Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Japońskie łożyska dla branży stalowej

Potrzebujesz wydajnych i niezawodnych łożysk, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach? Sprawdź japońskie łożyska dla branży stalowej! Gwarantujemy, że rozwiązania NSK spełnią Twoje oczekiwania.

  1. Jakie łożyska dla przemysłu stalowego?
  2. Czym wyróżniają się łożyska toczne NSK?

Japońska marka NSK stworzyła specjalną linię łożysk tocznych, przeznaczonych do pracy w ekstremalnych warunkach. Sprawdzą się między innymi w aplikacjach, w których występują duże zanieczyszczenia, wahania temperatur, nierzadko także uderzenia oraz ruchy wahadłowe. Jeśli potrzebujesz rozwiązań dla branży stalowej, koniecznie sprawdź japońskie łożyska toczne marki NSK. Dziś w skrócie przedstawiamy podstawowe informacje na temat dostępnych opcji.

Jakie łożyska dla przemysłu stalowego?

W ofercie marki NSK dostępne są między innymi łożyska baryłkowe odpowiednio uszczelnione, zaprojektowane z myślą o maszynach przeznaczonych do ciągłego odlewania. Skutecznie zabezpieczone komponenty doskonale sprawdzą się przy ogromnym zanieczyszczeniu. Do wspomnianych urządzeń przygotowano również łożyska stożkowe i walcowe z pierścieniem samonastawnym zewnętrznym.

Asortyment obejmuje także łożyska stożkowe dla walcarek. Ponadto dostępne są rozwiązania przeznaczone do pracy w przenośnikach łańcuchowych, maszynach spiekalniczych, prostownic do blach czy konwertorów LD. Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami tocznymi dla maszyn wykorzystywanych w przemyśle stalowym, pobierz katalog NSK już teraz i znajdź optymalną opcję dla siebie! W przypadku problemów z dobraniem odpowiedniego komponentu skontaktuj się z naszym fachowcem.

Czym wyróżniają się łożyska toczne NSK?

Czym wyróżniają się łożyska toczne NSK?Oferta dla branży stali obejmuje łożyska toczne w przeróżnych wersjach. Na przykład dla walców roboczych poleca się czterorzędowe łożyska stożkowe. Komponenty te przystosowane są do pracy przy wysokich lub niskich prędkościach, ciężkich obciążeniach, wibracjach oraz udarach. Równie świetnie sprawdzą się przy dużych temperaturach oraz w aplikacjach, w których mają kontakt z wodą. Wspomniane łożyska stożkowe czterorzędowe znajdą zastosowanie w walcarkach wygładzających (również do blach cienkich), do walcowania na zimno oraz do walcowania taśm na gorąco. Dostępne są także produkty do walców oporowych.

Dla maszyn spiekalniczych marka NSK przygotowała specjalne rozwiązania uszczelnione Sealed-Clean. W przenośnikach natomiast sprawdzą się popularne łożyska baryłkowe serii HSP oraz oprawy dzielone. Bezawaryjną i wydajną pracę maszyn do ciągłego odlewania gwarantują łożyska stożkowe oraz walcowe z samonastawnymi pierścieniami. Do aplikacji tego rodzaju poleca się także zespoły łożyskowe dzielone i modele typu SWR. W dźwigach natomiast stosuje się łożyska walcowe wyposażone w pełną liczbę wałeczków.

Jeśli potrzebujesz produktów do rolek samotoków, koniecznie sprawdź komponenty typu Molded-Oil lub walcowe rozwiązania serii EW + EM. Te ostatnie wyróżniają się dużą obciążalnością, wysoką precyzją, cichą pracą oraz wysokosprawnym stalowym koszykiem. Modele EW charakteryzują się także podwyższoną nośnością.

Więcej informacji technicznych znajdziesz w katalogu producenta. Pobierz broszurę i znajdź optymalne rozwiązanie dla swojej maszyny już teraz.