Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie zmywacze do farb i lakierów kupić?

jakie zmywacze do farb i lakierów kupić

Jak usunąć stary lakier bez konieczności szlifowania? Polecamy wykorzystać do tego odpowiedni zmywacz przemysłowy! W jakich sytuacjach sprawdzi się preparat tego rodzaju? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

 

  1. Czym są zmywacze do farb i lakierów?
  2. Do czego przyda się zmywacz przemysłowy?
  3. Jak używać zmywaczy do farb i lakierów?
  4. Wskazówki i środki ostrożności

 

W jaki sposób można usunąć starą lakierniczą powłokę? Czy jest prosty sposób na pozbycie się naklejek na przykład z lodówki? Jaki preparat da sobie radę ze śrubą, która została wcześniej “zapieczona”? Odpowiedzią na powyższe pytania są specjalne zmywacze przemysłowe. Czym są zmywacze do farb i lakierów? Do czego przydają się preparaty tego rodzaju? Jak używać zmywaczy do farb i lakierów? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

 

Czym są zmywacze do farb i lakierów?

zmywacze do farb i lakierówPisząc zmywacze do farb i lakierów, mamy na myśli zmywacze przemysłowe, które nadają się do usuwania olejów, tłuszczy, nagarów, kurzu, sadzy, resztek brudu i innych trudno usuwalnych zanieczyszczeń. Najczęściej zmywacze tego rodzaju wykorzystuje się nie tylko do czyszczenia danej powierzchni, ale także do przygotowania jej przed nałożeniem kleju lub silikonów. Jeśli zatem szukasz preparatu, dzięki któremu bez problemu utrzymasz czystość w swoim warsztacie lub w miejscu pracy, gwarantujemy, że odpowiednio dobrany zmywacz przemysłowy spełni Twoje oczekiwania.

 

Do czego przyda się zmywacz przemysłowy?

Do czego przyda się zmywacz przemysłowy? Wszystko zależy od tego, jaki preparat kupisz. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, zastanów się, do czego potrzebujesz zmywacza. Nieco innego rozwiązanie wybierzesz, szukając zmywacza do etykiet, a innego do kleju.

Jeśli szukasz skutecznego zmywacza do etykiet, koniecznie sprawdź ofertę marki WEKEM. W asortymencie znajdziesz specjalne preparaty, które usuwają etykietę, nie naruszając powierzchni, do której została ona wcześniej przyklejona. Zmywacze do etykiet dostępne w ofercie WEKEM przeznaczone są do takich powierzchni jak szkło, karton, metal, powierzchnia lakierowana czy wykonana z tworzywa sztucznego. W przypadku powierzchni wykonanych z tworzywa sztucznego lista materiałów nie obejmuje pleksiglasu oraz poliwęglanu.

Jak działa zmywacz przemysłowy do etykiet? Otóż w składzie preparatów tego rodzaju znajduje się rozpuszczalnik, który następnie przenika przez etykietę i skutecznie niszczy trwałą strukturę kleju.

W przypadku zmywacza do kleju mieliśmy na myśli klasyczne preparaty, które w porównaniu do produktów przeznaczonych do usuwania etykiet mają szersze zastosowanie. Za pomocą zmywacza do kleju bez problemów usuniesz z powierzchni kleje, farby, silikony czy resztki uszczelnień oraz szczeliw.

Decydując się na zmywacz przemysłowy do farb i lakierów, dokładnie sprawdź, do jakich powierzchni jest on przeznaczony. Dostępne w ofercie WEKEM preparaty świetnie radzą sobie z usuwaniem farby z metalu, ceramiki, drewna, polietylenu, polipropylenu czy wyrobów szklanych.

 

Jak używać zmywaczy do farb i lakierów?

Jak używać zmywaczy do farb i lakierów? Biorąc pod uwagę powszechnie dostępne informacje, rekomenduje się, aby na początku odpowiednio się przygotować. A mianowicie warto założyć — dla własnego bezpieczeństwa — odzież ochronną, w tym okulary i rękawice.

Kiedy już będziesz gotowy, przygotuj powierzchnię, z której planujesz zmyć farbę lub lakier. Oczyść ją i usuń luźne fragmenty farby czy lakieru.

Kolejny krok to wykorzystanie zmywacza. Nałóż go zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta preparatu. Jeśli do zmycia farby lub lakieru wykorzystujesz zmywacz na bazie rozpuszczalników, koniecznie zadbaj o dobrą wentylację w pomieszczeniu.

Po nałożeniu zmywacza należy poczekać. W zależności od produktu czas oczekiwania może wynosić nawet 30 minut. Kiedy minie określony czas, użyj szczotki lub szpachelki do tego, aby usunąć rozpuszczoną farbę lub lakier z danej powierzchni.

Ostatni etap to umycie powierzchni. Kiedy tylko usuniesz starą farbę lub lakier, dokładniej umyj powierzchnię wodą w celu usunięcia ewentualnych pozostałości po zmywaczu.

 

Wskazówki i środki ostrożności

Przy zmywaczach warto pamiętać o pewnych środkach ostrożności. O dwóch aspektach już wspominaliśmy w akapicie powyżej. A mianowicie o noszeniu odpowiedniej odzieży ochronnej oraz o wentylacji. W pierwszym przypadku polecamy zakładać nie tylko rękawice i okulary, ale także maski — szczególnie jeśli będziemy stosować zmywacz bazie rozpuszczalnika.

Pamiętaj, aby używać zmywacza w pomieszczeniu, które ma dobrą wentylację lub na otwartej przestrzeni. Chodzi o to, aby nie wdychać toksycznych oparów.
Ponadto zmywacze należy odpowiednio przechowywać. Jeśli chcesz użyć preparatu w domu do własnych celów, koniecznie schowaj zmywacz w miejscu, które nie jest łatwo dostępne zarówno dla dzieci, jak i zwierząt.

Równie istotną kwestią jest recykling oraz utylizacja. Opakowania po zmywaczach trzeba odpowiednio utylizować — zgodnie z lokalnymi przepisami.