Jakiej marki zespoły łożyskowe samonastawne wybrać? Jeśli interesują Cię niezawodne, skuteczne i wydajne rozwiązania, sprawdź nasze polecenia już teraz.
Potrzebujesz wydajnego zespołu łożyskowego samonastawnego, ale masz problem z wybraniem odpowiedniej marki? Pamiętaj, że w pierwszej kolejności ważne jest, aby komponent został prawidłowo dobrany do warunków pracy i środowiska. Decyzję związaną z producentem można podjąć później. Jeśli nie wiesz, której marki zespoły samonastawne kupić, warto wspomóc się opiniami klientów, którzy już korzystali z produktów danej firmy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy dwóch producentów, którzy produkują wysokiej jakości zespoły łożyskowe samonastawne. Bez względu na to, kogo wybierzesz, gwarantujemy, że produkt spełni Twoje oczekiwania i wymagania danej aplikacji. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z artykułem.
Jakie zespoły samonastawne proponuje marka Koyo?
Jeśli interesują Cię stosunkowo tanie zespoły samonastawne, które jednocześnie będą wyróżniać się bardzo dobrą jakością, już teraz sprawdź komponenty proponowane przez markę Koyo. W standardzie otrzymujesz produkt zbudowany z następujących elementów:
- otwór smarowy,
- smarowniczka,
- pierścień zewnętrzny wyposażony w kulistą powierzchnię zewnętrzną,
- olejowa uszczelka,
- kulka oraz koszyk,
- szeroki wewnętrzny pierścień,
- dzielona oprawa,
- imbusowy wkręt dociskowy,
- odrzutnik.
W przypadku rodzaju oprawy, do wyboru masz oprawę dzieloną, kołnierz kwadratowy, kołnierz rombowy, kołnierz okrągły ze sworzniowym połączeniem, modele z oprawą ze stali tłoczonej, typ kasetowy, naciągowy oraz zawieszany.
Jakie zalety mają zespoły łożyskowe samonastawne Koyo?
Do zalet zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo zalicza się maksymalną nośność i precyzję, optymalne pasowanie, przemyślany samonastawny mechanizm, najlepszą szczelność, łatwe smarowanie oraz prosty montaż i obsługa.
Na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się wysoką precyzją obrotu oraz możliwością osiągania dużych prędkości obrotowych. Ponadto mają mechanizm wahliwy zbudowany z kulistej powierzchni zewnętrznej na łożysku i oprawy z kulistą powierzchnią łożyskowego gniazda. Taka konstrukcja sprawia, że odchylenie od środka wału, które jest spowodowane głównie skręceniem osi symetrii wału lub przesunięciem, zespół łożyskowy automatycznie koryguje. Dzięki temu eliminowane są na bieżąco nietypowe obciążenia działające na łożysko, co gwarantuje również większą trwałość znamionową. Dopuszczalną kąt wychylenia standardowego produkty wynosi 3 stopnie, natomiast modeli z osłoną – 1 stopień.
Uszczelnienie zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo
W zespołach łożyskowych marka Koyo wykorzystuje olejową uszczelkę, którą montuje się w zewnętrznym pierścieniu oraz odrzutnik montowany w pierścieniu wewnętrznym. Olejowe uszczelnienie producent wykonuje z kauczuku syntetycznego, który wyróżnia się świetną odpornością na oleje. Wargi tego rodzaju uszczelnienia stykają się z wewnętrznym pierścienia pod odpowiednim naprężeniem.
Potrzebujesz zespołu łożyskowego, które będzie pracować w mocno zanieczyszczonym środowisku oraz tam, gdzie występuje duży poziom wilgotności? Polecamy wybrać modele z trójwargową uszczelką lub z osłoną. Oba elementy zapobiegają wnikaniu zanieczyszczeń z zewnątrz oraz wody do wnętrza zespołu łożyskowego. Tym samym gwarantują długi okres eksploatacyjny.
Dlaczego warto wybrać zespół łożyskowy SNR?
Poza rozwiązaniami marki Koyo sporą popularnością wśród naszych klientów cieszą się także zespoły łożyskowe samonastawne SNR. Każdy produkty tego rodzaju łączy ze sobą dwa elementy: oprawę z łożyskiem wahliwym, który czasem nazywa się łożyskiem samonastawnym.
W asortymencie SNR znajdziesz oprawy wykonane z żeliwa, tworzywa termoplastycznego, stali nierdzewnej lub blachy stalowej. Jednoczęściowe rozwiązania mają odpowiedni system, który ułatwia dosmarowywanie pracującego wewnątrz łożyska.
Same łożyska wahliwe, które producent wykorzystuje w swoich oprawach, opierają się budową na komponentach kulkowych serii 62 oraz 63. Wyróżniają się między innymi wypukłym pierścieniem zewnętrznym. W odpowiedniej oprawie łożyska samonastawne mogą przemieszczać się w osiowym kierunku. Dzięki tej możliwości bez problemu kompensują małe niewspółosiowości wału.
Rodzaje opraw do zespołów łożyskowych SNR
Jakie oprawy proponuje SNR? W ofercie dostępne są oprawy dzielone, jednoczęściowe, naciągowe, kołnierzowe, swobodne oraz kasetowe. To modele przeznaczone do wałów o średnicy od 12 mm do 140 mm. Można zamontować je za pomocą śrub mocujących, tulei wciskanej, mimośrodowego mocującego pierścienia lub prasy. W przypadku uszczelnienia natomiast dostępne są uszczelki jednowargowe, trójwargowe, wielowargowe, elastomerowe i bezstykowe.
Jak dobrać zespół łożyskowy SNR?
Jak dobrać zespół łożyskowy SNR? Aby mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz optymalną opcję, musisz wziąć pod uwagę następujące kryteria:
- prędkość obrotowa i dokładność,
- rodzaj obciążenia i jego wartość,
- zakres temperatur pracy,
- warunki instalacji,
- wymagany poziom czystości,
- częstotliwość konserwacji,
- wymagania typu: ochrona przeciw korozji,
- emisja hałasu,
- rodzaj uszczelnienia,
- poziom zanieczyszczenia środowiska pracy.
Jeśli masz problem z dobraniem zespołu łożyskowego, skontaktuj się z naszym technikiem już teraz. Wspólnie znajdziemy optymalny komponent dla Twojej maszyny.