, zwróć szczególną uwagę na dane techniczne dostępnych w ofercie komponentów. Ściągnij tabelę doboru sprzęgieł do silników elektrycznych IEC już teraz i zdecyduj, który rozmiar produktu będzie dla Twojej aplikacji najlepszą opcją. Jeśli masz problem z wybraniem odpowiedniego sprzęgła, skontaktuj się z nami.

Czym wyróżniają się sprzęgła ROTEX?

Czym wyróżniają się sprzęgła ROTEX?Popularne sprzęgła ROTEX to modele skrętnie elastyczne kłowe, które uważa się za najbardziej uniwersalne rozwiązania. Na tle innych produktów wyróżniają się kompaktową budową oraz niską masą. Mimo niewielkich rozmiarów są w stanie przenosić duże momenty obrotowe. Do zalet produktów tej serii zalicza się również zdolność skutecznego kompensowania odchyłek wałów oraz tłumienia i redukowania drgań i udarów.

Marka KTR produkuje skrętnie elastyczne sprzęgła ROTEX w różnych wariantach. Poza standardowym wykonaniem dostępne są również rozwiązania z pierścieniem zaciskowym, wersje z kołnierzami, z tarczą hamulcową czy dwukardonowe opcje. Między sobą wspomniane produkty różnią się nie tylko konstrukcją, ale i możliwościami oraz przeznaczeniem. Dlatego przed zakupem zawsze zalecamy zapoznać się z danymi technicznymi większości wariantów, by następnie wybrać te modele, które spełniają wymagania danej aplikacji. Warto ściągnąć katalog KTR, w którym znajdziesz wszystkie informacje na temat interesujących Cię sprzęgieł.