Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Japońskie łożyska kulkowe do specjalnych środowisk

japońskie łożyska kulkowe do specjalnych środowisk

Jakie łożyska kulkowe do specjalnych środowisk warto wybrać? Jeśli interesują Cię niezawodne i wytrzymałe rozwiązanie, już teraz sprawdź innowacyjne komponenty marki NSK — dokładniej serię SPACEA! Czym wyróżniają się niniejsze produkty? W jakich środowiskach znajdą zastosowanie? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

 

  1. Łożyska kulkowe SPACEA NSK — krótka charakterystyka
  2. W jakich środowiskach sprawdzą się łożyska SPACEA NSK?

 

Jeśli potrzebujesz wydajnych łożysk do specjalnego środowiska, które nie tylko zagwarantują bezawaryjną pracę, ale dodatkowo będą dostępne w atrakcyjnej cenie, koniecznie sprawdź produkty SPACEA — serię łożysk kulkowych zaprojektowanych przez japońską markę NSK. W dzisiejszym artykule omawiamy podstawowe informacje na temat niniejszych komponentów. W drugiej części treści natomiast podpowiadamy, gdzie dokładnie i w jakim środowisku łożyska SPACEA NSK najlepiej dadzą sobie radę.

 

Łożyska kulkowe SPACEA NSK — krótka charakterystyka

łożyska kulkowe do specjalnych środowiskJakie łożyska kulkowe sprawdzą się w trudnych i wymagających warunkach? Oczywiście, że takie, które zostały odpowiednio do nich przystosowane. Wprowadzenie zmian na poziomie obróbki powierzchni, materiałów czy także środków smarnych pozwoliło japońskiej marce NSK stworzyć specjalną i innowacyjną serię SPACEA, które są przeznaczone do pracy zarówno w korozyjnym środowisku, jak i tam, gdzie występują bardzo duże temperatury (do nawet 400 stopni Celsjusza). Ponadto łożyska SPACEA NSK świetnie sprawdzą się w przestrzeni kosmicznej, próżni, czy po prostu w czystym otoczeniu. Prawidłowo dobrane i poprawnie zamontowane łożysko kulkowe zapewnia najlepsze osiągi i wysokie standardy jakości.

Czym różnią się łożyska kulkowe SPACEA od innych kulkowych rozwiązań? Głównie tym, że elementy toczne wykonuje się z materiałów ceramicznych. A zatem komponenty serii SPACEA to nic innego jak łożyska hybrydowe. Kulki dokładniej produkuje się z ceramicznego materiału na bazie węglika wapnia i tlenku. Do ich zalet zalicza się przede wszystkim wysoką odporność na korozję.

Łożyska SPACEA wyróżniają się także środkiem smarnym. W przypadku niniejszych rozwiązań producent wykorzystuje specjalne rozwiązania gwarantujące niższy moment obrotowy oraz zredukowaną emisję cząsteczek. Dzięki tym ulepszeniom łożyska SPACEA mają znacząco zwiększoną żywotność.

 

W jakich środowiskach sprawdzą się łożyska SPACEA NSK?

Dostępne w asortymencie NSK łożyska toczne SPACEA to idealne rozwiązania między innymi dla silników elektrycznych. W ofercie znajdziesz je w kilku wykonaniach — na przykład modele o luzie CM czy skonstruowane tak, aby pracowały odpowiednio cicho. W celu zmniejszenia strat mocy, japoński producent w swoich komponentach stosuje środek smarny NSCNS7.

Łożyska NSK serii SPACEA to także doskonała opcja dla następujących urządzeń:

  • kompresory,
  • pompy,
  • wentylatory,
  • przekładnie.

We wspomnianych wyżej aplikacjach istotne jest, aby montować takie łożyska, które charakteryzują się właściwym łączeniem smarów z materiałem i uszczelnieniami technicznymi. Dzięki temu, że w swoich łożyskach SPACEA marka NSK stosuje także środek smarny NSA, ryzyko, że komponenty uszkodzą się przez mocne drania spada do minimum.

Materiały, środki smarne, uszczelnienia techniczne oraz specjalna cieplna obróbka sprawiają, że łożyska kulkowe SPACEA są idealną opcją również dla branży motoryzacyjnej. Zainteresowani często montują je w alternatorach przekładniach. Prawidłowo dobrane łożysko SPACEA zapewnia wysokie osiągi przez cały swój eksploatacyjny okres. Jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną, producent proponuje swoje łożyska z nieco innymi uszczelkami — a mianowicie z uszczelkami TM, które są specjalnie opatentowanym zabezpieczeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu olej nie ma problemu z tym, żeby przenikać do łożysk zamontowanych w przekładni i jednocześnie skutecznie filtruje ewentualne zanieczyszczenia oraz zabrudzenia.

Z racji tego, że w alternatorach łożyska nierzadko narażone są na drgania oraz mikro poślizgi, marka NSK proponuje swoim klientom łożyska SPACEA ze specjalnie opracowanym środkiem smarnym HAB, który wydłuża żywotność pracującym w takich warunkach komponentom.

Łożyska kulkowe SPACEA są świetną opcją także dla odkurzaczypralek. Dłuższą żywotność łożysk zamontowanych w tego rodzaju aplikacjach zapewnia specjalnie opracowany materiał — a dokładniej stal EP w połączeniu ze skutecznym smarem oznaczonym symbolem EA5.

Zanim zdecydujesz się na zamówienie łożysk SPACEA marki NSK, pobierz katalog NSK i zapoznaj się dokładnie z właściwościami poszczególnych rozwiązań. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że niniejsze rozwiązania faktycznie spełnią Twoje oczekiwania i wymagania Twojej maszyny lub urządzenia. Jeśli masz problem z dobraniem łożyska, skontaktuj się z naszymi technikami już teraz! [KONTAKT]

 

+48 71 341 69 75