Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie sprzęgła magnetyczne wybrać?

Jakie sprzęgła magnetyczne wybrać?

Jakie sprzęgła magnetyczne wybrać? Jeśli zastanawiasz się, której marki produkty tego rodzaju kupić, zapraszamy do lektury! Dziś omówimy sprzęgła magnetyczne KTR, które cieszą się dużą popularnością wśród wymagających klientów.

  1. Co to jest sprzęgło magnetyczne?
  2. Czym wyróżnia się sprzęgło magnetyczne MINEX KTR

Na rynku aktualnie można znaleźć sprzęgła w przeróżnych odmianach. Poza popularnymi rozwiązaniami kłowymi dostępne są na przykład modele palcowe, zębate, płytkowe, kołnierzowe czy tytułowe magnetyczne. Czym są sprzęgła magnetyczne i gdzie znajdą zastosowanie? Odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym wpisie. W drugiej części tekstu omawiamy także serię sprzęgieł magnetycznych KTR, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Co to jest sprzęgło magnetyczne?

Standardowe sprzęgło magnetyczne to rozwiązanie, w którym moment obrotowy przenosi się bezstykowo za pośrednictwem magnetycznych sił pomiędzy magnetycznymi wirnikami wyposażonymi w magnesy. Wewnętrzny wirnik montowany od napędzanej strony ma cylindrycznie umieszczone magnesy. W zewnętrznym natomiast magnesy instaluje się na obwodzie od wewnątrz, sam wirnik mocuje się od strony napędowej.

Na tle innych modeli sprzęgieł rozwiązania magnetyczne gwarantują dużo większe bezpieczeństwo w sytuacji, gdy dochodzi do przeciążenia.

Czym wyróżnia się sprzęgło magnetyczne MINEX KTR

Czym wyróżnia się sprzęgło magnetyczne MINEX KTRTrwałe sprzęgła magnetyczne serii MINEX KTR to wydajne i bezpieczne rozwiązania. Produkt dostępny jest zarówno bez, jak i z osłoną separującą. Komponenty tej serii bezstykowo przenoszą moment obrotowy od 0,15 do 1 000 Nm. Wartość ta oczywiście może różnić się w zależności od wariantu, który wybierzesz. Dlatego zaleca się, by przed złożeniem zamówienia, zawsze sprawdzić dokładnie wszystkie parametry w katalogu producenta.

W modelach, w których stosuje się osłonę separującą, magnesy mocuje się w sposób promieniowy. Produkty serii MINEX wyróżniają się nie tylko wydajnością, ale i długim okresem eksploatacyjnym. Ponadto gwarantują skuteczną kompensację promieniową oraz osiową. Modele MINEX-S hermetycznie oddzielają łączone wału i pozwalają na odseparowanie roboczego miejsca od atmosfery. To świetne rozwiązanie dla aplikacji, w których pracujące elementy nierzadko mają styczność z agresywnymi mediami, np. kwasami.

Sprzęgła magnetyczne z ceramiczną osłoną separującą

W ofercie KTR dostępne są także sprzęgła magnetyczne Minex wyposażone w ceramiczną osłonę separującą. W porównaniu z klasycznym rozwiązaniem modele te charakteryzują się brakiem jakichkolwiek strat, będących skutkiem działających prądów błądzących. Ponadto w samym sprzęgle nie akumuluje się ciepło i tym samym komponent nie wymaga regularnego chłodzenia. Produkty z ceramiczną osłoną separującą świetnie sprawdzą się w pracy „na sucho” na przykład w napędach próżniowych pomp czy sprężarek.