126 odsłon

Jakiej marki łożyska kulkowe wahliwe kupić?

Jakiej marki łożyska kulkowe wahliwe kupić?

Jakiej marki łożyska kulkowe wahliwe kupić? Wszystko zależy od warunków pracy i środowiska. Przy wymagających aplikacjach i trudnym otoczeniu polecamy rozwiązania szwedzkiej marki SKF. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do dalszej lektury!

  1. Jakie łożyska kulkowe wahliwe produkuje SKF?
  2. Krótka charakterystyka popularnych łożysk kulkowych wahliwych

Nasi klienci często wybierają łożyska SKF ze względu na dobrą cenę, wysoką jakość i wytrzymałość. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych łożysk kulkowych wahliwych, sprawdź koniecznie rozwiązania wspomnianej marki. Dziś przedstawiamy podstawowe informacje na ich temat, a szczegóły zajdziesz w katalogu producenta.

Jakie łożyska kulkowe wahliwe produkuje SKF?

Szwedzkie łożyska kulkowe wahliwe marki SKF to rozwiązania składające się z dwóch rzędów elementów tocznych. Kulki mają wspólną bieżnie kulistą, którą umieszcza się w zewnętrznym pierścieniu. Niniejsze komponenty wykazują niewrażliwość na kątową niewspółosiowość wału względem oprawy. Wyróżniają się niższym tarciem, co przekłada się między innymi na również niższą temperaturę roboczą, nawet tam, gdzie występują bardzo duże prędkości.

W ofercie marki SKF znajdziesz między innymi łożyska kulkowe wahliwe o konstrukcji podstawowej, wyposażone w szeroki pierścień wewnętrzny lub uszczelnione.

Krótka charakterystyka popularnych łożysk kulkowych wahliwych

Krótka charakterystyka popularnych łożysk kulkowych wahliwychDwurzędowe łożysko kulkowe wahliwe o podstawowej konstrukcji produkuje się w otworem walcowym lub stożkowym o zbieżności 1:12. W ofercie znajdziesz duże komponenty (seria 130 i 139), zaprojektowane z myślą o przemyśle papierniczym. Modele te doskonale sprawdzą się tam, gdzie wymagane są niskie opory tarcia i gdzie parametr ten jest ważniejszy, niż możliwość przenoszenia bardzo dużych obciążeń. W łożyskach tych stosuje się pierścieniowy rowek i trzy otwory smarowe na pierścieniu zewnętrznym oraz sześć na pierścieniu wewnętrznym.

Produkty o szerokim pierścieniu wewnętrznym to wahliwe rozwiązania, które poleca się mniej wymagającym zastosowaniom. Ustala się je osiowo na wale za pośrednictwem szyjkowego wkrętu lub części w postaci kołka.

W swoich łożyskach kulkowych wahliwych marka SKF stosuje koszyki z blachy stalowej tłoczonej, z mosiądzu lub wykonane z poliamidu wzmocnionego szklanym włóknem. Dostępne są jednoczęściowe lub dwuczęściowe rozwiązania, które centruje się na elementach tocznych.

Modele serii 22 oraz 23 dostępne są także w wariancie uszczelnionym. W tym przypadku stosuje się uszczelnienie stykowe, wykonane z kauczuku butadienowo-aktrylonitrylowego (NBR). Materiał ten wyróżnia się doskonałą odpornością na ścieranie oraz działanie olejów. Uszczelnienia te dodatkowo wzmacnia się wkładką wykonaną z blachy stalowej (2RS1). Dopuszczalna temperatura robocza komponentów uszczelnionych wynosi -40 – 100 stopni Celsjusza. Niniejsze łożyska kulkowe wahliwe krótko mogą pracować w temperaturze do 120 stopni Celsjusza.

 

+48 71 341 69 75